Magnes w wydruku.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
J.A.
Posty: 447
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: BLX1CC
x 111

Magnes w wydruku.

Post autor: J.A. »

Witajcie.
Nigdy nie osadzałem magnesu tak by go utopić w wydruku.
Ale teraz mam taką potrzebę jak na obrazku.
Skoro tego nigdy nie robiłem to postanowiłem przeprowadzić test. Ustawiłem w slicerze pauzę na konkretnej warstwie, drukarka posłusznie odjechała z głowicą pozwalając włożyć pastylkę. Magnes ładnie dało się włożyć i w momencie gdy puszczałem dalej drukowanie, olśniło m że magnes wyskoczy i przyklei się do dyszy, co się oczywiście stało.
Czy metodą jest ciaśniejsze pasowanie? Albo może jakiś klej?
Magnes to 10x1. W projekcie dałem średnicę otworu na 10,2.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Posty: 1295
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 913
Kontakt:

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: @GUTEK@ »

Może taśmą dwustronną go przyklej.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Posty: 2368
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen+AMS
x 1083

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: Andrzej_W »

Super glue lub coś innego szybko wiążącego.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Posty: 2423
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 569

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: Jarewa »

Ta metoda jest fajna tylko dla dysz mosiężnych i kwasowych.
velkhor
Posty: 815
Rejestracja: 28 sty 2021, 15:29
x 158

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: velkhor »

Ja bym próbował po włożeniu magnesu do kieszeni tutaj przykleić drugi magnes
Screenshot 2026-05-8 o 13.08.41.png
nawet możesz spróbować 2-3szt powinny się na tyle mocno zacisnąć na krawędzi że go nie wyjmie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
J.A.
Posty: 447
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: BLX1CC
x 111

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: J.A. »

@velkhor Chyba nie zrozumiałeś. To co zaznaczyłeś to górna warstwa wydruku.
@Jarewa Właśnie się o tym przekonałem :D

Chyba kropelka będzie najsensowniejsza.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
denior
Posty: 660
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P1P
x 244

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: denior »

Dysza nierdzewna, albo pasowanie na 0 powinno utrzymać magnes, ale warto dać głębszy otwór 0,2-0,4mm, żeby magnes mial miejsce
Drukarka Bambulab P1S
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Posty: 2423
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 569

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: Jarewa »

Ja mam wątpliwości czy nawet jak się przyklei to czy wydrukuje, bo nad magnesem ma może z 2/3warstwy przy przerwie 0,2 dysza 1 warstwy będzie szorować po magnesie.
J.A.
Posty: 447
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: BLX1CC
x 111

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: J.A. »

Dwie warstwy, tyle zaplanowałem.
No właśnie oczekuję porad praktyków, ktoś już wydrukował i wie, co się sprawdzi, lub nie. Tak czy siak sam to zrobię nie czekając, bo rozwiązywać problemy lubię.
To co pisze @denior brzmi sensownie, jeżeli opór przy wkładaniu będzie, to również w drugą stronę zadziała prawie ten sam opór, do tego kropelka i powinno dać radę. Aaa i jeszcze stół, też mi delikatnie dociągał, bo czułem, że magnes "wskakuje" w gniazdo.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
atom1477
Posty: 1058
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 254

Re: Magnes w wydruku.

Post autor: atom1477 »

A to jakich dysz używasz że są ferromagnetyczne?
Na mosiężnych nie ma problemu.
Ja miałem problem, ale nie z powodu dyszy tylko nadmuchu. Bo mam taki dziwaczny prowadnik powietrza ze stali. Ale po jego zdjęciu kolejny wydruk się udał. Magnesy dałem bez wcisku, bo wciskanie ich na stole mogło spowodować oderwanie wydruku albo utratę geometrii (na mojej drukarce, na innych pewnie by było lepiej).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”