pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Panek88 »

Prosty do obsługi na początku ale też rozbudowany żebym mógł się później rozwijać :)
Głównie chodzi mi o to żebym się nie zasypał na początku górą ustawień których nie będę rozumiał. Dodam że wcześniej korzystałem z Repetier Host.
Na stronie duet dozuki polecają do duetu:
Simplify3d (v4 and later)
Slic3r (1.29 and later, Slic3r PE)
PrusaSlicer
Kisslicer (Pro)
Cura (2.7 and later)
IdeaMaker
Canvas
Matter Contro

ale nie wiem na co się zdecydować i dlatego pytam, bo pewnie macie większe doświadczenie ze slicerami jak ja :P
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Pjoter »

Ja używam PrusaSLicer, przesiadłem się z Cury. Polecam używać czegoś darmowego i popularnego. Ewentualnie jakiegoś bliskiego klona (SuperSlicer względem PrusaSLicer). Nic nie stoi na przeszkodzie byś zainstalował Cure i PrusaSLicer i zobaczył jak Ci się w obu pracuje :P
morf
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Panek88 »

Odpaliłem pierwszy wydruk kostki kalibracyjnej na domyślnych ustawieniach w Curze. Ogólnie jestem zadowolony bo ładnie wyszła i wymiary też chyba są ok. X=20.2 Y=20.1 Z=19.7.
na załączonych zdjęciach widać artefakty w dolnych i górnych warstwach na krawędzi osi Y(wybrzuszenia)- czym może być to spowodowane?
kolejna sprawa puszczając wydruk nie odpala mi grzania stołu musze robić to manualnie w dwc nie wiem gdzie szukać tego w Curze. Teoretycznie mam to ustawione w ustawieniach filamentu ale nie ładuje.

Przy kolejnym wydruku zauważyłem ze materiał Pla potrafi się zaciąć jakby spadła mu temperatura albo złapał czopa, podniesienie jej manualnie w dwc puszcza filament dalej ale czy to jest problem z kulejącą retrakcją czy ustawieniem temperatury? Temperaturę mam ustawioną na 220 stopni predkość obrysów 20mm/s wypełnienie 40mm/s blok grzejny nie jest zaizolowany..
Załączniki
20210301_165444.jpg
20210301_165430.jpg
20210301_165339.jpg
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Panek88 »

A więc tak. Odnośnie mojego poprzedniego posta.. Stół już działa mój błąd polegał na tym że nie uwzglednilem go w kalibracji drukarki w curze. Wybrzuszenia powstają w wyniku podawania nadmiernej ilosci filamentu, na tej krawędzi rozpoczyna i kończy się warstwa. Czopowanie wyleczylem gardzielą z rurką ptfe.
Jeszcze taka rzecz czy pomiędzy stół A szkło dajecie jakąś pastę termoprzewodzącą? Stół troszkę jest wgiety środkiem i tworzy się poduszka powietrzna między szybą, która mam wrażenie że działa jak izolator. Stół uda mi się spasowac z szybą sprezynkami które środkiem będą wyginały go ku górze ale planuje na szybę dodać podkładkę adhezyjna zeby lepiej trzymalo wydruk ale czy nie bedzie za duzej straty i rozproszenia ciepla?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Pjoter »

Masz bowden czy direct?
Szkło jest izolatorem. Ja nie dawałem nic między stół a szkło, tylko je przytrzymywałem klamerkami/spinaczami biurowymi. Poduszka powietrzna też będzie działała jak izolator. Podkładkę planujesz nakleić na szkło (jakieś PEI?)? Ogólnie sama PEI już raczej nie będzie dokładała izolacji do ten kanapki. Jakby miał szkło to bym używał kleju, IMHO bardziej uniwersalny. Bo teoretycznie na PEI nie możesz drukować PETG i będziesz musiał dawać warstwę buforowa między PEI a PETG. Praktycznie znajomy drukuje na gładkim PEI PETG i nie ma żadnych problemów.
Jeśli martwisz się że szkło jest o wiele za zimne mimo że stół się nagrzał to zmień gcode startowy aby stol się pierwszy nagrzewal a później homing, nagrzewanie dyszy itp. Ja tak mam w Hevo (stół na 230V, kanapka z foli magnetycznej i blachy sprężynowej). Stol nagrzewa się jako pierwszy i stabilizuje się temp gdy drukarka wykonuje resztę gcodu.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Panek88 »

Mam Bowden jakiś chiński ale to nie problem bo chce głównie w pet się bawić abs itp :p z czasem zrobię obudowę. Ogolnie sprawę grzania rozwiązałem tak ze ustawilem w curze wyższa temperature dla pierwszej warstwy ale pet ma nadal problem ze złapaniem przyczepieniem się do lustra stąd moje pytanie o podkładkę;)
Załączniki
Szparka między lustrem a stołem przez co środkiem ucieka trochę ciepła
Szparka między lustrem a stołem przez co środkiem ucieka trochę ciepła
Podkładka do przyklejania na stół jest delikatnie chropowata , nie jest gładka.
Podkładka do przyklejania na stół jest delikatnie chropowata , nie jest gładka.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: pierwsze uruchomienie HEVO z duetem

Post autor: Pjoter »

Petg nie trzyma się szkła bez lepiszcza. Tylko pla tak ma (ale mi się nigdy nie udało nawet pla bez lepiszcza)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”