TPU od DD - problem z jakością.

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

Jakie wiadro?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Posty: 9751
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Lokalizacja: Klendathu
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 6671
Kontakt:

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: dziobu »

Lepiej nie pytaj :p
@GUTEK@, Pjoter, morf
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Posty: 1040
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 457

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: Rozarh »

Niby nie "wiadro", ale awatar garnek na głowie ma...
:think:
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

Ja się nie muszę ukrywać, a o żadnym wiadrze czy garnku nic nie wiem.
Od prawie 20 lat mam ten sam avatar i nick. Tylko raz straciłem konto mailowe i musiałem zmienić L na LL :)
A tu po prostu się nie udzielałem, bo nie widziałem takiej potrzeby.

Teraz mam więcej czasu to czasem gdzieś coś napisze.
Awatar użytkownika
Julian
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: Julian »

unitrall pisze: 08 mar 2023, 13:33
Spoko, nie trzeba, już kupiłem :)
Stać mnie póki co :)
Ten kartonik ma... z 7 lat.... :D Oddać to do muzeum!
Andrzej_W pisze: 08 mar 2023, 14:01

WIADRO wróciłeś :D


Co on by w Wiedniu robił? :D
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

Julian pisze: 08 mar 2023, 16:17
Ten kartonik ma... z 7 lat.... :D Oddać to do muzeum!
Raczej 9 :)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Posty: 2566
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1228
Kontakt:

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: marek91 »

unitrall pisze: 08 mar 2023, 15:33 Od prawie 20 lat mam ten sam avatar i nick.
Pamiętam, byłeś jeszcze na mójreprap chyba?
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

marek91 pisze: 09 mar 2023, 11:19
unitrall pisze: 08 mar 2023, 15:33 Od prawie 20 lat mam ten sam avatar i nick.
Pamiętam, byłeś jeszcze na mójreprap chyba?
Dokłnadnie :)
Awatar użytkownika
unitrall
Posty: 23
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 4

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: unitrall »

Odświeżę temat :)

Przedrukowałem ostatnio 2 rolki TPU od DD i jedyny zauważony problem, to niesamowicie mocne przyklejenie do płyty PEI.
Nie mogłem francy oderwać od zimnej płyty :D

Drukowałem przy 255stopniach i 65 na płycie w zamkniętej komorze.

Wydruki idealne i super mocne w porównaniu z filamentem od Amazona....

Ale po przedrukowaniu całej rolki i zmianie filamentu na PLA zapchała mi się dysza....
Wypalanie nie pomogło, dysza do wymiany. Teraz mam zagadkę co się zwęgliło TPU czy PLA ? Oba od DD.



Pozdrawiam ekipę DD i wszystkich forumowiczów


Ps. nadal mam tą uszkodzona rolkę, Jak będę w PL to postaram się ją przesłać, może trafi na wystawę muzealną w firmie :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2026, 12:16 przez unitrall, łącznie zmieniany 1 raz.
Agrest
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Posty: 9751
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Lokalizacja: Klendathu
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 6671
Kontakt:

Re: TPU od DD - problem z jakością.

Post autor: dziobu »

Może syf jakiś tam Ci wpadł przy zmianie filamentu.
Poza przepalonym PVA czy włóknami z jakiegoś metalu/wooda to raczej ciężko zapchać dyszę tak żeby poległa na amen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”