Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
madmans1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 18:01

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: madmans1 »

Niestety takie próby już robiłem. FAT I NTSC próbowałem. Karty zarówno z adapterem jak i bez. Oryginał jest micro SD + adapter. Nie jest to napewno kwestia adaptera bo oryginalna karta działa w adapterach które posiadam. Pozostaje chyba zamówić jakąś katę z chin i liczyć na to że będzie miała taką pojemność jak oryginalna...
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: McKee »

NTSC :shock: ?
NTSC to standard amerykańskiej telewizji.
Moim zdaniem problem nie jest w "chińskiej karcie" (nie wyobrażam sobie takiego wymagania) tylko w sposobie formatowania (a może masz jakiegoś wirusa na komputerze i coś ci zawsze dogrywa przy formatowaniu?).
Spróbuj jeszcze tego narzędzia użyć: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
madmans1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 18:01

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: madmans1 »

Drobne przejęzyczenie. Oczywiście że NTFS. Spróbuję jeszcze tego co Podałeś. Odkopię jeszcze laptopa z XP i na nim kartę sformatuję...
madmans1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 18:01

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: madmans1 »

Nastąpił przełom w sprawie :D . Po sformatowaniu kart na laptopie z XP wszystkie oprócz 32GB działają. Teraz muszę sprawdzić jeszcze formatowanie na innym kompie z win 7 64 żeby zobaczyć czy problem leży po stronie systemu czy mojego kompa...
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: McKee »

:brawo:
Sprawdź / porównaj zawartość karty formatowanej na Twoim systemie i na XP.
Może to lekka paranoja ale obawiam się, że masz jakiegoś wirusa/trojana.
(Wersja systemu, czy też sprzęt nie powinien mieć wpływu na sposób formatowania karty. Dlatego podejrzewam, że masz jakiś "dodatek" zainstalowany (trojany trudno wykryć)).

Z ciekawości: próbowałeś tego programu co polecałem? (spróbuj na Twoim PC).
To "oficjalny" program do formatowania kart SD - on 'rozmawia' bezpośrednio z chipsetem karty (wydaje karcie polecenie sformatowania się - to trochę inny sposób na wyczyszczenie karty).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
madmans1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 18:01

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: madmans1 »

Tak tego softu co podałeś próbowałem ale nic to nie dało.
Mad_bLade
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2021, 19:34

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: Mad_bLade »

Pozwolę odświeżyć temat...

Również mam problem odczytu kart SD w tym modelu a bardziej plików gcode na nich. Sprawdzone na kilku kartach SD o pojemnościach do 4GB. Formatowałem na FAT32 na różne sposoby w tym pod XP - nic. Nie mam także wirusów. Karty również były formatowane na innych Windowsach 7. Na YT znalazłem sposób na "dociśnięcie" styków kart do czytnika poprzez naklejenie kilku warstw tasiemki papierniczej - też nic. Zakupiłem nowy czytnik kart z Anycubic - to samo. Kupiłem inny egzemplarz Mega X - problem ten sam. Tutaj dopowiem, że dziwna sytuacja. Otóż karta (no name) dostarczona z nowym egzemplarzem była widoczna a raczej model (sowa) zarówno w nowej drukarce jak starszym egzemplarzu. Kiedy dograłem dwa inne pliki testowe ("dog" podesłany przez Anycubic oraz "cube") były widoczne tylko te dwa modele. "Owl" zniknął - przez ułamek sekundy podczas odświeżania karty był widoczny ale zaraz został zastąpiony przez "cube". Sytuacja zmieniła się całkowicie kiedy z Cura 4.13 zapisałem losowy model w gcode bezpośrednio na karcie (cały czas zaznaczam że chodzi o oryginalną dostarczoną przez Anycubic). Od tej pory nic już nie widać na obu drukarkach. Dziwne w cholerę to. Mam dwie teorie: albo Windows ( w moim przypadku 7 x64) coś dodatkowo "zapisuje", dodatkowo nie potrafi sformatować kart wg. parametrów drukarki albo co bardziej prawdopodobne - jest jakiś babol w firmware do tych drukarek. Na razie innego nie ma niż 1.2.6. Obecnie jestem w "rozmowach" z serwisem Anycubic, ale to jest gadanie jak do betonowej ściany.

Jakieś podpowiedzi?
Neo_84
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2023, 13:22

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: Neo_84 »

Również mam taki sam problem z ta drukarka model i3 mega S czy kolega Mad_bLade rozwiązał problem ?
Porzyczyłem drukarke na ktorej byl projekt do wydruku wydrukowałem aby sprawdzić czy wszystko z drukarka ok wydruk przeszedł bez problemu . Wgrałem swoj projekt na karte SD ale po wybraniu projektu dalej drukował poprzedni. Więc sformatowałem karte SD. Drukarka przestała widzieć cokolwiek ... . Zakupiłem nową drukarke ale juz inny model Vyper . Wkładam karet widzi ale tez po wgraniu mojego projektu czyta poprzedni ... Jednym słowem ta drukarka to jakieś gówno ! . Prosze o pomoc chciałbym ja uruchomić i oddać włascicielowi to cudo ...
J.A.
Postów w temacie: 2
Posty: 225
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 44

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: J.A. »

Czyli uporządkujmy.
1. Był projekt który się wydrukował
2. Wgrałeś swój i nie chce się drukować
3. Sformatowałeś kartę, drukarka przestała ją widzieć.
4. Kupiłeś nową drukarkę, która nie chce drukować Twojego projektu
5. Te dwie drukarki to jakieś gówno.

Zaiste ta logika jest powalająca.
dziobu, Rozarh
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Neo_84
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2023, 13:22

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

Post autor: Neo_84 »

Wszystko się zgadza oprócz punktu 4 i 5 kupiłem drukarkę która drukuje bez problemu model anycubic vyper. Na uruchomieniu mega s spędziłem 4 dni najpierw od strony elektronicznej czyli oscyloskop i sygnały miso mosi sck . Później testowałem rożne programy do formatowania kart chyba z 4 lub 5 rożnych bez sukcesu na 3 komputerach wszystkie z windows 7. Zrezygnowany po całej tej nierównej walce i bez nadziei pożyczyłem kartę do sformatowania na WINDOWS 10 po tym zabiegu kamień spadł mi z serca wreszcie działa :D .
Notabene wydaje mi się ze w sofcie drukarki jest jakiś błąd. A tak ogólnie dziwne to ze producent nie robi od razu czytnika przez USB zamiast jakiś kart SD . Może kiedyś trafi się jakiś student ze w ramach relaksu zrobi przejściówkę USB na SD np na mikrokontrolerze STM32 one bodajże posiadają host usb.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w wydrukach .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”