PLA od DD biały ekofilament

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: Berg »

To ja jeszcze dodam następnym razem wydrukuj to PLA przy temp stołu też 70'C
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: sagittario »

dragonn pisze:
Leszek pisze:Firmware zmieniałem na samym początku i wszystkie wydruki były robione na tym zmienionym. Co do temperatury to może oznaczać,
Na nieodgrzanie jeszcze wpływa szybkość wydruku i chłodzenie.
Pytanie czy nie spada CI temperatura w trakcie wydruku czasem?
Możesz wrzucić konfigurację firmware którą teraz masz?
Podłączę się do pytania.I dodatkowo zapytam jaki masz tunel chłodzący? Drukowałeś jakiś nowy? PID zrobione?
Pozdrawiam
samoogon
Postów w temacie: 6
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2017, 14:59
x 7

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: samoogon »

FlameRunner pisze:Tak czy siak, macie na stole pełen wachlarz propozycji (łącznie z oferowaną od samego początku pomocą w ogarnięciu drukarek), ode mnie i od innych, wybierajcie.
Miałem już tego nie ruszać, ale wypadało by uszanować dobrą wolę, chęć pomocy i wyjaśnienia problemu.
Uważam, że nie było by uczciwe żądać wysyłania próbek z mojej strony, no przynajmniej za wcześnie na to.
Zróbmy tak: założę swój temat, przedstawię drukarkę i jakieś tam wydruki, zobaczycie co i jak i ewentualnie potem spróbujemy zobaczyć ten felerny dla mnie filament. Na wysyłki i zamiany rolek będzie jeszcze czas.
Myślę że tak bedzie uczciwie.
FlameRunner, dziobu, Artu, Cosik, Zepco
Leszek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 15
Rejestracja: 29 sty 2019, 20:57

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: Leszek »

Filamentu nie wysyłałem bo nie miałem czasu. W międzyczasie zmieniłem ramę i przy okazji głowicę i wszystko dobrze poskręcałem. Problemy z filamentem ustąpiły. Może rzeczywiście był niedogrzany albo termistor za luźno w siedział. W każdym razie teraz drukuje się OK. Ekofilamentu nie kupiłem bo akurat nie było w sklepie tylko normalne PLA od DD (białe i ciemnoszare) i jak na razie żadnych problemów nie ma. Ciemnoszare PLA ładnie wygląda. Przez to że nie jest to jasny kolor to połysk tak bardzo nie rzuca się w oczy.
samoogon
Postów w temacie: 6
Posty: 23
Rejestracja: 14 gru 2017, 14:59
x 7

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: samoogon »

samoogon pisze: 30 sty 2019, 14:28
FlameRunner pisze:Tak czy siak, macie na stole pełen wachlarz propozycji (łącznie z oferowaną od samego początku pomocą w ogarnięciu drukarek), ode mnie i od innych, wybierajcie.
Miałem już tego nie ruszać, ale wypadało by uszanować dobrą wolę, chęć pomocy i wyjaśnienia problemu.
Uważam, że nie było by uczciwe żądać wysyłania próbek z mojej strony, no przynajmniej za wcześnie na to.

Zróbmy tak: założę swój temat, przedstawię drukarkę i jakieś tam wydruki, zobaczycie co i jak i ewentualnie potem spróbujemy zobaczyć ten felerny dla mnie filament. Na wysyłki i zamiany rolek będzie jeszcze czas.
Myślę że tak bedzie uczciwie.
Trochę mnie nie było na forum, ale wyjaśniła się sprawa felernego białego pla od DD. Zmieniłem sprzęt z full metal na ptfe i rolka cała zeszła bez żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: Andrzej_W »

Czyli to co się często powtarza fulmetal potrzebuje wydajnego i dobrego chłodzenia radiatora
morf, samoogon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”