Niedokończony wydruk

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
madmans1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 18:01

Niedokończony wydruk

Post autor: madmans1 »

Witam. Podczas druku (nie było mnie w domu kilka godzin) wykręciła się rurka i filament odwijał się na podłogę a drukarka drukowała powietrzem. Czy można jakoś ustawić żeby np zmierzyć wysokość tego co już zostało wydrukowane i zacząć druk od tego miejsca (wydrukowało mi się na wysokość 34,18 mm, a projekt prawie na cały stół więc szkoda materiału by było) Tak sobie liczyłęem i wyszło mi że trzeba by zacząć drukowanie od 169 lub 170 warstwy o ile to możliwe w ogóle. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: MaxXxi47 »

Obawiam się że takiej opcji niema (swoją drogą dziwne bo nawet w Hafciarkach jest opcja przeskakiwania do konkretnego szwu).

Możesz natomiast odkleić od stołu to co się wydrukowało i zedytować obiekt 3D, który robisz i odciąć od niego te 170 warstw. Potem wydrukować i skleić 2 elementy.
DRAGON CUSTOMS
mscichu
Postów w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: mscichu »

Jest też możliwość ręcznego wyedytowania gcode i usunięcie tamtych warstw, potem ustawiasz głowicę w miejscu gdzie ma się zacząć i puścić start, lub dodać początek startowy po wyedytowaniu bez home w Z którą ręcznie ustawisz. Teraz będzie wyglądało to tak, że zrobi home XY i ruszy do druku. Tak czy inaczej pojawi się przesunięcie, mniejsze lub większe w zależności od szczęścia :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: dziobu »

Jeśli głowica została ruszona to imho już nie wróci tak idealnie żeby wydruk był ładny. Imho dużo lepiej jest dodrukować brakujący fragment i detal skleić, jak to MaxXxi47 napisał.

Z tym że polecam łatwiejszą metodę wygenerowania brakującej części - w slicerze przesuwasz detal pod stół o tyle ile się wydrukowało, a dalej normalnie. Przynajmniej w S3D to działa ;p
madmans1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2017, 18:01

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: madmans1 »

Witam

No niestety stół był ruszony, a głowica pojechała z 6cm ponad wydruk. Będę próbował dodrukować pozostałość i skleić. Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: samezrp »

Ja używam edycji gcode w RepetierHost. Można tam nawet dokładnie zaznaczając kod zobaczyć która linijka odpowiada za który fragment (podświetla kolorem, tu różowy). Wtedy usuwa się "wszystko" przed.
Clipboard01.png
Piszę "wszystko", bo oczywiście nie inicjację drukarki, nie należy też zapomnieć o linijce na początku warstwy, tej, w której podnoszona jest oś Z. Jeśli samej szyby nie przesuwałeś a tylko stół czy głowicę, po home powinno być w miarę OK. Zawsze warto sprawdzić, jak nie wceluje, albo po 3 warstwach będzie widać, że nie jest OK zawsze można wydruk przerwać.

BTW szukanie bardzo ułatwia numerowanie warstw, w Slic3r można ustawić w custom code po zmianie warstwy używając placeholderów wstawić linijkę z numerem warstwy. Niestety numeruje od 0. Ja dodatkowo wrzucam M117 i mam aktualnie drukowaną warstwę na wyświetlaczu, oczywiście w Twoim przypadku to akurat nic by nie dało :)
Clipboard02.png
Awatar użytkownika
diox
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2017, 21:57
x 2

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: diox »

usuwasz domkowanie osi z ustawiasz głowicę nad modelem , liczysz super dokładnie na której warstwie się zatrzymało , edytujesz gcode żeby nie zaczynał wszystkich pomiarów tylko domkowanie yx grzanie i druk od warstwy któa była ostatnia ew + 1 ps po domkowaniu yx wpisz
G92 Z(wysokosc warstwy w mm doładnie z przecinkami)


nie jeden 20 godzinny wydruk tak uratowałem
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. Mahatma Gandhi
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: Niedokończony wydruk

Post autor: krzaku »

W S3D tak się da, wchodzisz w ustawienia procesu -> zakładka advanced -> ustawiasz wysokość w "start printing at height". Ale to zakładając oczywiście że możesz dać home osi Z podczas gdy na stole jest już wydruk. Ewentualnie możesz dać home XY a Z ustawić ręcznie na wysokość tego co już wydrukowało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”