TPU od DD - problem z jakością.
- unitrall
- Posty: 23
- Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
- Lokalizacja: Wiedeń
- x 4
- dziobu
- Zasłużony
- Posty: 9751
- Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
- Lokalizacja: Klendathu
- Drukarka: ZMorph 2.0(S)
- x 6671
- Kontakt:
Re: TPU od DD - problem z jakością.
Lepiej nie pytaj :p
@GUTEK@, Pjoter, morf
Pozdrawiam
Paweł
Projekty: ELF | AVAT 01 | HotPlate-1
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
Paweł
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
- Rozarh
- Drukarz
- Posty: 1040
- Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
- Lokalizacja: opolskie
- Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
- x 457
Re: TPU od DD - problem z jakością.
Niby nie "wiadro", ale awatar garnek na głowie ma...

Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
- unitrall
- Posty: 23
- Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
- Lokalizacja: Wiedeń
- x 4
Re: TPU od DD - problem z jakością.
Ja się nie muszę ukrywać, a o żadnym wiadrze czy garnku nic nie wiem.
Od prawie 20 lat mam ten sam avatar i nick. Tylko raz straciłem konto mailowe i musiałem zmienić L na LL
A tu po prostu się nie udzielałem, bo nie widziałem takiej potrzeby.
Teraz mam więcej czasu to czasem gdzieś coś napisze.
Od prawie 20 lat mam ten sam avatar i nick. Tylko raz straciłem konto mailowe i musiałem zmienić L na LL
A tu po prostu się nie udzielałem, bo nie widziałem takiej potrzeby.
Teraz mam więcej czasu to czasem gdzieś coś napisze.
- Julian
- Posty: 736
- Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
- x 196
Re: TPU od DD - problem z jakością.
Ten kartonik ma... z 7 lat....
Co on by w Wiedniu robił?
- unitrall
- Posty: 23
- Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
- Lokalizacja: Wiedeń
- x 4
- marek91
- Administrator
- Posty: 2566
- Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
- Lokalizacja: Gostyń
- x 1228
- Kontakt:
- unitrall
- Posty: 23
- Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
- Lokalizacja: Wiedeń
- x 4
- unitrall
- Posty: 23
- Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
- Lokalizacja: Wiedeń
- x 4
Re: TPU od DD - problem z jakością.
Odświeżę temat 
Przedrukowałem ostatnio 2 rolki TPU od DD i jedyny zauważony problem, to niesamowicie mocne przyklejenie do płyty PEI.
Nie mogłem francy oderwać od zimnej płyty
Drukowałem przy 255stopniach i 65 na płycie w zamkniętej komorze.
Wydruki idealne i super mocne w porównaniu z filamentem od Amazona....
Ale po przedrukowaniu całej rolki i zmianie filamentu na PLA zapchała mi się dysza....
Wypalanie nie pomogło, dysza do wymiany. Teraz mam zagadkę co się zwęgliło TPU czy PLA ? Oba od DD.
Pozdrawiam ekipę DD i wszystkich forumowiczów
Ps. nadal mam tą uszkodzona rolkę, Jak będę w PL to postaram się ją przesłać, może trafi na wystawę muzealną w firmie
Przedrukowałem ostatnio 2 rolki TPU od DD i jedyny zauważony problem, to niesamowicie mocne przyklejenie do płyty PEI.
Nie mogłem francy oderwać od zimnej płyty
Drukowałem przy 255stopniach i 65 na płycie w zamkniętej komorze.
Wydruki idealne i super mocne w porównaniu z filamentem od Amazona....
Ale po przedrukowaniu całej rolki i zmianie filamentu na PLA zapchała mi się dysza....
Wypalanie nie pomogło, dysza do wymiany. Teraz mam zagadkę co się zwęgliło TPU czy PLA ? Oba od DD.
Pozdrawiam ekipę DD i wszystkich forumowiczów
Ps. nadal mam tą uszkodzona rolkę, Jak będę w PL to postaram się ją przesłać, może trafi na wystawę muzealną w firmie
Ostatnio zmieniony 14 maja 2026, 12:16 przez unitrall, łącznie zmieniany 1 raz.
Agrest
- dziobu
- Zasłużony
- Posty: 9751
- Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
- Lokalizacja: Klendathu
- Drukarka: ZMorph 2.0(S)
- x 6671
- Kontakt:
Re: TPU od DD - problem z jakością.
Może syf jakiś tam Ci wpadł przy zmianie filamentu.
Poza przepalonym PVA czy włóknami z jakiegoś metalu/wooda to raczej ciężko zapchać dyszę tak żeby poległa na amen.
Poza przepalonym PVA czy włóknami z jakiegoś metalu/wooda to raczej ciężko zapchać dyszę tak żeby poległa na amen.
Pozdrawiam
Paweł
Projekty: ELF | AVAT 01 | HotPlate-1
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
Paweł
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne