Nieprzenikalne przez światło?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 499
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Nieprzenikalne przez światło?

Post autor: roman »

Witam,

Które filamenty PETG są nieprzezroczyste? Jako wyjaśnienie powiem, że nie chodzi mi o transparentność, a o to by w pełni blokowało światło. Na pewno czarny PETG od DD taki jest już przy kilku wartstwach (lub jest bardzo bliski tego). Z kolorów testowałem Nebule i tutaj przy kilku warstwach światło przenika (patrząc pod słońce, lub doświetlając latarką).

Zbyt dużo kolorów nie testowałem, podejrzewam, że te kolory (prócz czarnego) raczej wszystkie będą miały tę właściwość, że przy grubości np 0,5mm raczej będą przepuszczał trochę światła, stąd postanowiłem zadać pytanie tutaj zamiast testować wszystko jak leci ;)

Dzięki.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Nieprzenikalne przez światło?

Post autor: dziobu »

Pewnie ten z domieszką GF będzie o rząd bardziej nieprzenikalny niż inne.

A tak to może ustal jakąś grubość i strumień światła który by wyznaczał granicę zadowalającego poziomu blokowania świata. Piszesz że czarny DD działa - a ja go używałem jako maskownica nad LEDami bo prześwituje.
Tak to zdecydowana więszkość pełnych kolorów (DD PET-G) po 2-3 warstwach jest już w miarę nieprzenikalna (na potrzeby urządzenia czy maskownicy LEDów). Oczywiście to wszystko "zależy".
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Nieprzenikalne przez światło?

Post autor: aaannnd »

biały dobrze blokuje światło bo ma chyba najwiecej wypełniacza/barwnika.
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 255
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 126

Re: Nieprzenikalne przez światło?

Post autor: lukk »

Te matowe, których używałem (Spectrum, Print me, obydwa czarne) są dość mało przezroczyste jak na PETG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”