Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Kopytko »

I.mam nadzieje ze rozumiesz teraz o co chodzi z tym lekkim czepianiem. :) nie chodzi o to ze ktos nie chce, tylko jak bedzie duzo wiecej informacni to szybciej uporamy sie z problemem:) i nie trzeba bedzie zgadywac. Widzisz dzieki problemom sie uczymy czegos nowego , bo rozgrzebujemy temat. Gdyby bylo wszystko ok nic by sie czlowiek o tym nie dowiedzial. Ja nadal bym chodzil i szukal slusarza ktory by mi zrobil kacznik ktory juz istnieje. Tylko chyba mam pecha i chinczyk kilkukrotnie wakna gafe wysylajac mi to:/
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Adrian202 »

Ok powoli, bo dużo informacji jednocześnie.
Zdjęcie wnętrza zrobiłem takie jak ty na zdjęciu nr5 z opisem "i tak wygląda to wewnątrz łącznika:"
pod tym metalem jest rurka 3mm do samej dyszy a do tego miejsca dochodzi rurka 4mm od extrudera i one sie nie dotykają
Nie bardzo miałem gdzie sie przymocować z extruderem ale popracuje by zamontować na górze no i widzę też, że chłodzenie to podstawa. radiator do silnika już jedzie, tylko wentylator dorzucę, a filament się nie kurzy przy tym ??
Nowa rurka nie weszła tak źle a wygrzeje ją a założę nową. W nowej rurka jest pod kątem i to 1mm różnicy :D mam rurkę więc dotnę nową.
tak docięta była na równi ale nawet na fotce produktu jaką pokazałeś jest na równi :D to też da się naprawić :)
Jak znajdę jutro czas to zacznę rozbierać maszynę i sprawdzać kolejne nabyte informacje.
Wybacz, ze tak zareagowałem ale mam nerwicę a martwa drukarka od kilku tygodni nie pomaga ale leki jakoś działają.
Kilka miesięcy się uczyłem o drukarkach 3D a następnie budowałem czytając co i jak podczas składania ale nie wszystko opisują nie mówiąc o drukarkach niemarkowych (składakach) lubię rozumieć a nie używać
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Kopytko »

Żadne leki nie działają przy drukarkach :P Wiem to z doświadczenia.
Co do kurzu to nie bardzo się tym przejmuje, jak dmucha to już przeważnie nie ma tam nic, a mój wentylator na silniku już nie podłączony bo go nie trzeba tam. Tylko ,ze ja tak mam ,ze nie lubię wracać do projektów, wole tworzyć nowe. Kiedyś silnik się przegrzewał , bo był za duzy prąd i inny stepstick. teraz już jest zimy a wentylator po prostu został HEHEHHEHEE
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Adrian202 »

Potwierdzam na starym stepsticku się też grzał a na nowym nie sprawdzałem. Prawie wszystkie silniki mają naklejkę informującą jeśli z jakiegoś powodu by osiągnęło 70C ale to raczej mało możliwe (takie tylko miałem od RC)
Działają leki, jestem na bardzo mocnych, jak powiedziałem w pracy, ze się zwalniam to aż mi ręce zdrętwiały i miałem niedowład więc teraz jest dobrze.
No nic wiem co mam robić więc czeka mnie znowu rewolucja. zobaczę co i jak ale jak można to zerknijcie na te ustawienia z poprzedniej strony dla cura bym miał pewność, że tam nie dobija mi maszyny.
najgorsze, że projektów części mam więcej niż udanych wydruków :D
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Kopytko »

Myslalem.ze zartowales z lekami. Ze jako taka przenosnia o nerwicy z drukarka. Sorki. Wracaj do zdrowiA..
Co do ustawien to rozwin menu retrakcji i zobacz co tam jest domyslnie . Czyli jaka predkosc i dlugosc. Resta opcji ok jak na poczatek.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Adrian202 »

