Jaki Nylon o małym skurczu
- morf
- Drukarz
- Posty: 3612
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
Jaki Nylon o małym skurczu
Hej
Potrzebuje wydrukować dość duża nakrętkę dwudzielna.
Pomyślałem o nylonie, mam jakieś PA12+CF - fajnie niweluje skurcz ale jednak jest zbyt chropowaty na nakrętkę.
Polecicie coś co by się sprawdziło?
Potrzebuje wydrukować dość duża nakrętkę dwudzielna.
Pomyślałem o nylonie, mam jakieś PA12+CF - fajnie niweluje skurcz ale jednak jest zbyt chropowaty na nakrętkę.
Polecicie coś co by się sprawdziło?
Done is better than perfect.
- dziobu
- Zasłużony
- Posty: 9751
- Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
- Lokalizacja: Klendathu
- Drukarka: ZMorph 2.0(S)
- x 6671
- Kontakt:
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
Musi być nylon? Nie może być PC?
morf
Pozdrawiam
Paweł
Projekty: ELF | AVAT 01 | HotPlate-1
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
Paweł
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
- majek
- Drukarz
- Posty: 1341
- Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
- Drukarka: vn-corexy, EZT-3D T1
- x 712
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
Ostatnio drukowałem z Sunlu Easy PA - bez żadnych problemów kostki ok 7x4x2cm (wymiarowo ok). Jak drukowałem tulejkę ok. 25mm średnicy ze ściankami ok. 2mm, to musiałem w slicerze dać poprawkę ~1% (XY) żeby wyszło idealnie.
Ogólnie fajny materiał, rzeczywiście nie wymaga wysokiej temperatury na stole (55oC) ani zabudowy, do tego nawet nie potrzebowałem żadnego mazidła ani innych czarów żeby trzymał się stołu (niebieska podkładka od BIQU CryoGrip).
Nie wiem jak duża ta nakrętka ma być i ile luzu masz, ale może się nawet uda to bez korekcji wydrukować i będzie pasować.
Ogólnie fajny materiał, rzeczywiście nie wymaga wysokiej temperatury na stole (55oC) ani zabudowy, do tego nawet nie potrzebowałem żadnego mazidła ani innych czarów żeby trzymał się stołu (niebieska podkładka od BIQU CryoGrip).
Nie wiem jak duża ta nakrętka ma być i ile luzu masz, ale może się nawet uda to bez korekcji wydrukować i będzie pasować.
morf
- morf
- Drukarz
- Posty: 3612
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
Nakrętka prawie 90mm średnicy.
Dzięki, w sumie zapomniałem może pc blenda kupię
Dzięki, w sumie zapomniałem może pc blenda kupię
Done is better than perfect.
- dziobu
- Zasłużony
- Posty: 9751
- Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
- Lokalizacja: Klendathu
- Drukarka: ZMorph 2.0(S)
- x 6671
- Kontakt:
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
To przypominam jeszcze o takim materiale jak Calibram. Też calkiem wytrzymały.
morf
Pozdrawiam
Paweł
Projekty: ELF | AVAT 01 | HotPlate-1
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
Paweł
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
- morf
- Drukarz
- Posty: 3612
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
- morf
- Drukarz
- Posty: 3612
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
CALIBRAM BT o to chodzi?dziobu pisze: 15 maja 2026, 07:17 To przypominam jeszcze o takim materiale jak Calibram. Też calkiem wytrzymały.
Done is better than perfect.
- dziobu
- Zasłużony
- Posty: 9751
- Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
- Lokalizacja: Klendathu
- Drukarka: ZMorph 2.0(S)
- x 6671
- Kontakt:
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
Tak. Z fajnych jest jeszcze Calibram PC.
Pozdrawiam
Paweł
Projekty: ELF | AVAT 01 | HotPlate-1
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
Paweł
Drukarki: Flsun i3 Plus | Flsun G | Kossel | FF Dreamer | Monoprice MP Mini | Copymaster3D Pro 500 | AIO Robotics ZEUS | Zmorph 2.0 | Climber 7
Też fajne: Wydruki | Moje twory w 3D | Inne
- morf
- Drukarz
- Posty: 3612
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
Re: Jaki Nylon o małym skurczu
@dziobu pamietam ze pisales ze material "niedoceniony". Zapytam na lenia, masz moze jakies profile dla tego materialu do Orca slicera, ewentualnie jakis dump parametrow to sobie ogarne
Done is better than perfect.
- Fest
- Posty: 707
- Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
- Lokalizacja: Z lasu
- Drukarka: To trudna sprawa...
- x 274