Jaki Nylon o małym skurczu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Posty: 3612
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
x 1920

Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: morf »

Hej
Potrzebuje wydrukować dość duża nakrętkę dwudzielna.
Pomyślałem o nylonie, mam jakieś PA12+CF - fajnie niweluje skurcz ale jednak jest zbyt chropowaty na nakrętkę.

Polecicie coś co by się sprawdziło?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Posty: 9751
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Lokalizacja: Klendathu
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 6671
Kontakt:

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: dziobu »

Musi być nylon? Nie może być PC?
morf
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Posty: 1341
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: vn-corexy, EZT-3D T1
x 712

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: majek »

Ostatnio drukowałem z Sunlu Easy PA - bez żadnych problemów kostki ok 7x4x2cm (wymiarowo ok). Jak drukowałem tulejkę ok. 25mm średnicy ze ściankami ok. 2mm, to musiałem w slicerze dać poprawkę ~1% (XY) żeby wyszło idealnie.
Ogólnie fajny materiał, rzeczywiście nie wymaga wysokiej temperatury na stole (55oC) ani zabudowy, do tego nawet nie potrzebowałem żadnego mazidła ani innych czarów żeby trzymał się stołu (niebieska podkładka od BIQU CryoGrip).
Nie wiem jak duża ta nakrętka ma być i ile luzu masz, ale może się nawet uda to bez korekcji wydrukować i będzie pasować.
morf
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Posty: 3612
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
x 1920

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: morf »

Nakrętka prawie 90mm średnicy.

Dzięki, w sumie zapomniałem może pc blenda kupię
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Posty: 9751
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Lokalizacja: Klendathu
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 6671
Kontakt:

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: dziobu »

To przypominam jeszcze o takim materiale jak Calibram. Też calkiem wytrzymały.
morf
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Posty: 3612
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
x 1920

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: morf »

Nigdy nie używałem. Trochę strach 🫣
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Posty: 3612
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
x 1920

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: morf »

dziobu pisze: 15 maja 2026, 07:17 To przypominam jeszcze o takim materiale jak Calibram. Też calkiem wytrzymały.
CALIBRAM BT o to chodzi?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Posty: 9751
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Lokalizacja: Klendathu
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 6671
Kontakt:

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: dziobu »

Tak. Z fajnych jest jeszcze Calibram PC.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Posty: 3612
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
x 1920

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: morf »

@dziobu pamietam ze pisales ze material "niedoceniony". Zapytam na lenia, masz moze jakies profile dla tego materialu do Orca slicera, ewentualnie jakis dump parametrow to sobie ogarne
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Fest
Posty: 707
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Z lasu
Drukarka: To trudna sprawa...
x 274

Re: Jaki Nylon o małym skurczu

Post autor: Fest »

Jeśli gwint standardowy, to zawsze poprawiam gwintownikami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”