To nie kwestia rozwinięcia tylko zaznaczenia ponieważ połowy funkcji nie rozumiem lub wolę by sama Cura decydowała.
tak jest to realna choroba, chociażby jeśli mam 50% na powodzenie wydruku too wolę nie drukować od odkładam jak długo mogę.
Z natury jestem bardzo ostrożny.
Załączniki
Cura.jpg
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Kopytko »

4 dolne funkcje retrakcji mozesz narazie wylaczyc. Zostaw tylko narazie speed i distance. Przy 1.75 i bowden domyslny start dystansu to 4mm i w dol. Predkosc to ok 45. Przy ekstruderze bez przekladni.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Adrian202 »

Dzięki, napisz mi jeszcze czy używać funkcji retrakcji razem z trybem combine i omijaniem wydrukowanych części ??
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: xyzyx »

Adrian202 pisze: najgorsze, że projektów części mam więcej niż udanych wydruków :D
Chyba każdy tak zaczynał więc się nie przejmuj :D Obecnie od czasu gdy używam Astroprinta w statystykach mam 80% udanych wydruków, pozostałe 20% to głównie tzw "cancel" które źle wystartowały, coś źle pociąłem, pokręciłem, sporadycznie zdarza się jakiś zły/zepsuty wydruk ze względów technicznych ale się zdarza - kiedyś proporcje były odwrotne. Dla przykładu obecnie średnia dla całego Astroprinta to 60% udanych do 40% nieudanych.
Wracając do tematu, jak czytam i sledze Twój wątek to mam wrażenie że dużą część porad jakie otrzymywałeś po prostu ignorowałeś, a każdy kolejny wpis pokazywał nowe problemy na wydrukach, często inne od poprzednich.
Dla przykładu rurkę z 4mm otworem taką o której wspomina Kopytko powyżej proponowałem Ci kilka stron temu, nawet wysłałem Ci linka na aliexpress, do sprawdzenia/poprawy montażu czujnika w bloku próbowałem Cię przekonać kilkukrotnie - a przecież są to elementy podstawowe nie wymagające nakładów finansowych. Wiem jest tego dużo ale może warto zrobić sobie listę i posprawdzać po kolei zaczynając od najprostszych czynności.
Ps. do tych chińskich złączek niebieskich do rurki ptfe trzeba zastosować "lock" do spustu (blokada spustu rurki ptfe) - szukaj na thingiverse
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 79
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Skacząca zębatka podajnika filamentu - potrzebna pomoc

Post autor: Adrian202 »

Tak, po tym co pisałeś zamówiłem w Polsce drugą łączkę ale są identyczne i chcę na nią wymienić i to ją fotografowałem :)
Czujnik poprawiłem ale ja niechętnie chcę rozkręcać głowicę, mocowanie coraz gorzej znosi rozkręcanie (zgrzyta i powoli się rozwarstwia a to ABS)
Z tą blokado to one mają ten element plastikowy, wsuwający się i blokujący ale może chodzi o inny element jeśli tak to pokaż jakiś link.
W dalszym ciągu drukarka nie drukuje a ja już 5 raz będę próbował drukować uchwyt do turbiny o której pisał Marek.
nie ukrywam, ze na czerwonym filamencie miałem 95% udanych wydruków a na czarnym jakieś 15% ale to może być przypadek tylko jeśli na tym sa problemy to na tym wolę testować. Boje się, ze coś naprawię i przy okazji zmienię filament na czerwony a czarny pójdzie do śmieci a to tanie nie jest :(
Tak xyzyx jest tego sporo ale ilekroć rozkładam głowicę więcej wiem i więcej zmieniam. Dzisiaj się sporo dowiedziałem i mam sporo do zmian.
Muszę przestawić extruder, znowu wyczyścić dyszę, wyczyścić i wymienić na nową łączkę i chyba wyłączyć PID dla stołu bo powoduje piszczenie silnika ale to jeszcze odłożę.
Ciągle żałuję, że nie kupiłem tego Antet-a A8 ale wolałem złożyć
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”