Duży opór filamentu.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: chemik72 »

co wy macie z tym skrecaniem na gorąco, :shout: Ja nigdy i to w trzech drukarkach nie skrecałem na gorąco a rozbierałem wiele razy i jeszcze się nie zdażył nawet najmniejszy wyciek :unknown:
pszczelaszkov
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: Boston »

Poskładałem i nadal ciężko idzie... Udało mi się wydrukować, ale przy 240 stopniach.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: mcxmcx »

Termistor do zmiany. Ale tak ogólnie temperaturę dowolną, byle filament lekko szedł i blok nie świecił.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: Boston »

Termistor już podmieniłem. Temperatura pokojowa się zgadza.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: morf »

Boston pisze:Termistor już podmieniłem. Temperatura pokojowa się zgadza.
To jeszcze nic nie znaczy, kazdy termistor ma swoja (inna)krzywa rezystancji od temperatury.
W pokojowej moze byc ok a rozjazd moze pojawic sie np na 200C
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: Berg »

Boston pisze:Czym może być spowodowany duży opór filamentu? Silnik gubi kroki przy wydruku głowicą 0.4 z prędkością 40. Wcześniej drukowałem nawyków 60. Dopiero przy ok 250 stopniach daje radę. Drukuję z PLA od DD. Głowicę czysciłem już wielokrotnie, wymieniłem też termistor.
Ja chyba bym zagrzał jeszcze trochę bardziej. Jeśli wydruk zacznie być brzydki, jak przy przegrzanym filamencie, to znaczy, że z temp jest ok. i ostatni pomysł jaki mi przychodzi do głowy to:
Masz dyszę 0.2 a myslisz, że to 0.4 ;)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: mcxmcx »

Skoro koledze idzie ABS, to naprawdę najłatwiej ustawić 180 i zobaczyć ręką czy lekko idzie
I jak nie idzie dopiero podnosić temp.

Oczywiście preczyscic przez cold plug resztki ABS z głowicy.

Jak masz za gorąco to pla się blokuje i wygląda jak za zimno.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: Boston »

Zmieniłem blok, bo na tamtym miałem problemy z wyciekami. Nadal to samo. Chyba jednak problemem jest termistor. Co może powodować zakłócenia? Na 2 był ten sam problem.

Dysza na pewno 0.4, próbowałem na dwóch. ABS nawet nie puszczam, bo pewnie na 275 by nie poszedł.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: dragonn »

Boston pisze:Zmieniłem blok, bo na tamtym miałem problemy z wyciekami. Nadal to samo. Chyba jednak problemem jest termistor. Co może powodować zakłócenia? Na 2 był ten sam problem.

Dysza na pewno 0.4, próbowałem na dwóch. ABS nawet nie puszczam, bo pewnie na 275 by nie poszedł.
Wyciek z bloku nie ma nic do jego wymiany, po prostu źle skręcony. Skręcasz na gorąco + dysza musi być dokręcona do heatbreaku a nie do bloku. Co do termistora możesz mięć po prostu w sofcie zły wybrany, napisz jaki dokładnie masz typ termistora i jaki soft.
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Duży opór filamentu.

Post autor: Boston »

W bloku gwint był dość luźny, nie wiem czy bym go nie zerwał przy mocniejszym dokręceniu.

Termistor rzeczywiście miałem zły, bo 100k Epcos, a mam 100k NTC od Blackfroga. Zmieniłem, ale odczyt temperatury taki sam. Chyba, że znowu jakiś inny ustawiłem. Który dokładnie mam ustawić dla tego termistora: https://blackfrog.pl/termistor-ntc-100k ... p-571.html

100k NTC 3950?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”