Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
gwidon777
Postów w temacie: 6
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Post autor: gwidon777 »

No i mam problem. DD nie ma ASA białego? Widzę tylko kolor naturalny.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Post autor: FlameRunner »

gwidon777 pisze:ABS jest moim ulubionym materiałem do drukowania. Może trochę trudniejszy, niż PLA ale za to dużo łatwiejszy w obróbce (szlifowanie, wygładzanie itp.)
To inna rozmowa. Skoro już drukujesz z ABS, będziesz widział znaczne różnice między różnymi ABS lub ASA.
gwidon777 pisze:No i mam problem. DD nie ma ASA białego? Widzę tylko kolor naturalny.
Jest tylko naturalny. Naturalny ASA jest dość mocno żółtawo-kremowy, trzeba by pewnie dać chorą ilość białego barwnika, żeby to dobrze wyglądało.
Może spróbuj HIPS? Naturalny HIPS jest - w porównaniu do większość naturalnych ABS i ASA - bielutki.
gwidon777
Postów w temacie: 6
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Post autor: gwidon777 »

FlameRunner pisze:Jest tylko naturalny. Naturalny ASA jest dość mocno żółtawo-kremowy, trzeba by pewnie dać chorą ilość białego barwnika, żeby to dobrze wyglądało.
Może spróbuj HIPS? Naturalny HIPS jest - w porównaniu do większość naturalnych ABS i ASA - bielutki.
Jeszcze nie drukowałem z HIPS. Czy można go wygładzać jak ABS?
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Post autor: M4G1K »

Jeżeli nadal nie zdecydowałeś to mogę podesłać Tobie trochę próbek różnych materiałów/producentów ASA,ABS,HIPS co tam znajdę.Drukniesz sobie coś sensownego by stwierdzić który materiał podejdzie i wtedy sobie kupisz szpulę gdziekolwiek i będzie temat zamknięty.Bo ABS+ od F3D nie ma jakiegoś super dużego skurczu,a ASA wcale nie ma mniejszego skurczu niż ABS różnica raczej znikoma więc wątpię by "jakość" się poprawiła znacząco.A tak w ogóle lepiej próbować spory brim+dobrą adhezję szczególnie ,że te włączniki nie są jakieś super wysokie jak rozumiem.
gwidon777
Postów w temacie: 6
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Post autor: gwidon777 »

M4G1K pisze:Jeżeli nadal nie zdecydowałeś to mogę podesłać Tobie trochę próbek różnych materiałów/producentów ASA,ABS,HIPS co tam znajdę.Drukniesz sobie coś sensownego by stwierdzić który materiał podejdzie i wtedy sobie kupisz szpulę gdziekolwiek i będzie temat zamknięty.Bo ABS+ od F3D nie ma jakiegoś super dużego skurczu,a ASA wcale nie ma mniejszego skurczu niż ABS różnica raczej znikoma więc wątpię by "jakość" się poprawiła znacząco.A tak w ogóle lepiej próbować spory brim+dobrą adhezję szczególnie ,że te włączniki nie są jakieś super wysokie jak rozumiem.
Kupiłem ABS+ od DD i dwa rodzaje ASA - jeden od F3D a drugi od Print-me smooth.
Ciekawostka, że ASA od F3D miało większy skurcz od ABS+ od DD.
Różnice nie są jednak jakieś duże.

Jeśli masz jakieś zbędne próbki to chętnie potestuję.

W tym przypadku chodzi o wydruk ramek do przełączników/gniazdek elektrycznych. Są one niskie.
Załączniki
20ffc8e1-5c21-4537-8f77-9fc289b43671.PNG
grego
Postów w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Najlepszy filament do druku ABS/ASA Biały

Post autor: grego »

I jak wrażenia między ABS+, a ASA? Pytam bo cały czas używałem ABS+ z powodzeniem w sumie, ale korci mnie spróbować ASA... Warto? Jakies róznice w druku, wytrzymałości, klejeniu warstw ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”