Autopoziomowanie / autokalibracja

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Autopoziomowanie / autokalibracja

Post autor: McKee »

Tuchajbej pisze:O taki o: https://www.aliexpress.com/item/Hot-Aut ... 61882.html
widzialem tańsze ale wziąłem go owczym pędem :)
Tanio często znaczy, że zapłacisz 2 razy, a kupowanie na aliexpress to lekkie wyzwanie - owczy pęd zdecydowanie nie jest polecany :tease: - może się źle skończyć.
Wydaje mi się że kupiłeś jakąś podróbę :sorry:
Trzymam kciuki, żeby dobrze działało (w zasadzie będzie działało na 100% ;)) ... ale obejrzyj sobie ~2minutę filmu poniżej.
I nie narzekaj na BLtouch jeżeli kupiłeś coś innego ;)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=BPH9btHPcbc
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Autopoziomowanie / autokalibracja

Post autor: dragonn »

Nie wydaje się, tylko na pewno. Też mam klona i działa dobrze, zresztą nie wiem co narzekasz - patrzyłeś na filmik do końca? Gościu sam przyznaje że nawet dokładność 'klona' jest bez problemu wystarczająca.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Autopoziomowanie / autokalibracja

Post autor: McKee »

Nie narzekam - przecież napisałem że będzie działało.
Jak będzie działało to inna sprawa: czy te 0.03mm powtarzalności pomiaru będzie robiło różnicę czy nie - przy druku na warstwie 0.1mm to ~30% (!) wysokości warstwy. Jak drukujesz na warstwie 0.20-0.25 to może nawet nie zauważysz różnicy, ale spróbuj z warstwą 0.06mm (do takiej schodziłem (pomyślnie)).
Trzeba mieć świadomość co się kupuje po prostu (i co można osiągnąć na klonie a co na oryginale - jeżeli decyzja jest świadoma to w zasadzie OK (na zachodzie jeszcze "moralność" dochodzi, ale to przemilczę ;))).
I w razie problemow nie winić czujnika bltouch (nie wiem czy Tuchajbej miał świadomość, że nie kupuje oryginału - bo z treści posta to nie wynikało).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Autopoziomowanie / autokalibracja

Post autor: Tuchajbej »

Jestem świadomy, tak samo jak kupuje klony ardu itp [emoji3] do tej pory nie przejechałem się na klonach poza hotendem.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”