Anet a6 drukowanie z nylonu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
pointerv12
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2017, 22:58

Anet a6 drukowanie z nylonu

Post autor: pointerv12 »

Witam, ostatnio kupiłem drukarkę anet a6 wprowadziłem kilka podstawowych zmian tzn. napinacz paska osi Y, większa dysza chłodzenia,dystans między wentylatorem a radiatorem... . Chce się dowiedzieć czy przy "stockowym" ekstruderze mogę drukować części z nylonu, czy raczej będe musiał kupić inny ekstruder i wprowadzać co za tym idzie zmiany konstrukcyjne ?

Myślałem żeby zakupić taki filament:http://allegro.pl/davinci-engineering-3 ... 58090.html
i pytanie czy nie modyfikowana anet a6 poradzi sobie z drukowaniem przy użyciu tego materiału ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anet a6 drukowanie z nylonu

Post autor: SQ9KRD »

Witaj
Nie posiadam Anety ale nasuwa się kilka pytań
1 Czy głowica to full metal czy z wkładką poliuretanową
2 Zalecana zamknięta komora i brak przeciągów
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
pointerv12
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2017, 22:58

Re: Anet a6 drukowanie z nylonu

Post autor: pointerv12 »

Z tego co się doszukałem znajduje się tam ekstruder mk8
I posiada on tube wykonana z PTFE teflonu
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anet a6 drukowanie z nylonu

Post autor: SQ9KRD »

Czyli powiedzmy do 240 C. Przy 250 PTFE zaczyna mięknąć a potrzeby tego filamentu to ~270/290
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
pointerv12
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2017, 22:58

Re: Anet a6 drukowanie z nylonu

Post autor: pointerv12 »

Jaki ekstruder w takim razie jest zalecany żeby spokojnie sobie radził z nylonem ? i jeżeli anet a6 ma max temperaturę do 260 to jak wrzucę mocniejszy ekstruder to będę mógł go bardzie podgrzać ?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anet a6 drukowanie z nylonu

Post autor: SQ9KRD »

pointerv12 pisze:Jaki ekstruder w takim razie jest zalecany żeby spokojnie sobie radził z nylonem ? i jeżeli anet a6 ma max temperaturę do 260 to jak wrzucę mocniejszy ekstruder to będę mógł go bardzie podgrzać ?
Zerknij tu http://feriar-lab.pl/slownik/

Ekstruder– (ang. Extruder) jest to mechanizm popychania filamentu, gdzie dociśnięty do radełka filament jest popychany w głąb głowicy. Rozróżniamy ekstrudery typu Bowden oraz Direct.

Ty do drukowania nylonem potrzebujesz głowice typu: Fullmetal

Głowica– (ang. Hotend)jest to element roboczy każdej drukarki. Głowica składa się zazwyczaj z radiatora, łącznika między radiatorem, a blokiem grzewczym, dyszy, grzałki i termistora. Kiedyś radiator (albo element łączący łącznik z ekstruderem) był tworzony z PEEK. Teraz zazwyczaj głowice posiadają radiator aluminiowy chłodzony wiatrakiem.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”