TPU od DD - problem z jakością.

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

możliwe, nie wykluczam że wraz z filamentem trafił tam jakiś śmieć, ale PLA poszło jakieś 200g przed zapchaniem. PLA szło z suszarki....
J.A.
Posty: 447
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: BLX1CC
x 111

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: J.A. »

No, ale jeżeli już szło i przestało, to też raczej nie problem poprzedniego TPU.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

J.A. pisze: 14 maja 2026, 15:26 No, ale jeżeli już szło i przestało, to też raczej nie problem poprzedniego TPU.
dlatego się zastanawiam o co chodzi.....
PLA od DD przedrukowałem już kilkadziesiąt kg i nigdy się nie zapchała żadna dysza, nawet 0,2mm

Zresztą problem już się nie powtórzył pomimo kilku zmian pomiędzy materiałami.
Awatar użytkownika
denior
Posty: 660
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P1P
x 244

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: denior »

Ostatnio w pet-g od DD byly paprochy, przeszly przez dyszę ale ścianka nieco ucierpiała a że była przezroczysta to widać czarnego paprocha
Drukarka Bambulab P1S
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”