drukowanie z PTFE (Teflon)

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: drukowanie z PTFE (Teflon)

Post autor: dziobu »

Ale pewnie musisz mieć co pospawać. Wydruk powstaje z niczego, spawanie wymaga już jakiś prefabrykatów.
Poza tym jak on chce jakiś niestandardowy łącznik, to mowa będzie pewnie jeszcze o frezowaniu, toczeniu i takich tam.
Michał_L
Postów w temacie: 4
Posty: 190
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: drukowanie z PTFE (Teflon)

Post autor: Michał_L »

dziobu pisze: musisz mieć co pospawać
Dokładnie tak. Poza tym penie koszt takiego pospawania i obróbki wewnętrznej rurek byłby kolosalny...
Im dłużej się zastanawiam, tym bardziej podoba mi się mi wydruk z żywicy. Na razie szukam minusów, ale póki co nie widzę żadnych.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: drukowanie z PTFE (Teflon)

Post autor: dziobu »

Masz projekt tego co byś chciał uzyskać?
Michał_L
Postów w temacie: 4
Posty: 190
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: drukowanie z PTFE (Teflon)

Post autor: Michał_L »

Bardzo wstępny, muszę jeszcze przemyśleć kilka rzeczy.

Przy okazji mam pytanie o elastyczne wydruki z żywicy - czy ten materiał nadawać się będzie na połączenie podobne do tego łącznika który pokazałeś (to się chyba barber nazywa) ale jako element zewnętrzny, znaczy ta przezroczysta rurka na Twoich zdjęciach? będzie to szczelne w ciśnieniu atmosferycznym? A jeśli tak, to jaki wymiar wewnętrzny uwzględnić w projekcie - równy średnicy zewnętrznej łączonego elementu czy mniejszy/większy i o ile?

Sorry za elementarne, być może, pytania, ale druku z żywicy wciąż nie wiem prawie nic.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: drukowanie z PTFE (Teflon)

Post autor: dziobu »

Michał_L pisze:czy ten materiał nadawać się będzie na połączenie podobne do tego łącznika który pokazałeś (to się chyba barber nazywa) ale jako element zewnętrzny, znaczy ta przezroczysta rurka na Twoich zdjęciach?
Nie.
Mam elastyczną żywicę, ale ona nie jest zbytnio rozciągliwa. Raczej nie nasuniesz jej na nic bez uszkodzenia detalu.

Napisz/pokaż co kombinujesz, może będzie prościej z określeniem co i jak da się wykonać.
morf
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: drukowanie z PTFE (Teflon)

Post autor: tomekr »

Może iglidur, materiał ślizgowy i drukowalny. Ponadto, podobno, na opory przy szybkich przepływach dobrze robi struktura prążków w poprzek przepływu. Podejrzewam, że się tworzy warstwa gazowa na styku cieczy i prążkowanego materiału. Niestety nie odkopie materiałów źródłowych odnośnie tej informacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”