Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: gohu »

Drukarka okablowana. Podłączone pod płytkę silniki , krańcówki oraz termistor i grzałka. Pojawił się problem z kompilacja. Nie jestem pewny czy dobrze mam zainstalowane wszystko w Visual Studio ( problemy podczas instalacji PlatformIO) dodatkowo zainstalowałem Auto Build Marlin i staram się skompilować z ustawieniem na panel REPRAP_DISCOUNT_SMART_CONTROLLER i dostaje informacje jako ta płytka nie obsługuję tych paneli. Czeka mnie zakup nowego czy mogę ten uruchomić?
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: gohu »

Chyba sam sobie odpowiedziałem ale nie jestem pewny :) Po przestudiowaniu internetu chyba nie ma żadnej możliwości żeby skr e3 2.0 obsługiwał ten wyświetlacz ? Bardzo proszę tylko o potwierdzenie mojej teorii żebym niepotrzebnie tracił czas i zamiast tego poszukał jakiegoś wyświetlacza który nie będzie miał problemów z tą płytką? Cały czas mam błąd " #error "Only CR10_STOCKDISPLAY, ZONESTAR_LCD, ENDER2_STOCKDISPLAY, MKS_MINI_12864, and TFTGLCD_PANEL_(SPI|I2C) are currently supported on the BIGTREE_SKR_MINI_E3."
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: dragonn »

Racja, nie zwróciłem na to uwagi jak wybierałeś płytkę.
Tylko płytki na procesorach LPC wspierają zwykłe wyświetlacze tekstowe. Z tą co masz zadziała tylko tzw. "graficzny" tego typu:
https://abc-rc.pl/product-pol-6469-Pane ... ap-3D.html
Link przykładowy.
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: gohu »

Tego się właśnie obawiałem i straciłem prawie dwa dni na zabawę z tym :( Tylko i wyłącznie ten mi zadziała ? Bo on też ma dwa wyjścia a na płytce mam tylko jedno (chyba ze nie będzie mi działać czytnik kart w nim ale to nie problem ) Bo jak już kupować to mogę coś dołożyć i kupić innego z czym nie będzie żadnych większych problemów.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: dragonn »

Tak, jedno z złącz podpina czytnik kart.
Z mojej wiedzy ten powinien na 100% zadziałać, ale może niech ktoś kto faktycznie go odpalał potwierdzi bo ja to wiem na podstawie tego jak wybierałem płytkę pod kątem tego żeby działa z tekstowym.
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: gohu »

Jak bym kupował 12864 LCD prawdopodobnie i tak będę musiał kupić jeszcze kabel do niego albo zrobić taki jak tutaj jeśli dobrze kombinuje https://pl.aliexpress.com/item/1005001325478608.html
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: Mati »

Jak już to może lepiej do tej płytki zamówić wyświetlacz z Endera. Tylko jedna taśma (p&p bez przerabiania), wspierany natywnie przez Marlina oraz płytkę. Wada to brak gniazda na SD.
O taki> https://pl.aliexpress.com/item/1005001468296112.html
Do zwykłego 12864 trzeba dorabiać (lub kupić) taśmę: https://pl.aliexpress.com/item/1005001325478608.html
gohu
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: gohu »

Drukarka żyje ! Na firmware, który był na karcie oraz Pronterface wstępnie działa. Poruszają się odpowiednio osie ( jeszcze bez kalibracji ), grzałka działa aż oparzyłem, grzania stołu jeszcze nie sprawdzałem bo nie zamontowany, oraz póki co nie działa silnik exrudera w sofcie bo po zamienieniu go z innym działa bezproblemowo. Pytanie jeszcze moje dotyczy lcd. Musze szukać koniecznie 12864? Czy żeby nie było za dużo zabawy zakupić pierwszego lepszego 12864 na aledrogo następnie przerobić taśmę, skompilować firmware i teoretycznie bangla ?
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: gohu »

Mały update. Praktycznie cała już okablowana, został jeszcze tylko stół. Wyświetlacz zakupiłem 3D Creality Ender-3. Odpalił od razu bez żadnych problemów co mnie bardzo ucieszyło !! Pozostało jeszcze polutować parę kabelków, przedłożyć taśmę do lcd, kalibracja oraz skompilowanie i wgranie nowego softu bo jest archaiczny.
ogolny.jpg
exruder.jpg
lcd.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Lume - reanimacja z wymianą reprap 1.4 na 1.6

Post autor: dragonn »

LUMER 3 :D koniecznie musisz zmienić ten napis Ender 3 :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”