Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: marek91 »

Pytanie następujące... ktoś używał...?
http://allegro.pl/mata-antywibracyjna-d ... 54923.html

Jakieś inne pomysły żeby wyciszyć wibracje z drukarki?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: dragonn »

Ja uważam inny kierunek za prawidłowy https://www.youtube.com/watch?v=OnfYA5QLA84 a najlepiej chyba drukarkę przytwierdzić do takiej płyty, im większa masa tym mniej wibracji :D.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: marek91 »

Też o tym myślałem, jednak mam z tym dwa problemy:

-stolik z ikei który nie jest super mocny
-dizajn jest okrutny :)

Jedyne co przemawia na korzyść tej płyty to cena w Leroyu jakoś po 5zł chodzą :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: dragonn »

Możesz kupić płytę z jakiegoś marmuru xD. No ale wtedy cena będzie z deksza inna :D.
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: grzybu »

Ja położyłem między biurko a pod kawałek sklejki, na którym stoi drukarka arkusz pianki pod panele i różnica w głośności jest wyraźna. Biurko przestało robić za pudło rezonansowe i słychać tylko silniki, ale mam nadzieję, że już niedługo bo TMC2208 już do mnie jadą ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: dziobu »

Próbowałem z matą (moja miała 5mm grubości) ale efekty były średnie. W sumie jak podłożyłem książkę telefoniczną to było tak efekt był podobny.

Ja mam takie coś:
http://www.designfutures.club/designs/185
Co prawda niebawem powstanie kolejna wersja (ta nie wytrzymuje dwóch szpul wiszących na drukarce a Zmorph sam w sobie lekki nie jest) ale ogólnie to się sprawdza bardzo dobrze. Drukarki stoją na najtańszym stoliku z Ikei (40x40): http://www.ikea.com/PIAimages/0411514_PE570468_S5.JPG pod którego nóżki jeszcze podkleiłem gumowe podkładki meblowe.
I to działa.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: Kopytko »

Ja uzywam.mat i gum grubosci 10mm. Gumy mam jakies technologiczne od maszyn przemyslowych a matw taka jak podales w linku. Mi sie sprawdza. Wiadomo nie ma co liczyc ze bedzie cisza i wogoke. Ale nie ma juz przenoszacych sie wibracji. A po instalacji tmc2298 juz nie potrzebne maty. Fakt jeszcze nie mam w ctc:p
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: Berg »

ja robiłem testy, przykręcałem ściskiem do stołu w Vertexie kostkę brukową. i do obudowy, ale w górnej części, blisko osi. No i to faktycznie pomagało. W Prusie stół jest zawsze u dołu. Najlepiej by było dół ramy przykręcić do betonu i dodatkowo założyć obciążenie osi X gdzieś przy silniku.

Producenci pralek automatycznych też raczej w tę stronę idą. nie dają gumy pod nóżki, czy amortyzowanych nóżek. Nóżki mają twardo opierać się o podłoże. Za to do bębna przykręcone są betonowe płyty. W sumie im lepsza pralka tym ma tego więcej.

Producenci kolumn głośnikowych idą w tę samą stronę. Jak najlżejsze elementy ruchome (membrana głośnika) i jak najcięższa obudowa. Do tego nóżki-kolce na marmurowej płycie.

Pisałem o tym wcześniej gdzieś. JAk ktoś ma blaszaną drukarkę, to w sklepach car-audio dostanie maty bitumiczne. Takie co się wkleja w drzwi samochodu by blacha od basów nie wibrowała.

PS Mam tę gumę pod pralkę. Leży w piwnicy pół. I zachodzę w głowę do czego zużyłem drugą połowę.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: virgin71 »

Ja wrzucam pady filcowe na nóżki z TPU, ale najlepsze rozwiązanie to sobie wydrukować podkładki pod drukarkę z żłobieniem pod oringi gumowe. Ładne, małe i działa.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Mata antywibracyjna pod drukarkę.... stosował ktoś?

Post autor: marek91 »

Widzę że każdy ma swój patent a obstawiam że efekty są podobne :)

Ja wczoraj zainstalowałem drukarkę w pokoju (niedawna przeprowadzka) i na szybko ustawiłem ją na 4 paczkach chusteczek higienicznych i też działa tylko że wygląda dziwnie xD

Kupię tą matę i przetestuję, jeśli sprawdzi się conajmniej tak jak chusteczki to będzie git.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”