Problem z drukarką Flyingbear Ghost 5

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: sw13zy »

TDI-CAD pisze:Skoro nie pamiętasz to znaczy, że najwyższy czas to rozkręcić i poskładać poprawnie od nowa.
sw13zy pisze:
morf pisze:A może retrakcja za długa i czopuje się.
To jest full metal?
Raczej tak - miedziana, szczerze mówiąc nie pamiętam.

Właśnie jutro zamierzam to zrobić, bo to dużo pracy z tym jest w mojej drukarce.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: morf »

To moze zmienic temat skoro nie ma to nic do rzeczy z filamentem od DD?
arkomania.pl
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 4
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: TDI-CAD »

Mam taką teorię, pasującą szczególnie do enderowców, anycubików itp. Filament dostarczony do drukarki Ender i podobnych ma niską temperaturę drukowania. Jest bardzo "lejny", ma mniejszą lepkość i prawdopodobnie jeszcze kilka innych parametrów, o których nie mam pojęcia. Skutkuje to tym, że ciśnienie w dyszy, łączniku i rurce ptfe jest znacznie mniejsze. Po przejściu na europejskie filamenty dostajemy materiał o wyższej temperaturze drukowania, wiele wyższej wytrzymałości i tu zaczyna się problem. Większe ciśnienie w dyszy powoduje cofnięcie rurki PTFE, złączki nie wytrzymują i całe drukowanie idzie w piz_du. Co ciekawe wrócenie do poprzedniego filamentu nie pomaga bo mamy już rozwalone złączki, szparę i zawalone radełko...
morf pisze:To moze zmienic temat skoro nie ma to nic do rzeczy z filamentem od DD?
McKee, dziobu, sw13zy, S3b
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: kamilxxg »

TDI-CAD pisze:Filament dostarczony do drukarki Ender i podobnych ma niską temperaturę drukowania. Jest bardzo "lejny", ma mniejszą lepkość i prawdopodobnie jeszcze kilka innych parametrów, o których nie mam pojęcia.
Zgadzam się, przedrukowałem fabryczny filament od Endera i w zasadzie wydruki były ładne ale strasznie łamliwe. Wydrukowałem np osłonkę/łańcuch na przewód od stołu to elementy łamały się podczas składania mimo, że warstwy były dobrze zespolone. W ogóle wydruki były bardzo śliskie z tego filamentu w porównaniu z innymi producentami.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: FlameRunner »

52zh67.jpg
artur_n, Raven, JGFTW
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: sw13zy »

Obecnie drukarka idzie na bok na miesiąc, podczas czyszczenia zniszczyłem łączenie Heater blok z częścią zimną i czekam na paczke z chin.... zapomniałem podgrzać przed odkręceniem... chciałem szybko, a wyszło jak zawsze :/
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: artur_n »

Czekanie na jakiś "pierduł" z chin całkowicie mija się z celem, nie lepiej kupić w Polsce i uruchomić drukarkę w 2dni?
sagittario, virgin71
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: tomek_3100 »

Artur... Poszukaj na Google części do flying bear... Jeśli ktoś obyty, zmierzy długość i gwinty, to kupi od ręki, ale szukając po nazwie niestety tylko Ali albo Gearbest
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: virgin71 »

kamilxxg pisze:
Zgadzam się, przedrukowałem fabryczny filament od Endera i w zasadzie wydruki były ładne ale strasznie łamliwe. Wydrukowałem np osłonkę/łańcuch na przewód od stołu to elementy łamały się podczas składania mimo, że warstwy były dobrze zespolone. W ogóle wydruki były bardzo śliskie z tego filamentu w porównaniu z innymi producentami.
Tak zwane wydruki z gównolitu;)

Teoria TDI jest bardzo trafiona. To jest filament do pierwszego wydruku. Cwaniaki tak zrobiły, że jak kupujesz drukarkę z filamentem, to dostajesz gównolit. Jak kupisz drugą szpulkę, to już jest zwykłe PLA i też czasem są problemy. Autor tematu drukował wcześniej z plast-spawu, więc już też z czegoś będącego bliżej PLA. Myślę, jednak, że zmiana filamentu faktycznie jest niezależna od prawdziwej przyczyny problemu. Kolega napisze do TDI-CAD, Tomek dorabia wszelkie ustrojstwa do drukarek. Na paczkę z chin to możesz czekać suesko długo teraz.
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Devil Design problem PLA

Post autor: sw13zy »

artur_n pisze:Czekanie na jakiś "pierduł" z chin całkowicie mija się z celem, nie lepiej kupić w Polsce i uruchomić drukarkę w 2dni?
Pięknie słowa brzmią jak się ma popularne rozwiązania w drukarce ;) Ja niestety nie mogłem znaleźć tego co zniszczyłem. Chciałem szybko i zapomniałem podgrzać przed odkręceniem i ukręciłem część, czyli to:
DRUK.png
Z racji iż juz mam wszystko, czym polecacie posmarować gwint w dyszy przed przykreceniem do bloku grzewczego?

P.S. Jak zmienić temat/nazwe posta ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”