Filament czyszczący

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Filament czyszczący

Post autor: FlameRunner »

Julian pisze:Tak czy siak klienci po niego wracają.
Ale to też jest trochę inny klient. Dał kilkanaście tysięcy za drukarkę. Kupuje printcore po pięć-sześć stów. Kupuje drogi PVA tylko po to, żeby go potem rozpuścić w wiadrze i wylać do zlewu. :D Jak on ma napisane w instrukcji, żeby kupić filament czyszczący, to się nie zastanawia, tylko kupuje. I jak działa, to kupuje za jakiś czas kolejny. Być może taki sam efekt osiągnąłby korzystając z PLA, ale po co tracić czas na sprawdzanie, jak już ma coś sprawdzonego. Zresztą w przeliczeniu na jedno czyszczenie (i w porównaniu do pozostałych kosztów związanych z eksploatacją UM3) ultimakerowy filament czyszczący wcale nie wychodzi jakoś strasznie drogo.
kretu, carving85, WillingMagic
Klakson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2019, 06:31
x 1

Re: Filament czyszczący

Post autor: Klakson »

Ubawiłem się po pachy czytając wątek. Muszę przyznać, że macie fantazję i instynkt polemiczny. Pytając o możliwość miałem na myśli, czy ten filament nie zapaćka np. radełka. Odważyłem się i spróbowałem. Można go przepuścić jak zwykły filament i puścić jakikolwiek wydruk, który następnie trzeba zatrzymać. Mimo że nie musiałem czyścić głowicy, to teraz już wiem, że nie muszę niczego rozmontowywać. Z tym gcode, który gdzieś widziałem na necie, to kicha. Znalazłem. To jest dodatkowy fragment kodu na początek, żeby extruder zdążył wypluć resztki filamentu. To samo zrobi skirt, albo brimm. A jak sobie policzyłem, tak pi razy drzwi, to ten filament przeżyje pewnie moje drukarki. A i jeszcze znalazłem takie coś, co wyjaśnia z czego ten filament jest.
Załączniki
cleaning filament.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”