Na foto jeden z elementów tego extrudera.
Czy to normalne, że po niecałych 1000h tak to wygląda?
Musiałem rozebrać, bo się blokował. Wykonywał jakieś 20-30° obrotu i tyle.
Umyłem to, wygląda jak nowe...
Ale czy to trzeba posmarować? To metalowe zębatki, to chyba tak, wiadomo, że radełka nie.
Extruder z bambusa X1C
-
J.A.
- Posty: 447
- Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
- Drukarka: BLX1CC
- x 111
Extruder z bambusa X1C
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
- morf
- Drukarz
- Posty: 3614
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
Re: Extruder z bambusa X1C
Chwalisz się czy zalisz bo w sumie nie wiem...
Jakiś gęsty smar chyba można dać na te łopatki
Jakiś gęsty smar chyba można dać na te łopatki
Done is better than perfect.
-
J.A.
- Posty: 447
- Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
- Drukarka: BLX1CC
- x 111
- morf
- Drukarz
- Posty: 3614
- Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
- Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
- x 1920
Re: Extruder z bambusa X1C
Ale wygląda to źle wg Ciebie?
Ze zdjęcia nie wynika
Ze zdjęcia nie wynika
Done is better than perfect.
- Jarewa
- Drukarz
- Posty: 2431
- Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
- Lokalizacja: Głogów
- x 572
Re: Extruder z bambusa X1C
Plastikowe też trzeba smarowaćJ.A. pisze: 29 maja 2026, 18:25
Ale czy to trzeba posmarować? To metalowe zębatki, to chyba tak, wiadomo, że radełka nie.
https://wiki.bambulab.com/en/P1/mainten ... ning-guide
J.A.
-
J.A.
- Posty: 447
- Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
- Drukarka: BLX1CC
- x 111
Re: Extruder z bambusa X1C
Może nie wygląda, ale fakt jest faktem, że jak wyżej pisałem, blokował się, gdzieś, któryś z tych pkawałków powodował, że ekstruder nie podawał filamentu. Po dokładnym umyciu, i przesmarowaniu (te skośnie to metalowe koło zębate), działa bardzo ładnie.
I bardziej chodziło mi o to, czy to element okresowej konserwacji bo ten typ tak ma, czy jednak nie powinno się to robić.
Kurde, nie znalazłem tego w wiki, dzięki.Jarewa pisze: 31 maja 2026, 09:40 Plastikowe też trzeba smarować
https://wiki.bambulab.com/en/P1/mainten ... ning-guide
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
-
J.A.
- Posty: 447
- Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
- Drukarka: BLX1CC
- x 111
Re: Extruder z bambusa X1C
Wynika z tego artykułu, że to w zasadzie stały element do konserwacji i smarowania, jak prowadnice, śruby etc.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
- Jarewa
- Drukarz
- Posty: 2431
- Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
- Lokalizacja: Głogów
- x 572
Re: Extruder z bambusa X1C
Tak, nie smarowanie powoduje większy luz między zębnyJ.A. pisze: 31 maja 2026, 13:26 Wynika z tego artykułu, że to w zasadzie stały element do konserwacji i smarowania, jak prowadnice, śruby etc.