Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

Przerobiłem docisk filamentu w ten sposób. Przede wszystkim podparcie osi z drugiej strony. Poprzednio przy bardzo mocnym dociśnięciu śruba wyginała się.
Dwa łożyska z delikatną przerwą między nimi. Dzięki temu filament jest prowadzony dokładnie na środku. Teraz mógłbym zastosować proste radełko i filament nie będzie się zsuwał na bok przy większym oporze.
No i regulacja siły docisku za pomocą śruby.

Tyle teorii, a czy się sprawdzi w praktyce to zobaczymy.
Załączniki
IMG_20170825_180319735.jpg
docisk.jpg
Awatar użytkownika
borek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:14
x 4

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: borek »

Dwa łożyska mogą się rozjerzdżac, ja mam na jednym ale zamiast tej podpory to zastosowałem rozpórę, Wstawiałem wcześniej link do filmu, jest to też maały poradnik dla x3d.
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

Czy tak wyglądający filament po zablokowaniu się i wyciągnięty z głowicy wskazuje na jakiś problem ? Zawsze jest to charakterystyczne zgrubienie.
Załączniki
DSCF2857.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: FlameRunner »

Zgrubienie jako takie jest normalne, filament ma 1,75 mm, a topi się w głowicy w kanale o średnicy 2,00 mm.
Myślę że cały czas aktualne jest pytanie: czy nie zaczyna się topić za wysoko?
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

No dobra czas zamknąć ten temat. Wczoraj drukowałem jakoś, przedwczoraj też jakoś. Dzisiaj od rana same problemy. W końcu patrze, że mega wyciek między blokiem a radiatorem, a przecież skręcałem ją na gorąco. No to znowu czyszczenie gazem.

Czyściutka no to skręcam dodatkowo na taśmę teflonową. I tak skręciłem, że aż się łącznik skręcił. Nie wiem czy ja jestem debilem czy co ? Chyba sobie ściągnę jakiegoś chińczyka za 30 zł, bo od lamy muszę chyba odpocząć.
Załączniki
łącznik.jpg
maciusiek610
Postów w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 17 sty 2017, 16:47
x 10

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: maciusiek610 »

Witam.
Też mam problem z lamą3d. Abs i pet jako tako idą ale pla powoduje czopowanie w głowicy. Długi czas był spokój ale ostatnio to się bardzo nasiliło. I wiecie co zrobiłem ?? Nasączyłem głąbkę od czyścika filamentu olejem rzepakowym. I idzie. Filament jest troszkę tłusty więc myslę że to pomaga. Gdzieś na forum mojereprap też była o tym wzmianka przez syntetycznego że pomaga kilka kropel oleju do głowicy. Wcześniej też miałem nasączoną gąbkę olejem bo znowy skrzypiało jak filament tarł o gąbkę i wtedy nie miałem problemu z drukowaniem. Spróbować nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: Kopytko »

Niestety wpływa to na jakość i wytrzymałość wydruku

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=6lCiXvYzy48
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 18
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: BobekNierobek »

Moja Lama to już na śmietnik trafiła. Zamontowałem chińską podróbę E3D v5 i dzieję się dokładnie to samo. Po prostu załamka. Nie wiem ile już w ten złom wpakowałem kasy z 1500 zł i to po prostu nie działa. Samego filamentu na nieudane wydruki poszło z 1,5kg W dodatku dzisiaj zupełnie bez powodu drukarka zaczęła gubić kroki już od pierwszej warstwy, dziwnie stukać, a przecież nic w tej kwestii nie zmieniałem. Oszaleć można.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: Kopytko »

Dlatego ja drukując z PLA używam łączników z teflonem wewnątrz. :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Ciągły problem z niepodawaniem filamentu.

Post autor: mcxmcx »

Od kiedy wstawiłem porządny wentylator do chłodzenia głowicy posmarowałem obficie gwint pasta, to nie ma znaczenia: ABS, pla pet itd. Wszystko idzie z full metal bez dyskusji

Drugie żeberko ma +10 stopni do powietrza, trzecie ma temp otoczenia.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”