Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Materiały nie będące filamentami – proszki, żywice...
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: Blazi »

@mscichu Zanim zaczniesz snuć plany zamów jeden wydruk na jakiejś taniej drukarce chocby z 3DHubs, wydruki z takich tańszych żywic też mają skurcz materiałowy (i to całkiem spory) a dodatkowo modele nie lubią zachowywać swojego kształtu. Nie da się na przykład wydrukować sześcianu o boku 3cm. Tzn da się ale ciężko to co wyjdzie nazwać to nawet "kostką".

Na 90% po otrzymaniu wydruku darujesz sobie temat zaoszczędzając sporo kasy i czasu. Dużo lepsze i szybsze efekty da postprocessing FDMu, chyba, że obudowy które chcesz drukować są wielkości pudełka od zapałek.
Żywica właściwościami podobna do ABS
Jeżeli interesuje Cię coś naprawdę podobnego do ABSu to zapomnij. Nawet "Digital ABS" z najwyższych Connexów nie ma z ABSem zbyt wiele wspólnego.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
mscichu
Postów w temacie: 5
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: mscichu »

Blazi czyli z żywicą jest jak z materiałem? Oryginalna żywica wydrukuje dobrze a tani zamiennik będzie miał skurcz? Tutaj dajesz mi do myślenia. Obudowy raczej większe, czasami składane z kilku elementów czasami z jednego elementu wszystko zależy od projektu.
Wszystkie wydruki jakie widziałem to faktycznie pokazywały możliwości w jakości i nigdzie nie znalazłem wzmianki o skurczu (chociaż to zrozumiałe).
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: Blazi »

"Oryginalna żywica" - cokolwiek to znaczy - wlana do maszyny która nie ma profilu materiałowego na nią także będzie zachowywać się absolutnie nieprzewidywalnie.

Temat jest rozległy ale w skrócie - żywica, profil i maszyna muszą być ze sobą zgrane jeżeli chcesz osiągnąć coś więcej niż na FDMie. Żywica z Form2 nie będzie pasowała do DWS i odwrotnie, chyba że ktoś zrobił pod nią profil materiałowy. Tania chińska żywica "do pieczątek" nie będzie pasowała do niczego.

Zanim zaczniesz wgłębiać się w temat polecam żebyś zamówił jeden wydruk na 3DHubs jak pisałem - moim zdaniem drukarka żywicowa nie spełni Twoich oczekiwań.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
mscichu
Postów w temacie: 5
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: mscichu »

Tak więc zrobię. Chwilę trzeba będzie poczekać to zamówię obudowę do nowego prototypu (2-3tyg)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: mcxmcx »

Ale skurcz polimeru to ok 4%. ABS ma 3% i jest jakoś ogarnialny.

Do tego żywica jak żywica, przy ściance 2-3mm jest już normalnie uzytkowa.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: Enter »

Cześć, z góry przepraszam za odkopywanie (złoty szpadle dla mnie) Ale jako że statnio pojawiła się grupa posiadaczy zywicowki myślę że dobrze by było temat poruszyć.

Zostało mi moze z pół butelki żywicy więc czas myśleć o zaopatrzeniu się w kolejną porcję, ale...
Póki co przy wydruku 3 figurek wysokości 8cm - każda osobno że względu na rozmiary stolu - wszystkie 3 nie wyszły bo np. Kończyna się nie wydrukowala, pysk wyglada jakby dostal sierpowego itp. Generalnie jakby na pewien moment folia się zatkała A potem wróciła do normy.
Jako że wewnętrzny "Janusz" skrzeczy na myśl o żywicy po 200 tylko na kolejne testy i podobne efekty szukamy alternatywy - lub tego co źle robię xd
Bo nawet zastanawiałem się nad tą opcja z mieszkaniem żywic z utwardzaczem.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: mcxmcx »

To jak masz UV to dam hint: żywica do pieczątek światło utwardzalnych, wychodzi po 80pln za litr, jest lekko elastyczna.

Druga rzecz, że photocentric często robi promocje i masz po £29.90 za kg.

Zresztą photocentric też jest producentem pieczątek, od tego zaczynali a butelki photocentric i pieczatkowcow są zdumiewająco podobne ;) tylko cena X4.
Enter
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: bafunio »

Witam

Skoro prowadzisz legalną działalność i zapewne masz pracowników więc jesteś narażony na kontrolę.

W takim razie musisz się liczyć że odpady oraz pakowania musisz utylizowac. W przypadku opakowań sprawa jest bardziej skomplikowana ponieważ zawierają substancje niebezpieczne co wiąże się z odpowiednim przetrzymywaniem oraz transportem opakowań do utylizacji (kolejne koszty). Kolejną sprawą jest odpowiednia wentylacja ponieważ za to też zrobią Ci problemy podczas pierwszej kontroli. Produkcja z żywic to przemysł ciężki i ma spore wymagania.


edit przepraszam za post nie ma temat ale nie zauważyłem daty oraz że ktoś odkopal temat
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: Enter »

[quote="mcxmcx"]To jak masz UV to dam hint: żywica do pieczątek światło utwardzalnych, wychodzi po 80pln za litr, jest lekko elastyczna./quote]

I to mi się już podoba :> poszukam i będę obserwował.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

Post autor: panWiadr0 »

Nie chce mi się zakładać nowego wątku, więc tu zapodaje linka. To chyba jest jakaś nowość?

Henkel...

https://www.henkel-adhesives.com/us/en/ ... _3860.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne materiały”