Ekofilament DD szary problem

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Halsey
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2019, 00:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
Kontakt:

Re: Ekofilament DD szary problem

Post autor: Halsey »

dragonn pisze:A racja, zawsze zapominam zobaczyć w profil.
No to nie fullmetal jeśli nic nie zmieniałeś.
A wszystkie te wydruki są na dyszy 0.2? Próbowałeś 0.3/0.4?
Niektóre filamenty mogą się nie lubić z taką dyszą, zależy od rozmiaru barwnika.
Drukuję obecnie na dyszy 0.3, wcześniej druki szły z 0.4, te z pierwszego posta - porównawcze niebieskiej wieży i szarej (od czołgu) itp.

Najmniej problemów z DD miałem na dyszy 0.2, tam jakoś względnie coś wychodziło, im większa, tym większy problem.

Wydrukowałem teraz wiatę - nie ma skoku i dziwnego babola, większej warstwy na owej wysokości 8mm.

Pora na kilka słupków i zobaczę co się dzieje.
Awatar użytkownika
Halsey
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2019, 00:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
Kontakt:

Re: Ekofilament DD szary problem

Post autor: Halsey »

Walka z Ekofilamentem nie jest równa, o ile dobrze i sprawnie dobiera się parametry do takiego paskudnego 3D Active, to do plastelinowego DD jeszcze brakuje. Ale to pewnie kwestia czasu, nie mam kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin by marnować ciągle na testy, chyba przy prawidłowych parametrach średnicy, skalibrowanym ekstruderem i PID powinien działać poprawnie przy wartości flow 100%. Jednak tak się nie dzieje.

Niemniej porównanie z wczoraj wieczora oraz ciekawostka: drugie zdjęcie pokazuje babol przy wydruku litofanu, nie jest to problem drukarki, ani filamentu. Drukowałem przez USB i komputer był wolny od moich ingerencji, robiłem coś innego z dala. Potem podszedłem by zobaczyć coś w necie, na chromie pogrzebałem na kilku stronach www, wpłynęło to na transfer przez USB... jednak nie obciążałem maszyny do 100% mocy procesora, nawet nie wiem czy osiągnął 70-80%, wątpię.
Porównawczo
Porównawczo
Owy zakłócony sygnał na kablu USB
Owy zakłócony sygnał na kablu USB
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Ekofilament DD szary problem

Post autor: dziobu »

Halsey pisze:Walka z Ekofilamentem nie jest równa,
Chętenie bym pomógł, ale nie mam żadnych pomysłów co mogło by być nie tak.
Zupełnie przypadkowo testując drukarkę używałem właśnie szarego DD i od samego początku było jak trzeba a profil miałem z kosmosu. Wszystkie szare wydruki w tym wątku, to DD Grey:
viewtopic.php?f=34&t=4622&start=30#p80525
Halsey pisze:ciekawostka: (...)Drukowałem przez USB i komputer był wolny od moich ingerencji
Niestety to żadna ciekawostka. To zwyczajnie było do przewidzenia, dlatego bezpośrednio z PeCeta się nie drukuje, zwłaszcza podczas testów gdy nie wiadomo z czym jest problem.
Awatar użytkownika
Halsey
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2019, 00:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
Kontakt:

Re: Ekofilament DD szary problem

Post autor: Halsey »

dziobu pisze:
Halsey pisze:Walka z Ekofilamentem nie jest równa,
Chętenie bym pomógł, ale nie mam żadnych pomysłów co mogło by być nie tak.
Zupełnie przypadkowo testując drukarkę używałem właśnie szarego DD i od samego początku było jak trzeba a profil miałem z kosmosu. Wszystkie szare wydruki w tym wątku, to DD Grey:
viewtopic.php?f=34&t=4622&start=30#p80525
Nie poddałem się, po prostu po wykonaniu weekendowych druków modelarskich i zamówionych litofanów, wrócę do ogarniania.

Używam Cura 4.2 - podobno względnie dobry, ale nie jest to najlepszy slicer, do Slic3r Prusa Edition muszę zdobyć jakieś profile, z których wyjściowo już będę mógł tworzyć własne profile.

DD Ekofilament szary jest na tyle dla mnie atrakcyjny, bo jest dość "miękki" - czyli dobrze współpracuje z nożami i skalpelami modelarskimi, pilnikami i papierami ściernymi. Dobrze wypracowuje się nim formę pod stworzenie formy silikonowej do odlewu żywicznego. Kiedyś budowałem mozolnie z polistyrenu, szlifowałem drewno, raz wyszło raz nie, stworzenie modelu matki do form to była katorga, druk 3D dał mi ogromną oszczędność pracy, nerwów i czasu. A do filamentu DD uparłem się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”