Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 12
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: SQ9KRD »

Adil94 witaj aż miło usłyszeć iż ktoś jeszcze ma Da Vinci Pro :D
A teraz odnośnie twoich problemów:

1 Jakiego filamentu używasz ten orginalny od Aemca jest tragiczny
2 Na aluminiowy stół połóż szybę może być 3mm ( ja mam grubszą ). Stracisz automatyczną kalibracje ale naprawdę ręcznie jest dużo lepiej
3 ABS od DD temp 220-230/90
4 Odległość jest o wiele za duża o wiele ja kiedyś ustawiałem na szczelinomierz 0.3 mm teraz mam wizytówkę od Filasklep i 3drukarki na ich grubość ustawiam. Właśnie zmierzyłem i też jest 0.3 mm .Jak sprawdzasz to wizytówka powinna lekko ocierać o głowice.Ewentualnie daj auto kalibrację ale najpierw bardzo dokładnie wyczyść dyszę i ten cypel na głowicy.
5 Tak da się zamontować E3D v6 lub Clona - jest to całkiem dobre rozwiązanie i tak już ponad 4 miesiące drukuję choć przymierzam się do powrotu do orginalnego systemu ( zaprojektowałem całkiem nową dyszę lecz niestety niema kto mi jej wykonać - porażka )
6 Przy takim modelu zmniejsz prędkość do około 40-50mm/s ( niewiem jakie miałeś ) i dobra rada - na czas druku zaklej przednie drzwi. Lubi tam zaciągnąć chłodniejsze powietrze i przedni lewy róg najczęściej mi się odklejał.
7 Jeśli dół obudowy nie jest jakoś mega ważny wizualni daj raft

Jakby co to pisz chętnie pomogę w potrzebie również z modami które warto tam wprowadzić.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 17:15 przez SQ9KRD, łącznie zmieniany 1 raz.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: Berg »

adil94 pisze: Obrazek
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: Berg »

Obrazek

To nie Da Vinci - to Salvadore Dali, "The Persistence of Memory"


// "13. Kolor czerwony w podpisach, postach itd. zarezerwowany jest dla Administratorów i Moderatorów."
// FR
TDI-CAD
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: Artu »

Odległość dyszy od stołu 0,1mm, pierwsza warstwa 0,3mm Dimafix cieniuteńko, tak aby tylko "zmatowiło" powierzchnię, ale na aluminium nie próbowałem. Na szybie przy 90st/C trzyma doskonale.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: corristo25 »

Jeśli nie chcesz dimafixów za 50 zł puszka, a się bawisz jeszcze w papierową taśmę to polecam klej uchu, najlepiej z Tesco. Na teskowskim nie idzie taśmy oderwać od wydruku ;) To rozwiązanie pomogło mi na początku :)

Nie mniej jednak, kalibracja odległości to podstawa.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 12
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: SQ9KRD »

Artu pisze:Odległość dyszy od stołu 0,1mm, pierwsza warstwa 0,3mm Dimafix cieniuteńko, tak aby tylko "zmatowiło" powierzchnię, ale na aluminium nie próbowałem. Na szybie przy 90st/C trzyma doskonale.
Artu tylko Adil94 napisał iż używa orginalnego slicera a tam niema możliwości ustawienia pierwszej warstwy.

Jeśli będziesz drukował w "jakości "0.2 lub 0.3 ustaw 0.25 wysokość dyszy od stołu.
Sprawdź również czy stół jest równy. Wyzeruj głowice ustaw minimalny naprawdę minimalny luz i sprawdź ręcznie wszystkie 4 rogi stołu + środek czy czasem dysza gdzieś nie ociera.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: krzaku »

adil94 pisze:Do tego czyścika należy użyć gąbki czy jakiejś włókniny?
Zwykła gąbka.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: emartinelli »

No dobra, ale przy takim rozmiarze daruj sobie ABS - to będzie walka z wiatrakami, zwłaszcza jak nie masz praktyki z tym materiałem. Banany robią się z ABSu nawet przy mniejszych modelach.
Najlepiej tak jak pisałem wydrukuj z PET-G, łatwo się obrabia i nie ma problemu ze skurczem.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: robertm »

Sprawdź jeszcze czy docisk filamentu nie ma luzu nie wiem jak jest w wersji PRO ale w 1.0A jest coś w rodzaju sensora obrotów, który sprawdza czy docisk się obraca. Jak robiłem tą wersje 1.0A to sworzeń, na którym siedzi docisk filamentu był lekko starty, przez co to kółko się "kolebie" i pomiar nie działał poprawnie, jeśli filament nie idzie gładko davinci myśli, że się skończył albo zblokował i wyłącza grzanie, a głowica się zapychała i w zasadzie nie było rozwiązania tego problemu poza zakupem nowego modułu głowicy ...

Na dziś w drukarce jest repetier, cała karetka dodrukowana jako nowe, głowica klon e3d V6 zasilanie z bowdena , na stole coś ala bulidtalk i drukarka zaczęła pracować na prawdę miło.
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 12
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Początkowe problemy z Da Vinci 1.0 Pro

Post autor: SQ9KRD »

W wersji Pro również jest sensor obrotów odpowiada midzy innymi za zliczanie ile filamentu przepuścił co potem zapisuje do orginalnej szpulki. Jednak w tej wersji można go pominąć i całkowicie się nim nie przejmować.
Fakt trzeba pilnować czy czasem nie ślizga nam się filament w radełku.
Nie odnotowałem wyłączania się grzania głowicy w przypadku zapchanego/lub braku filamentu. Już kilka razy załatwiłem się tak iż skończył się w nocy filament a drukareczka leciała dalej i głowica była gorąca.

Ps. Na tej drukarce da się drukować ABS`e duże powierzchnię pamiętaj tylko o dopieszczeniu urządzenia a spokojnie drukniesz co będziesz chciał.

To co akurat miałem pod ręką
Obrazek

Wszystko z ABS`u. Ja oduczyłem się przy takich wydrukach otwierać drzwiczki i zaglądać jak drukuje.

Do wersji PRO wystarczy to:
https://www.thingiverse.com/thing:1328848

Choć z ciekawości jeśli rozstaw jest ten sam sprawdzę cały wózek :)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”