Najwytrzymalszy filament... jaki

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Najwytrzymalszy filament... jaki

Post autor: grego »

Tylko średnica wałka w najwęższym miejscu jest dość mała 6 mm... Nylon odpada bo z tego co czytałem słaby na chemie jest, a to musi być.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Najwytrzymalszy filament... jaki

Post autor: dziobu »

6mm to nie za dużo. Nie wiem jaki toto ma kształt ale może być tak że zwyczajnie tego nie wydrukujesz. Druk 3D nie jest do wszystkiego.

Z rzeczy życiowych:
  • jeśli to coś typu korka/zatyczki - robisz w środku otwór na śrubę (M2/M2.5/M3) która trzyma wszystko w kupie i nie pozwala detalowi się złamać, a drukujesz resztę która ma jakiś fikuśny kształt,
  • całość toczysz.
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Najwytrzymalszy filament... jaki

Post autor: grego »

Puściłem w PETG i faktycznie mam problem ze złamaniem tego palcami... Tylko muszę jakiś mały nadmuch dać bo nieco się zdeformowało. ABS tez jeszcze pusze tylko jak kolega zalecił więcej obrysów.
Moshet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 9

Re: Najwytrzymalszy filament... jaki

Post autor: Moshet »

I jak wyszedł wydruk? Spełnia teraz oczekiwania? Co wyszło lepiej, PETG czy ABS?
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Najwytrzymalszy filament... jaki

Post autor: grego »

Tak działa wszystko, wytrzymałościowo na zginanie dużo lepiej trzyma PETG (lepiej sklejone warstwy), choć ostatecznie zrobiłem z ABS z tym że więcej obrysów i na moję potrzeby wystarczyło, ABS mi bardziej leży ze względu na łatwość ewentualnej obróbki, a element musiał byc precyzyjny (tłoczek zaworu plastikowego).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”