Tani ukraiński filament

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: dziobu »

Tak w praktyce wygląda reakcja na okazje/"okazje" :P
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: virgin71 »

kretu pisze:virgin71 Bo jedynym słusznym plastikiem jest ten którym ty handlujesz
Jak już wiele razy napisałem, świetny jest Fiberlogy, którym nie handluję. Zobacz za to ile tematów o problemach z drukowaniem, było do zamknięcia tylko i wyłącznie, po zakupie sensowniejszego filamentu, niż ten "najtańszy".

Nie tylko na forum ludzie piszą o takich problemach. W sklepie też mam sporo osób po poradę i nie wierzą, że winny może być filament. Dopiero jak dostaną próbkę za friko, to podchodzą z większym zaufaniem i wracają.

Nie powiedziałbym, że na najlepszych filamentach marże są większe niż na tych gównianych. Powiem więcej, lepiej zarabia się na tych tanich gówienkach i z punktu widzenia czystego zysku, powinienem je promować i sprzedawać.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: kretu »

virgin71 pisze:Życzę szczęścia wszystkim nabywcom. Mam nadzieję, że nie będą nawet się wysilać na zakładanie tutaj głupich tematów.
Wybacz ale nadal uważam że jako konkurencja nie powinieneś pisać takich stwierdzeń w momencie gdy kompletnie nie masz pojęcia co to za filament. A jauż tym bardziej ewentualnych kupców nazywać Januszami.

Tak jak pisałem osobiście sam nie drukuję na takich plastikach i lecę głównie DD z odrobiną Spectrum i Fiberlogy jak koloru brakuje więc raczej się nie skusze na testy ale nie uważam że należy coś skreślać tylko z powodu ceny. Tym bardziej nie wypada jak to robi konkurencja bo przynajmniej dla mnie to jest to zachowanie Janusza biznesu.
Awatar użytkownika
wiesioo
Postów w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2018, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: anycubic kossel
x 3

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: wiesioo »

Chytry dwa razy traci.
Albo inaczej, nie stać mnie na tanie rzeczy.
80 zł za kilogram normalnego filamentu to nie jest jakaś wygórowana cena, szczególnie jak coś się zapcha podczas kilku godzinnego wydruku.
Jak ktoś kupi ten ukraiński filament to proszę o recenzje, najlepiej z przedrukowanej całej szpuli.
virgin71
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: McKee »

A ja się zastanawiam ile kosztuje przesyłka z Ukrainy do Polski. Moim zdaniem cena jest zawyżona żeby dopasować się do standardowych (polskich) kosztów przesyłki. Myślę że gdyby nie wysyłka za granicę, to cena mogłaby być jeszcze niższa.

I aż nie mogę uwierzyć, że nikt jeszcze nie zajrzał na stronę producenta (https://www.plexiwire.com/about/) albo nie poszukał opisów tego filamentu na Internecie (np. filmu na YouTube).

PS.: właśnie sprawdziłem cenę na stronie producenta: ABS za 320 rubli --> 18zł (WTF?! Osiemnaście złoty?! :shock:).
PLA 500 rubli (28zł), PETG 480 rubli.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: Domell »

Po tym wszystkim co napisaliście jestem pewny że się znajdzie ktoś kto to kupi i opisze tu że nie taki zły xD

Historia tego filamentu zaczyna mi przypominać colorfila który ziołem na próbę potem pokazałem Patrykowi a później już sporo osób go brało i bierze do dziś no ale co ja tam wiem, kupuję szajs za pół ceny xD
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: virgin71 »

Nie chodzi o moje, czy FRa widzimisię, tylko o
FlameRunner pisze:35 zł za kilogram? Doświadczenie mówi, że nawet nie warto testować. :P
PS. Piszę to stojąc na granicy ukraińskiej, TIRem z naczepą. Czarny PR to też PR, więc jadę dalej z "reklamą". Jak wytrzeźwieję, to wracam do kraju i będę sprzedawać za 35zł - zarobię więcej niż na drogich filamentach, a i łatwiej duże ilości sprzedać.

Ciekawe, że jak widzimy w markecie rower za 300zł, to już się nauczyliśmy (większość), że nie kupujemy go na próbę, opieramy się na doświadczeniu. Jak widzimy filament za 35zł to już to tak nie działa. Trzeba by to zbadać:) Może chodzi o próg cenowy?
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: poharatek »

Widać też, na czym tną koszty - pierwszy raz widzę szpulę z paździerza ;)
petg-red1-400-1200x1200.jpg
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: virgin71 »

E tam, włoski filament z kawy był na takich szpulach i to wcale nie jest tanie, to jest "eco".
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Tani ukraiński filament

Post autor: SQ9KRD »

wiesioo pisze: Jak ktoś kupi ten ukraiński filament to proszę o recenzje, najlepiej z przedrukowanej całej szpuli.
Taka burza powstała a pytanie ilu kupiło ten filament.
Ja owszem nabyłem i sprawdzę co jest on wart.
Od początku drukuję ABS`ami różnych producentów i z czystej ciekawości porównam z tym wynalazkiem.

Czy traktuję to jako zamiennik DD/F3DFilament - NIE
Jeśli będzie drukować znośnie to pewnie odpalę kilka fajnych projektów które wymagają dużej ilości materiału dla siebie.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 09:12 przez SQ9KRD, łącznie zmieniany 1 raz.
Olson
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”