Czarny matowy PLA, PET-G

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
quartis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 17
Rejestracja: 09 sie 2021, 22:11
x 1

Re: Czarny matowy PLA, PET-G

Post autor: quartis »

Wiem wiem, że miedziana tu się nie sprawdzi. Niby dysza z powłoką niklowaną do głowicy micro swiss. Tylko mam wrażenie, że powłoka z wierzchu już się ściera. Muszę posprawdzać.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 137

Re: Czarny matowy PLA, PET-G

Post autor: lukk »

Po Twoich komentarzach wydaje się, że wizualnie najbardziej by Ci odpowiadał ten PLA matt: https://allegro.pl/oferta/print-me-adva ... 2042219245
Z wyglądu naprawdę spoko. Swojego czasu były te filamenty jako "testowe" u filamenty_polska za niecałe 60zł/kg.

Co do ścierania dyszy to pamiętaj, że to ścieranie to głównie nie rozpychanie średnicy dyszy, ale właśnie "zjadanie" jej końca poprzez szorowanie po wydruku podczas drukowania jednej warstwy. Więc w sumie powiększa ono "z-offset". Kiedyś zapuściłem z premedytacją na mosiężnej dyszy wydruk Nylon+CF licząć się z jej utratą. Po jednym wydruku (ok 20g) już kolejny nie chciał się przykleić do stołu i dopiero obniżenie z-offset pomogło :)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Czarny matowy PLA, PET-G

Post autor: cyfron »

Generalnie ASA wychodzi matowa po wydrukowaniu. Drukowałem tylko niebieską i czerwoną od Rosa i wydruki wyszły ładne satynowe. Czarnego nie miałem, więc nie mogę jednoznacznie potwierdzić, że się nada.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 137

Re: Czarny matowy PLA, PET-G

Post autor: lukk »

Te ASA, które miałem do tej pory miały trochę różne wykończenie, w zależności od producenta:
-czarny Fiberlogy: raczej połysk, zarówno góra jak i boki (nawet góra bardziej), foto kawałka szybkiego wydruku na dyszy 0.8:
1662383742659.jpg
-granatowy DD: faktycznie taka satynka, ogólnie mega mi się podobają modele z tego materiału w tym kolorze:
img_20220905_151527.jpg
-Rosa, kupiona jako przejściowa, trafiła się taka żółto-pomarańczowa: no faktycznie najbardziej matowa z nich wszystkich, ale też wydruk najgorszej jakości, lekki overflow:
1662383742642.jpg
Jutro powinna być w paczkomacie rolka czarnej ASY DD to dam znać jak wychodzi, ale po tej granatowej oczekiwania są spore :P
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 1
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Czarny matowy PLA, PET-G

Post autor: rafly »

Rosa PLA Carbon look jest bardzo fajna. Nie wiem czy zdjęcia to oddadzą ale na żywo efekt jest bardzo ładny, może trochę satynowo-matowy ale wygląda to bardzo szlachetnie i bardzo łatwo się drukuje mz. Byłem zaskoczony tym filamentem i dokupiłem właśnie szpulkę.
Załączniki
IMG_5427.JPG
IMG_5425.JPG
IMG_5423.JPG
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 1
Posty: 382
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Czarny matowy PLA, PET-G

Post autor: fyme »

Fiberlogy easy pla czarny jak mu zejść z temperaturą to wychodzi prawie mat ;)
Załączniki
IMG_20220406_143427.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”