Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: Reactor87 »

EDIT: Teraz zauważyłem, że w temacie jest konkretnie o filament Devil Design. ehh unknown:
Ja jestem zupełnym Świeżakiem w tej dziedzinie! Obecnie to potrafię wydrukować coś z gotowego projektu i ustawić jakieś podstawowe parametry (lecz nie koniecznie dobrze dobrane do w/w projektu). W związku z tym jestem otwarty na różne filamenty różnych firm. Wstępnie myślę o Devil Design, bo większość go chwali! Jednak to nie znaczy, że innego nie chcę, bo tak naprawdę, to jeszcze nie wiem co będzie najlepsze dla mnie, tak więc jestem otwary! Chętnie wysłucham ogólnie co sądzisz o tych proponowanych przez siebie filamentach. Jjakiej firmy i czy lepsze, czy gorsze są od DD twoim zdaniem?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: FlameRunner »

Kolega JGFTW zreflektował się, że dał Ci linka do małych szpulek, ale od całkiem innego producenta. ;)
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: Reactor87 »

dlatego napisałem wyżej, że nie ograniczam się jedynie do jednego
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: dziobu »

Nie kombinuj.
Do testu weź jeden plastik. Do zabawy drugi. Od biedy olej ten drugi.

Testuje się na jednym bo wtedy wiesz jak na wydruk wpływają zmiany które poczyniłeś w drukarce/profilu. Jak zaczniesz co wydruk zmienia ć materiał to możesz w ogóle nie dojść do ładu. I śmiało kup normalnie zwykłą szpulę. 1kg to nie jest dużo.
Ekofilament DD będzie bardzo dobry na początek.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 715

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: JGFTW »

Reactor87 pisze: [...] Chętnie wysłucham ogólnie co sądzisz o tych proponowanych przez siebie filamentach. [...]
Przedrukowałem po kilka kilo tych Print-ME (Ecoline PLA oraz PETG) i mogę je spokojnie polecić, PLA ma bardzo fajne jaskrawe kolory np Lemon Drop oraz Neon Kivi (jak chcesz sobie posprawdzać różne kolory to te małe szpule są do tego bardzo dobre), ogólnie dobrze mi się z nich drukowało, a ten ich PETG w kolorze czarnym jest jednym z moich ulubionych filamentów.

Jednak mając powyższe na uwadze 90% wydruków, które robie obecnie jest z materiałów od jednego producenta, mam prawie cały czas uruchomione 3 drukarki , mają one te same ekstrudery (dla wygody serwisowania) i mam zrobione do nich profile pod PLA i PETG. Nic innego do nich nie wrzucam, bo nie chce mi się użerać z dobieraniem odpowiednich ustawień, więc zgadzam się z dziobu; Znajdź (najlepiej) jeden materiał, który odpowiada potrzebom większości Twoich zastosowań dla drukowanych elementów i zrób pod niego dobry profil - jest to najlepsza droga, jeżeli chcesz mieć drukarkę, która drukuje co potrzebujesz i robi to przewidywalnie (czyli jest środkiem do celu, a nie zabawką/dodatkiem).


Czy to będzie Print-ME, DevilDesign to już IMHO mniej istotne ponieważ obaj producenci są ok i nie miałem z ich filamentem problemów (dla obu udało mi się zrobić zadowalające jakościowo wydruki). Print-ME posiada małe szpule, na których Ci zależało ale jako że DD utrzymuje to forum to kupując u nich dorzucasz się do niego a na jakości materiału nie tracisz. Także miej to na uwadzę i sam zdecyduj...

... KUP PEŁNO OBU :crazy:
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: Reactor87 »

Wielkie dzięki za ogrom informacji w pigułce (nie musiałem czytać ileś tam setek stron...) Czyli 1szpula eko od DD kilogramowa będzie wystarczająca!

Niestety narzazie mogę pomarzyć o drukowaniu bo... Zepsułem drukarkę... Uszkodziłem stepstick od extrudera na 99% przez wylądowania elektrostatyczne... Zaraz założę nowy temat odnośnie tego, bo będzie mi niezbędna pomoc w tej sprawie... :/
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: Reactor87 »

Wie ktoś może gdzie znajdę projekty do wydruku takich tulejek (10mm) pod śruby m3?

https://audiodesign.info.pl/pcv/13660-T ... 06941.html
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 788
Kontakt:

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: @GUTEK@ »

A narysuj sobie chociażby w Tinkercadzie - www.tinkercad.com
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: seler1500 »

Albo w Windowsowym 3D Builderze, kilkanaście-kilkadziesiąt sekund.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Gdzie kupię mniejsze ilości filamentów Devil Design?

Post autor: FlameRunner »

I nie "projekty", a tylko jeden projekt i potem skaluj w osi Z w slicerze. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”