Ink3de

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ink3de

Post autor: dziobu »

marek91 pisze:
PanWiesio pisze:Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?
Publicznie możesz nie dostać szczerej odpowiedzi bo cała sprawa jest raczej niewygodna a tu na forum część ludzi wie jak sytuacja wyglądała :problem:
Zresztą, też niedawno robiłem z tą "firmą" transakcję, pierwszą i ostatnią zarazem.
Takich ciekawskich jest więcej... ;/
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Ink3de

Post autor: Domell »

Moim zdaniem musimy poruszać takie jak ta "firmy" na forum, zawsze to feedback, Ja się musiałem przekonać na własnej skórze co sobą reprezentują a jak widać temat się rozwinął na 8 stron...
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Solo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ink3de

Post autor: Solo »

Jest ktoś w stanie napisać chociaż na pw o co chodziło? Skoro przegryzlem się przez cały temat i opinie o filamencie są raz pozytywne, raz negatywne to warto wiedzieć czy trzymać się lepiej z daleka, czy jednak spoko ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ink3de

Post autor: McKee »

Kupuj...
Jak dostaniesz krzywy, to zawsze możesz reklamować - jak dotychczas nie było chyba nieuznanych reklamacji.
Może nie mają jeszcze doświadczenia a może słabe dni mieli ... (może dalej mają ;-))
Kupuj... Plastik ma fajne kolory i dobrą cenę.
A firmie dajmy się wytłumaczyć - przecież długi weekend jeszcze się nie skończył, ludzie wypoczywają - poczekaj(-my) trochę (niech mają szanse napisania jak to z ich punktu wyglądało).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ink3de

Post autor: dziobu »

Ale tu przecież nie chodzi (chyba?) tylko o jakość tychże plastików?!?! Albo czegoś nie zrozumiałem.
Solo pisze:(...)opinie o filamencie są raz pozytywne, raz negatywne (...)
Mam 4 ich plastiki (PLA):
- Mr Bronze
- Mr Cooper
- Mr Cool Grey
- Techno Pink

CoolGrey i TechnoPink kolory mają świetne. Pozostałe to są, tym czym powinny być, głównie z nazwy. Brakuje im jakiegoś błyszczącego czegoś (co ma choćby srebrny z FormFutura). Jakościowo nie mam zastrzeżeń. Oprócz różowego resztą zszedłem gdzieś do połowy szpul i nie było żadnych problemów.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ink3de

Post autor: McKee »

Jak dla mnie liczy się jakość plastików i podejście do Klienta (głównie posprzedażowe - serwis/reklamacje itp, bo wiadomo, przed sprzedażą każdy zachowała swój towar, a prawdziwą jakość firmy poznaje się po reklamacjach (i nie piszę tylko o filamentach)).
Dlatego rekomendacja: Kupuj.
Co zresztą potwierdzasz trochę ...
Odnośnie miedzi i brązu mam podobne odczucia: wyglądają świetnie tylko na zdjęciach Kopytka ;) (a nie na moich wydrukach ;)). Ale to trzeba sobie kupić, wydrukować i zobaczyć. Mi się dalej podobają - nie są świetne ale są OK/fajne/nietypowe. Cena OK (nie da się porównać do FormFutura).
Kupuj.

"Skucha" na targach (i sposób prowadzenia biznesu) to inna sprawa...
Ja w zasadzie ufam ludziom, i wierzę w ludzi, może niesłusznie (i może nie we wszystkich należy), dlatego też piszę: dajmy czas ... niech się długi weekend skończy, ludzie wrócą z urlopów, zobaczymy czy ktoś chowa głowę w piasek, czy po prostu wypoczywa.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ink3.de
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2017, 12:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ink3de

Post autor: ink3.de »

q3ok pisze:Czy ktoś już próbował drukować PLA mr.orange?
Mam duży problem z ekstruzją tego materiału, mam wrażenie że jest strasznie miękki, co bardzo utrudnia podawanie materiału.
Druk na Original Prusa i3 MK2S, po tym jak zostawiłem drukarkę nienadzorowaną, przy wydruku 200/55 i docisku na jakim drukowałem wcześniej z innego PLA, filament nie był podawany poprawnie - wydruk do wyrzucenia (na szczęście mały). Teraz zwiększyłem docisk ekstrudera, i wydruk robię na 220 stopniach, ale nadal są momenty w których filament nie jest podawany... Przy copper i brown od ink3de nie miałem żadnego problemu...
Cześć, sprawa z Twoim kolorem wyjaśniania jest indywidualnie. Jeżeli problemy dalej będą występować - możesz śmiało do nas pisać :) Z chęcią pomożemy.
Domell pisze:Bardzo się cieszę z waszego zawitania na forum, moja/ wasza wtop przyczyniła się ale to dobrze dla reprapowych urzytkowników.
Dziękuję za szpule cooper poprawną.
Każdy problem to okazja aby coś poprawić, a my chętnie korzystamy z okazji :)
FlameRunner pisze:Halo, ink3.de? Czytacie jeszcze ten temat? Widzę kilka pytań pozostających bez odpowiedzi. :(
Czytamy i odpowiadamy na wszystkie merytoryczne pytania. Nie na wszystkie zadane pytania możemy odpowiedzieć od razu (trzeba pewne kwestie wyjaśnić), ze względu, że konto nie jest prowadzone przez etatowego pracownika ink3.de.

McKee pisze: "Skucha" na targach (i sposób prowadzenia biznesu) to inna sprawa...
Ja w zasadzie ufam ludziom, i wierzę w ludzi, może niesłusznie (i może nie we wszystkich należy), dlatego też piszę: dajmy czas ... niech się długi weekend skończy, ludzie wrócą z urlopów, zobaczymy czy ktoś chowa głowę w piasek, czy po prostu wypoczywa.
Obecnie nadrabiamy braki magazynowe i jesteśmy w trakcie przygotowania nowego, lepszego systemu kontroli jakości na naszej linii produkcyjnej, co mamy nadzieję zminimalizuję ilość "skuch" w produkcie.


----

Dziękujemy serdecznie za wszystkie pozytywne opinie, ciepłe słowa i zachęcamy do robienia u nas zakupów!

----

Nie przeglądamy forów tematycznych 24/7, ze względu na ich olbrzymią ilość i potrzebny czas do ogarnięcia tego. Ze wszystkimi pytaniami można śmiało się kontaktować mailowo, telefonicznie poprzez naszego FB. Z każdym problemem (liczymy na jak najmniej) - postaramy się poradzić wspólnie.
// tu były niezgodne z regulaminem linki reklamowe
// FR
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Ink3de

Post autor: Kopytko »

Fora są tylko 2 w sumie , które tak intensywnie działają w druku 3d:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ink3de

Post autor: marek91 »

Offtop przeniosłem do odpowiedniego działu.
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Ink3de

Post autor: q3ok »

MR. RED PLA... Myślałem że głowicę zapchałem, wkładam na drugą drukarkę, dopiero po chwili się zorientowałem...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dostałem go w ramach próbki (więc to chyba nie na reklamację)... Dobrze że byłem przy drukarce akurat, bo bym się nieźle zdenerwował zastawiając wydruk nienadzorowany. Chyba nie tak powinny próbki wyglądać...?
Kontrola jakości iście chińska, chociaż to złe stwierdzenie bo z ESUN nie mam żadnych problemów...
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”