PET-G problemy z wydrukiem

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: samezrp »

Generalnie do kalibracji polecane jest w slicerze ustawienie grubości ścianki na konkretną wartość, jw. Jedni zalecają 1 inni 0.8 czy 1.2 dziury w głowicy whatever. Wpisz konkretną, np. 0,48 dla 0,4. Ustawiasz na jeden obrys, po wydruku mierzysz grubość ścianki. W zależności czy za mało czy za dużo proporcjonalnie ustawiasz:
Clipboard03.png
Są poradniki w sieci, w razie co mam w domu jeden fajny, przypomnij się, to podeślę.
Marcin.KnD
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Hejterro »

Poprawcie mnie, jeżeli źle mówię, ale to chyba nie tutaj się ustawia szerokość ścieżki. Głowica dalej będzie wykonywać ruchy "po staremu" bo tylko ilość filamentu zmieniamy.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Marcin.KnD »

Teraz skończyłem konfigurację slic3r i tak wyszło 40x40x40. Oczywiście to jest PLA.

W tym momencie jedzie to samo z Cura engine wbudowanej w repieter_host. Potem zmienię na PET-G
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Marcin.KnD »

Cura przerwana i poszła do kosza. Zostaję przy slic3rObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Hejterro »

Cura wygląda jakby była bez chłodzenia drukowana. A przynajmniej za słabo. I za dużo materiału chyba podawało. Choć patrząc na spód to znowu za mało... Pomiędzy Curą a Slic3rem nie powinno być dużej różnicy jeżeli jest wszystko dobrze skonfigurowane.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: samezrp »

Hejterro pisze:Poprawcie mnie, jeżeli źle mówię, ale to chyba nie tutaj się ustawia szerokość ścieżki. Głowica dalej będzie wykonywać ruchy "po staremu" bo tylko ilość filamentu zmieniamy.
I tak, i nie.
Szerokość ścieżki ustawiasz (dla slic3r) w:
-print settings;
-advanced;
-default extrusion witdh;
A kalibrujesz tam gdzie pokazałem, żeby wypychał tyle, coby w efekcie dał pożądaną szerokość, taką jaka jest założona w ustawieniu powyżej. Dlatego pisałem, żeby ją wpisać z ręki, a nie dawać automatu, bo nie wiadomo co automat wymyśli (de facto jak się zapisze gcode do pliku, a nie na kartę SD to w komentarzach jest napisane jaką witdh wyliczył).
A tak i nie, bo oba ustawienia wpływają na szerokość ścieżki.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Marcin.KnD »

Co zrobić żeby PET-G lepiej łapał się stołu. Temperatura 240 i 90 + dimafix
I jakimi prędkościami drukować w PET-G


I jeszcze jedno w Cura tak fajnie przy rozpoczęciu wydruku stół podjeżdża do góry, jak się wszystko nagrzeje to głowica jedzie na pozycję druku i wtedy stół dojeżdża do 0. Da się tak w Slic3r?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Kopytko »

pet przy takiej temp nie łapie Ci stołu ? Mi przy 75 łapie jak zapindalam 25mm/s przy pierwszej warstwie i nitki sa luźno obok siebie ( czyli zle stół ustawiony) daj zdjęcie pierwszej warstwy.

Co do podjeżdzania mozna kombinowacz start code ale tak jak w cura nie zrobisz, ona sama podczas przygotowywania pliku generuje indywidualny poczatek kodu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: Marcin.KnD »

Teraz drukuje, doregulowałem przy skircie i już poszło. Zobaczymy jak wrócę do domu bo mnie teraz nie ma przy drukarce.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: PET-G problemy z wydrukiem

Post autor: samezrp »

Kopytko pisze: Co do podjeżdzania mozna kombinowacz start code ale tak jak w cura nie zrobisz, ona sama podczas przygotowywania pliku generuje indywidualny poczatek kodu.
Ale chyba można ten kawałek kodu przekopiować do slic3r i dodać jako startowy drukarki. To się chyba nie zmienia, prawda?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”