Bowden - problem z trwałością złączek

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Piro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2017, 14:47
Lokalizacja: Wrocław
x 2

Re: Bowden - problem z trwałością złączek

Post autor: Piro »

@rafaljot
Te mocowania już planowałem wymienić na takie, tylko czekam aż ogarnę zębatki (wymieniam 40T na 25T), bo wymiana elementów z XY wymaga demontażu połowy drukarki.
rafaljot pisze:...wałków 12ek (dobrze widzę)...
Nope, to są 16tki ;)

Węglowe wałki to jest pręt fi8 na który nałożyłem rurkę 8/10, średnice akurat pasowały idealnie, rurka 6/8 już nie weszła. Panewkę zrobiłem z rurki ptfe 10/12 i to wstawiłem w wydrukowaną tulejkę 12/15(wcześniej miałem wałki stalowe fi8 i łożysko było na otwór fi15). Te wałki nie były idealne, wahania średnicy były na poziomie kilku dziesiątych mm, ale ciasną tulejką mosiężną zeszlifowałem na +- stabilny wymiar.
Teraz travel mam na 250mm/s oraz 0,5G i lata bez problemu. Nawet 300mm/s idzie, więcej też powinno, ale przy małych wydrukach to nie daje za dużych korzyści.
rafaljot pisze:EDIT: nie chcesz założyć nowego wątku o swojej drukarce?
Jak będę mieć chwilę to założę, teraz z ynszynierką się męczę :)

@S3b
Ciekawe rozwiązanie, spróbuję je przetestować
Gwint drobnozwojowy, czy zwykły?
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Bowden - problem z trwałością złączek

Post autor: S3b »

Piro pisze: Gwint drobnozwojowy, czy zwykły?
Zwykłe nakrętki M4 :good:
Po "nagwintowaniu" (gwint robi się sam poprzez nakręcanie na siłę nakrętki na lekko fazowaną na końcu rurkę teflonową) koniecznie trzeba odcinek gwintowania potraktować wiertłem 2mm bo średnica wewnętrzna rurki nieco się zmniejsza po takim zabiegu.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”