Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

borek pisze:Sprawdz dysze czy ładnie przez nią przepływa, mi kiedyś kurz z filamentu osadził się w dyszy i szło coraz gorzej. Jesteś pewien że masz pla.
Dyszę wypalałem wielokrotnie. Mimo wszystko też mi się ona jakaś podejrzana wydaje. Chciałem zamówić w blackfrogu (bo tam się zaopatruję) dyszę 0,4, ale nie była dostępna. Zamówiłem więc 0,3, a przysłali 0,8. Tak więc zostaję z moją 0,5.

Na razie dałem tak że docisnąłem radełko na sztywno do filamentu. Dałem trochę voltów na silnik ekstrudera i póki co silnik jest w stanie przepchnąć filament po uruchomieniu drukarki.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: morf »

Też miałem lame kiedyś I za licho nie mogłem sobie poradzić, wiem że dużo osób drukuje na lamie bez problemu. Mnie to się nie udawało. Głowica się czopowala bez powodu. Wysyłałem do syntetycznego, odesłał że nie widzi problemu.
Zmieniałem głowice, wentylatory, wypalanie nad gazem etc... Zgodnie z wiki za duża retrakcja może powodować cofanie się filamentu do chłodniejszego obszaru o zatykanie. U mnie nie pomoglo nawet wyłączenie całkiem retrakcji.
Może to problem z Termistorem, nie wiem, po długim szukaniu przyczyny czara słowiańskiego wkr... się przelala. kupiłem e3d original i problem jak ręką odjal od roku czasu nie rozkręcalem głowicy.

Nie chce oczerniac produktu, po prostu ją się z lama nie dogadalem
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: Kopytko »

Mi też Lama nie podpasowała, niestety łacznik wykonany w środku słabo i pla sie czopowało, do prostych brył jest ok, ale jak trzeba walczyć z drobnica i ciągłą retrakcją to trzeba szukać czegoś innego , takie moje zdanie. Moze się z nim każdy nie zgodzić. Teraz leży sobie slicznie w pudełku i czeka na przebaczenie :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
borek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:14
x 4

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: borek »

Polecam ten fanduct,ten co ty masz też u mnie powodował czopawanie widocznie wentylatory się wzajemnie zaburzają chłodząc dyszę, najlepiej wyłącz nadmuch na wydruk i spóbuj.Dodatkowo ja zamontowałęm dadatkowy docisk na radełko w postaci śrubki.Słabe zdjęcie ale coś widać.

http://www.thingiverse.com/thing:1943464
Załączniki
IMG_20170821_191920.jpg
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

Tym razem ponad 3 godzinny wydruk, który wcześniej się nie udawał tym razem bez problemu. Tak jak wcześniej pisałem docisnąłem radełko na maksa.

Też mi chodziło po głowie, że mój podwójny nadmuch schładza końcówkę dyszy.
Ten nadmuch co dałeś linka. On jest jednostronny. Czy to nie za mało na PLA, bo mi nawet przy podwójnym czasami się podwija druk.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: dragonn »

Rozwiązanie na zbyt mocny nawiew jest izolacja bloku a nie zmiana tunelu. Ja mam dwie turbiny 5015 i daje radę. Najprościej odizolować kaptonem ale najlepszy efekty daje silikon wysokotemperaturowy, tylko podejrzewam że do Lamy nikt nie zrobił model żeby wykonać odlew z silikonu.
Awatar użytkownika
borek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:14
x 4

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: borek »

Tak nadmuch tylko z jednej stronyale jest idealnie wpasowany że wtłacza tuż pod dyszą powietrze, siła nadmuchu w zupełności wystarcza z tą turbiną. plus
Awatar użytkownika
glodnicki.m
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2016, 11:16
x 3

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: glodnicki.m »

Zrobi kolega zdjęcie extrudera od strony radełka bo w oryginalnej wersji też mi radelko się ślizgało bo się na śrubach wszystko powyginało.
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

glodnicki.m pisze:Zrobi kolega zdjęcie extrudera od strony radełka bo w oryginalnej wersji też mi radelko się ślizgało bo się na śrubach wszystko powyginało.
Też zaobserwowałem ten problem u siebie. Jestem w trakcie przerabiania tego żeby było to solidniejsze.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: PrzemoS »

Tak jak chlopaki pisza najwazniejsze jest chlodzenie glowicy i spasowanie calego extrudera (bez zadnych zaklinowań wkladajac filament na sucho) najpierw na zimno potem na cieplo bo potem moga byc problemy z czopowaniem ..(polecam paste termoprzewodzaca rowniez na lacznik). Po moim roku doswiadczenia z drukiem 3d doszedlem do tego , ze jesli chodzi o drukowanie samego ABS to w moim wypadku Tylko Steel byl ok . Chyba ze Lacznik Tytanowy POLEROWANY ktory jest Testowany przez Patryka "Kopytko" (chociaz nie wiem jak daje sobie rade z PLA). W moim przypadku uwywam lacznika od TDI-CAD ktory ma rurke 2/4 a nie jak chinskie 2/3 ( co normlanie bez problemu z temp +-250 moge drukowac) Rowniez w moich rekach mialem oryginalna glowice e3d jak sami wiecie koszt dosc wysoki, ale patrzac na cene tych glowic za ponad 300zl a 80zl jakosciowo w druku niczym sie nie rozni (nie chce bagatelizowac rowniez tego bo zaraz spadnie sprzedaz oryginalnych glowic , no ale mowie to po swoim doswiadczeniu). Mialem te same problemy co Kolega "BOBEK" zatykanie sie dyszy itp. Po zrobieniu w.w glowicy badz nawet samego lacznika od Tomka nie mam ale to nie mam zadnych problemow nawet na slabszym nadmuchu glowicy. Jedyna oryginalna rzecz ktora dodala mi jakosci w druku jest Oryginalna Dysza e3D.
TDI-CAD
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”