Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 4
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Igor »

Czesto kupuje odpady jako material. Jak mieszkalem blisko Imielina gdzie co drugi dom to zaklad produkcji bram, to na zlomie mieli posegregowane "resztki" rur i profili po 1,5-2m. Ladne, swieze, nie zgnite. Dla braminów odpad, dla mnie msterial na trzy produkty bo drobnicą się param.

A tutaj jak mam do grubych wydrukow (ktore i tak pomaluje) kupic dobry material w kolorze "co mnie to obchodzi", to tylko chce potwierdzic czy to z wlasciwego zrodla.
cyfron, Adinfo
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: marek91 »

Igor pisze:
To rzeczywiście DD?
Tak.

Lepiej sprzedać niż zutylizować.
cyfron, sagittario, Adinfo
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 4
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Igor »

To jest wlasnie utylizacja. Biore caly karton na wydruki techniczne.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Berg »

@GUTEK@ pisze:A według mnie w tej cenie nie warto.
Ależ Nawet bardziej warto kupić i zużyć coś, co mogło by być wyrzucone niż wyrzucić.

W sumie to taki odpad powinien być droższy niż nie-odpad. Drukujesz bez wyrzutów sumienia.
To tak jakby zrobić droższą wódkę, po której nie ma kaca.
Tuchajbej
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: sp6vgx »

marek91 pisze:
Igor pisze:
To rzeczywiście DD?
Tak.

Lepiej sprzedać niż zutylizować.

Hmm nie wiem... ale zdaje mi się Marku że chyba kiedyś nawet o możliwości zakupu takiego filamentu pisałeś na forum i jakoś nikogo jak pamiętam to nie dziwiło :) Nawet było jak pamiętam jakieś zainteresowanie takim filamentem zmieniającym kolor...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 4
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Igor »

Odebrałem paczkę. Filamenty sprzedawane jako normalne, przyszły w pudełkach. Te "losowe" bez pudełek. Wszystkie zaspawane w workach z tej samej, grubej folii, z paczką silikażelu. Przezoczyste szpulki są super, jakby stworzone do dryboksów z IKEA. Żadnej taryfy ulgowej dla "drugiego sortu".

Zamówiłem m.in. biały i przezroczysty PETG oraz dwie szpulki "losowego" - przyszła biała i przezroczysta, nie do odróżnienia od tych "pełnoprawnych". Różowy "losowy" PLA rzeczywiście przejsciowy chyba z przejrzystego fioletowego, dość długie przejście. Seledynowy "losowy" PLA równy na całej szpuli. Kolory jak z karty CGA - dorzucić czarny i biały i kusi druknąć postaci ze starych gierek. TPU czerwony przechodzący "skokowo" w czarny - przewinąć na inną szpulę i mam dwa razy po pół kilo w różnych kolorach :git:

Odpaliłem teraz 7h drobnicy z "losowego" PETG. Zdecydowanie bardziej elastyczny i błyszczący niż od Prusy, lepiej też łapie warstwy. Oferta zdecydowanie godna polecenia.
Abys, cyfron, Artu
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Guyver
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2021, 02:26
x 2

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Guyver »

Witam
Chciałbym odświeżyć temat z zapytaniem do naszego administartora Marka Ryszki czy byłaby możliwość zakupu takich filamentów na łamach naszego forum?
Popieram zasadę lepiej sprzedać niż z utylizować (co też kosztuje). Nie ukrywajmy dla wielu wydruków nie ma znaczenia jakiego koloru będzie, a jakość DD jest na wysokim poziomie.
Z racji że DD finansuje i wspiera to forum wolałbym te np 50zł (za ABS+) zapłacić bezpośrednio producentowi DD niż pośrednikom.
Napewno takie filamenty szybko by się u nas sprzedały.
Z mojej strony to nawet mógłbym podjechać do Mikołowa bo mam rzut beretem :)
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Julian »

Guyver pisze:...
byłaby możliwość zakupu takich filamentów na łamach naszego forum?
...
Z racji że DD finansuje i wspiera to forum wolałbym te np 50zł (za ABS+) zapłacić bezpośrednio producentowi DD niż pośrednikom.

Co prawda to nie do mnie ale myślę, że gdyby producent chciał sam sprzedawać to by to robił. Nie po to tworzy sieć sprzedaży by kombinować że sprzedażą przez forum... Jeżeli chcesz zrobić jakąś dobrą robotę to kup filament w powyższym sklepie lub gdzieś indziej zamiast zawracać Markowi głowę głupotami.


Uwierz mi, chłop ma co robić ;)
morf
Guyver
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2021, 02:26
x 2

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: Guyver »

Julian pisze:
Co prawda to nie do mnie ale myślę, że gdyby producent chciał sam sprzedawać to by to robił. Nie po to tworzy sieć sprzedaży by kombinować że sprzedażą przez forum... Jeżeli chcesz zrobić jakąś dobrą robotę to kup filament w powyższym sklepie lub gdzieś indziej zamiast zawracać Markowi głowę głupotami.

Uwierz mi, chłop ma co robić ;)
Rzuciłem temat. Chciałem dobrze. Nie znam tak dobrze administratora (sponsora forum) i możesz mieć faktycznie rację.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Filament "UNIKAT/Przejściowy/Losowy" od DD - czy rzeczywiście od DD?

Post autor: majek »

Guyver pisze: Rzuciłem temat. Chciałem dobrze. Nie znam tak dobrze administratora (sponsora forum) i możesz mieć faktycznie rację.
Po lewej na stronie głównej forum są linki do FAQ DD, warto poczytać - jest tam też o zakupie bezpośrednim i odbiorze osobistym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”