Filament TPU od Devil Design

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: morf »

W takim razie to zupełnie co innego niż dętka rowerowa.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: Jarewa »

To zejdź na ziemię. Bo o ile nawet gdybyś drukował 20Sh tak wydruki mają sporo do życzenia, o ile jakieś uszczelniacze płaskie gdzie są ściskane to jeszcze uszczelni, ale o-ring swoją strukturą druku nigdy to nie będzie szczelne. Tak samo membrana o ile da się jeszcze wydrukować tak nigdy nie będzie to wytrzymałe mechanicznie jak z jednolitego materiału (np. wycięte z dętki).
morf pisze:W takim razie to zupełnie co innego niż dętka rowerowa.
FIBERFLEX 30D rozciąga się 600%. Materiał ciut podobny ale trochę twardszy.
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 2
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: grzechotek »

Jarewa pisze:FIBERFLEX 30D można drukować gumki to majtek.. Ale widzę że na forum ludzie mają problemy z trzymaniem do stołu u mnie się drukuje rewelacyjnie z brim.
Po całym tygodniu walki, w końcu dzisiaj udało mi się wydrukować z Fiberflex 30D oraz Print-me 20D mocowanie kamery do drona. 30D jest miękkie, ale 20D jest mięciutkie. Też z brimem drukowałem, ile okrążeń robisz ? Jaką masz temp. hotendu oraz blatu, jeśli można wiedzieć przy drukowaniu Fiberflex 30D ?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: Jarewa »

Szerokość brim 5mm co daje chyba około 13 okrążeń. Temp. dyszy 220stC stołu 60stC stół szkło klej dimafix
grzechotek
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: maniolx »

Jarewa pisze:To zejdź na ziemię. Bo o ile nawet gdybyś drukował 20Sh tak wydruki mają sporo do życzenia, o ile jakieś uszczelniacze płaskie gdzie są ściskane to jeszcze uszczelni, ale o-ring swoją strukturą druku nigdy to nie będzie szczelne. Tak samo membrana o ile da się jeszcze wydrukować tak nigdy nie będzie to wytrzymałe mechanicznie jak z jednolitego materiału (np. wycięte z dętki).
morf pisze:W takim razie to zupełnie co innego niż dętka rowerowa.
FIBERFLEX 30D rozciąga się 600%. Materiał ciut podobny ale trochę twardszy.
No i właśnie tego się bałem . Chociaż byłem na to przygotowany . I dlatego założyłem ten post aby się dowiedzieć u zródła jak to z tym TPU jest . Pooglądałem trochę filmików z druku TPU i na palcach jednej ręki policzyć można wydruki które mi się podobały i były elastyczne jak miękka guma .
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 2
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: grzechotek »

maniolx pisze:No i właśnie tego się bałem . Chociaż byłem na to przygotowany . I dlatego założyłem ten post aby się dowiedzieć u zródła jak to z tym TPU jest . Pooglądałem trochę filmików z druku TPU i na palcach jednej ręki policzyć można wydruki które mi się podobały i były elastyczne jak miękka guma .
Jak chcesz miękkie TPU to kup Print-Me 20D, jest miękkie oraz w dotyku trochę przypomina gumę. Można kupić 200g, do tego klej Dimafix oraz Nervosol (bo na pewno się przyda).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: dziobu »

NinjaFlex to 85A i jeszcze da się tym normalnie drukować.
Technicznie na uszczelkę - i to sprawdziłem - nadaje się TPE. Ale drukuje się tym ciężko. Oring z tego też da się zrobić.
Natomiast niczego pompowanego z druku nie widziałem i sam nie robiłem choć mam detale (z gumy) szczelne w których udało by się utrzymać jakieś ciśnienie.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 1
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Filament TPU od Devil Design

Post autor: Marvin27 »

Ktoś drukował ten filament na Prusa MINI? Jaki profil filamentu używacie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”