Piszczenie silników osi Z

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 61
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: Adrian202 »

Przykładem jest ten film co wszyscy polecają
https://www.youtube.com/watch?v=7ls3B97IHyg
tak jak sprawdzałem to dla tej dyszy zawsze podawali 0,48 x dwie warstwy = 0,96mm wiec tak ustawiłem (tak jak pisałeś średnica dyszy x 1,2)
Zaraz sobie zmienię w cura. czy dla warstw też jest taka zasada ?? w końcu materiał się kurczy jak wystygnie ale to jak ustawie kroki na schłodzonej kostce to pewnie samo się skoryguje
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: Kopytko »

O.48 jest ok. Kazda zadana wartosc jest ok jezeli dysza wyrabia od 0.5 do 2x srednica dyszy nawet w skrajnych przypadkach. To parametr ktory jest regylowany i rowniez zaleznie od drukowanego elementu powinno sie rowniez nim manewrowac. Nie trzeba sie sztywno trzumac danej wartosci choc mozna. Ja jestem zwolennikiem 1xdysza.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 61
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: Adrian202 »

Interesujące było to co pokazał czyli rozdwajanie się ścian dlatego drukuję dwie bo jest to przekonujący parametr.
Mogę zmienić na jedną warstwę, łatwiej dla drukarki bo nie robi ruchu w poprzek.
Koryguję jeszcze parametry jakie polecił MRHT ale nie napisał jaką długość retrakcji mam ustawić dla Bowden ale zostawię na razie 4mm a zmienię akcelerację, jerk i prędkość retrakcji jak polecił pewnie zmniejszy to te nitki wewnątrz.
Rzeczywiście akcelerację miałem wysoką.
Czy te ustawienia (nie licząc kroków) są poprawne ??
Tak wiem, zaraz będzie, że wszystko na raz ale widać, że od akceleracji mógł przesuwać materiał albo coś podobnego wiec wolę to ustawić.
Załączniki
Marlin.jpg
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: McKee »

Pierwszy raz widzę tego gościa na filmie - nie wiem kto (wszyscy?) go poleca, ale IMHO lepiej go nie oglądać ;)
Obok wyświetlił mi się Thomas S. https://www.youtube.com/watch?v=Mbn1ckR86Z8 - i jego można posłuchać. Wnioski z tego filmu (Thomas-a) zostawię bez komentarza - ma facet rację.
Kopytko: faktycznie masz rację, ale tu mamy szczególny przypadek, który od czegoś musi zacząć. Po tygodniu-dwóch drukowania można się bawić w zmiany szerokości ścieżek, ale my tu któryś dzień z kolei piszemy o czymś, co się w pół godziny ustawia (ja wymiękam).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 61
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: Adrian202 »

No tak ale pierwszego Iphona też rozbierałem 3 godziny a teraz wymieniam wyświetlacz w 40 minut :D
JA oprócz ustawienia chcę wiedzieć co ustawiam bo inaczej to bym kupił gotową i ustawiał według instrukcji nie wiedząc co zmieniam.
Lubię tego drugiego kolesia, dużo mówi ale ma świetne poradniki.
Możecie mi jeszcze te ustawiania potwierdzić zanim zacznę drukować ??
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
MRHT
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2017, 02:24
x 4

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: MRHT »

Zmieniłeś maksymalną akceleracje.A powinieneś zmienić:
#define DEFAULT_ACCELERATION // X, Y, Z and E acceleration in mm/s^2 for printing moves
przedział 800-1000 na początek
Długość retrakcji dla bowdena 2-7mm.
Szerokość ścieżki zostaw 0.48. Jeśli wpisujesz ręcznie grubość ściany to pamiętaj żeby to była wielokrotność ścieżki. Lub wpisuj 0 a sam definiuj liczbę obrysów.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: McKee »

K... jakie 0.48? - bez sensu totalnie! (miałem się nie odzywać już ale nie wytrzymałem).
0.5 albo 0.4 - i żadne inne wartości.
Ten parametr się ustawia pod drukowany model z thingiverse lub samodzielnie zaprojektowany - robisz/widziałeś gdzieś modele z wymiarami będącymi wielokrotności 0.48mm?
(grubość dobra jak każda inna ale dla początkującego zupełnie bez sensu).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: dragonn »

Wiesz co, od wersji 4.0 S3D która wprowadza dynamiczną szerokość ścieżki jeśli jest to potrzebne kompletnie się tym nie przejmuje. Nie raz już widziałem to w akcji i radzi to sobie świetnie. Oczywiście w przypadku slicera która nie ma takiej możliwości to to co mówisz ma jak najbardziej sens jeśli model który drukujemy tego potrzebuje.
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 61
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: Adrian202 »

Dziękuję, maksymalną dać 1500 ?? czy lepiej dać 1000
retrakcję zostawię 4mm
dzięki temu co wytłumaczyłeś używam teraz licznika zamiast szerokości więc mam tą szerokość teraz ustawioną na 0,5mm i jedną ścianę, teraz czekam aż się odklei :D
ściany są już równe czyli akceleracja musiała być za wysoka i tak jak myślę zażucał
Wymiary teraz to 0,56 więc jeszcze jedna kalibracja i mogę kroki dokładniej skalibrować
Mierzę na środku tak jak wyczytałem kilka ostatnich warstw ale nawet dolna warstwa ma taki wymiar :)
dzięki za pomoc ludzie.
Z piszczeniem to pewnie muszę wymienić stepsticki dla obu osi Z ale z tym aż tak się nie śpieszy bo jest ciszej jak zmniejszyłem moc do 70% (z tego co pamiętam)
Extruder na pewno wymienię ale ze względu na mechaniczne ramie do filmowania modeli nie wiem czy mi starczy kasy teraz ale zobaczę.
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 61
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Piszczenie silników osi Z

Post autor: Adrian202 »

A to teraz rozumiem o co wam chodzi z tym dobieraniem do modelu, ja to rozumiem jak rozdzielczość pozioma czyli jakie szerokie linie tworzą model.
Czyli czy wymiary w modelu zmieniam o 0,2 czy np 0,5mm myślałem że slicer sam dobiera szerokość lini ciekawe.
Słuchajcie zgubiłem gdzieś ten wzór na szerokość lini.
Szerokość ściany kostki / szerokość wpisana w cura x 100 = 112% ?? (100 dla wyniku bez przecinka
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”