Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
adil94
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:56

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: adil94 »

Przepraszam za brak aktywności, ale musiałem odesłać ekstruder na gwarancję, ponieważ już po kilku minutach druku, dysza odmawiała współpracy. Nie miałem jak przetestować wszystkich pomysłów.

1. Problem z odklejaniem wydruków rozwiązało naklejenie szyby 4mm na aluminiowy stół. Teraz psikam dymafixem i trzyma każdy wydruk jak "świnia koryto" :)
2. Problem z podwijaniem wydruków z ABS. Rozwiązanie też jest mega proste, wystarczyło oduczyć się otwierać drzwiczki w trakcie drukowania :D dodatkowo jeszcze przy dużych obiektach wszystkie szczeliny, otwory zaklejam taśmą papierową. Myślałem jeszcze czy nie warto by dorzucić do środka "grzejniczka", aby utrzymywał stałą, podwyższoną temperaturę powietrza w komorze.
3. Problem z dyszą i tu niestety cały czas jest kłopot. Po powrocie z serwisu kilka wydruków perfekcyjnie, ale z każdym kolejnym jest coraz gorzej. Są miejsca w których nie nakłada filamentu lub robi taką "gęsta sieć". Zastanawiam się nad przerobieniem według waszej sugestii. Mam na myśli to https://www.thingiverse.com/thing:1328848 i tu właśnie moje pytanie co dokładnie potrzebuje zakupić do takiej modyfikacji i jaki sklep polecacie, by części były dobrej jakości. Czy ktoś ma może instrukcję PL?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 12
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: SQ9KRD »

Czytam i mam dajavu
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: mcxmcx »

SQ9KRD pisze:Czytam i mam dajavu
Każdy ma prawo dojść do wniosków samodzielnie. ;)

Dobrze że doszedł do właściwych wniosków.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
adil94
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:56

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: adil94 »

Źle mnie zrozumieliście. Skorzystałem z waszych porad z poprzednich postów i tylko potwierdzam, że działają także i u mnie i dziękuje:) Teraz chciałbym jeszcze przerobić ekstruder według linku od
SQ9KRD
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 12
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: SQ9KRD »

-Wydrukuj model który masz w linku najlepiej ABS/ASA/PET-G. Czy PLA nie odkształci się od tempratury otoczenia tego niewiem ale nic nie stoi na przeszkodzie spróbować
-Zakup albo w PL albo u Chińczyka E3Dv6 w wersji krótkiej z teflonem w środku ( i tak da vinci nie daje możliwości grzania powyżej 240 C ). Najlepiej wersję już uzbrojoną w grzałkę i czujnik temp.
- Potem należy wymontować orgi. elektronikę z extrudera i wsadzić do wydrukowanego modelu. Wsadzić zakupione E3Dv6 ( ja mam klona i spisuje się bardzo dobrze )
- Podłączyć wszystkie przewody.
- Zamontować do karetki.
- RĘCZNIE SKALIBROWAĆ STÓŁ To jest niezwykle ważne gdyż po tej modyfikacji tracisz możliwość auto kalibracji.
- Cieszyć się wydrukami :D
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
adil94
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:56

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: adil94 »

Idealna instrukcja, dzięki wielkie. Biorę się do roboty.
Awatar użytkownika
Aldaris
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2017, 17:34
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: Prusa I3 Pro B

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: Aldaris »

Witam wszystkich!

Ogrzewam już prawie rocznego kotleta.

Udało się z tą głowicą? Drukarka dobrze się spisuje?
Mam zamiar taką drukarkę właśnie zakupić i opinie na jej temat są wręcz skrajne.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: dragonn »

Aldaris pisze:Witam wszystkich!

Ogrzewam już prawie rocznego kotleta.

Udało się z tą głowicą? Drukarka dobrze się spisuje?
Mam zamiar taką drukarkę właśnie zakupić i opinie na jej temat są wręcz skrajne.
Dlaczego akurat tą? Jak sam widzisz opinie są skrajne, może warto wziąć coś co nie ma tak skrajnych opinii :D?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”