Anetka dostaje czkawki

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Anetka dostaje czkawki

Post autor: Zepco »

Przy wydruku małych obszarów, gdzie następuje zmiana kierunku (np wypełnienie kostki) na dłuższych fragmentach idzie dobrze, natomiast krótkie odcinki tak do 3-4mm na końcu drogi głowica zatrzymuje się na dłużej zostawiając większą ilość materiału.
Dodam jeszcze że przy długich odcinkach FW anetki pokazuje bufor pow 10, najczęściej 15-16, ale na krótkich spada do 0.
Raczej wykluczam winę slicera, bo na prusie idzie pięknie, czy to może być wina elektroniki że nie wyrabia czy firmware?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Anetka dostaje czkawki

Post autor: Kopytko »

Tak wygląda na elektronike, napisz jaki masz wyświetlacz oraz jakie silniki ( ile kroków) jakie stepsticki i jaki mikrokrok. Oraz czy jak zmniejszysz prędkosć to efekt mija
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anetka dostaje czkawki

Post autor: Berg »

jeśli spada bufor, to wygląda raczej na kłopot z odczytem z karty. Przy zacięciach elektroniki np od wyświetlacza u mnie bufora nie zjadało. po prostu się zacinała.

BTW: Slic3r ma takie parametr jak "resolution" i skutecznie upraszcza bez sensu zbyt złożone kształty. Nie ma czegoś takiego w kurze, co nie? nie znalazłem.
Awatar użytkownika
5t0z3k
Postów w temacie: 1
Posty: 93
Rejestracja: 30 maja 2017, 23:40
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality K1 Max
x 11

Re: Anetka dostaje czkawki

Post autor: 5t0z3k »

Też Ania czkała mi na wydrukach gdzie było dużo drobnicy zamieniłem kartę pamięci na lepszą i problem ustał.
Nie ma rzeczy które nie "wejdą", są tylko zbyt lekkie młotki.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anetka dostaje czkawki

Post autor: Zepco »

Zwykły wyświetlacz 4x20, elektronika i silniki dostarczane z anetką. Testowałem druk z komputera, ale jest podobny efekt. Spróbuję z tą kartą.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anetka dostaje czkawki

Post autor: FlameRunner »

rafaljot pisze: BTW: Slic3r ma takie parametr jak "resolution" i skutecznie upraszcza bez sensu zbyt złożone kształty. Nie ma czegoś takiego w kurze, co nie? nie znalazłem.
Cura nie ma możliwości konfiguracji tego aspektu swojej pracy, ale też upraszcza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”