Drukarka Pyramid - przesunięcia

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka Pyramid - przesunięcia

Post autor: Zepco »

Tak się zastanawiam czy jak zerwałeś to co już było, to nie masz teraz trochę za wysoko dyszy i dodatkowo utrudnia to przyklejenie się ABS do szkła?
W Anecie mam lustro i z Hegronem i lekko "wbitym" wydrukiem czasem nie mogę go oderwać.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
sut72
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2017, 13:23

Re: Drukarka Pyramid - przesunięcia

Post autor: sut72 »

Zepco: Raczej nie, po zerwaniu podkładu ustawiałem stół ponownie, wysokość i poziomowanie. Próbowałem na różnych wysokościach i nic to nie daje - ABS się nie klei....

Próbowałem lakier do włosów i ponownie klej do papieru. Po lakierze się ślizga, jak po szkle. Tylko na cienkiej warstwie kleju lekko się trzyma, gdzieniegdzie nitka się przykleja, tworząc zadany kształt, a potem przy ruchu głowicy warstwa odpada od podłoża - za słabo trzyma się wydruk podłoża....

Próbowałem też zmienić temperaturę stołu - od 60 do 95 stopni. Na kaptonie najlepiej było na 95, a tu na żadnej się nie chce wystarczająco mocno trzymać....

Już nie wiem, czy znaczy że jedynym wyjściem będzie położyć nowy kapton?
Dziwne, bo wiele osób zastępuje kapton innymi substancjami i im to działa.... ech....
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka Pyramid - przesunięcia

Post autor: McKee »

Może obniż jeszcze trochę głowicę - ma rozprasować plastik po stole.
Ew. wrzuć jakieś zdjęcia (jak to wygląda, bo z opisu wiele nie wynika) i podaj z jaką prędkością drukujesz pierwszą warstwę.
sut72
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Drukarka Pyramid - przesunięcia

Post autor: Kopytko »

Moga być 4 powody:
1. Za szybko
2. Za daleko
3. Za niska temperatura
4. Stół nie ma tyle ile pokazuje (temp) .

ABS na kleju szkolnym powinien się bezproblemowo trzymać ( cienka warstwa zaledwie smużka) , można robić kilka warstw kleju , ja robie do nylonu tak:
Nakładam cieniutka ledwie widoczna warstwę wzdłuż, czekam 3min nakładam to samo w poprzek , potem w zdluz i w poprzek, pomiędzy każdym nałożeniem 3min. Nylon później ciężko od tego oderwać. A nylon klei się do stołu 5 razy gorzej jak ABS.
Klej ajki dobrze mi sie sprawdzał to w sztywcie: BIC oraz UHU.
sut72
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
sut72
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2017, 13:23

Re: Drukarka Pyramid - przesunięcia

Post autor: sut72 »

Witajcie!
Chyba jednak udało się! Na kleju biurowym.... :-)
Dałem, jak radził kolega Kopytko 2-3 cienkie warstwy kleju i zmieniłem temperaturę stołu i zaczęło się przyklejać!
DZIĘKI!
Jakby ktoś miał podobny problem, to do ABSu przy przejściu z kaptonu a klej biurowy trzeba popróbować z nieco wyższą temperaturą, niż dla kaptonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”