Calibram BT

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
jakubperson
Postów w temacie: 3
Posty: 268
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Calibram BT

Post autor: jakubperson »

miaziol pisze:Hmm materiał katastrofa, według opisu łatwość druku PLA, PET-G. Ba w opisie że drukuje się łatwiej jak te materiały, Skurcz 0,4% według producenta. Tyle teoria. W praktyce wydruk wygląda jak banan. Wygiął się spód góra. Skurcz masakryczny, wydruk zupełnie nie trzyma wymiarów. Malutkie elementy bez komory próbują uciec ze stołu. Generalnie dużo łatwiej drukuje mi się z abs podobnych jak z tego g.... Ktoś tworząc ten opis chyba nigdy w życiu nie drukował z Pet-g. Generalnie 100zł do kosza. Może wykorzystam go do druku jakichś dupereli które nie odpadną ze stołu i nie skręcą się wokół własnej osi. Skurcz materiału zaczyna się już w trakcie druku. Drukarka Sapphire Pro, Hotend Hemera, Dysza nozzle-x. Temp. druku 270st, temp stołu 100st.
Ja mam 110 i trzyma się ładnie.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Calibram BT

Post autor: morf »

Zupelnie nie sledze wątku ale tyle osob narzeka na ten materiał a raczej jego "marketyng" ale czy ktos po prawdzie zgłosił reklamacje do producenta/sprzedawcy?
FlameRunner
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Calibram BT

Post autor: FlameRunner »

miaziol pisze:Drukarka Sapphire Pro, Hotend Hemera, Dysza nozzle-x. Temp. druku 270st, temp stołu 100st.
Drukarka zabudowana? Tył, boki, drzwiczki?
Jeśli grzejesz do 270/100 (czy nawet 270/120), ale w środku drukarki hula wiatr, to moim zdaniem ma prawo się źle drukować. To jest, o czym już była mowa na pierwszej stronie wątku, głównie ABS. Jeśli ktoś Ci to sprzedał z informacją, że "łatwość druku jak PLA", to dyskutuj ze sprzedawcą.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 4
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Calibram BT

Post autor: Marvin27 »

Hej, czy dalej są problemy z drukiem tego filamentu? Czy bolączki pierwszych partii.
Zastanawiam się nad zakupem i chciałbym przeczytać więcej opinii osób które używały ten filament.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Calibram BT

Post autor: dziobu »

O kurde. Ja tym drukuje i nie wiedziałem że problemy są :shock:
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 8
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Calibram BT

Post autor: panWiadr0 »

Ja też nie wiem o czym mowa :unknown:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”