Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: dziobu »

To w skrócie: Ultimaker, dwie głowice i druk z materiałem podporowym.
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: skmskm »

Na taką jakość nie ma szans w FDM.
Możliwości to SLS albo SLA obie dają ten poziom druku, ale do tego trzeba warsztat, specjalne pomieszczenie(syf z elementów) i materiały są bardzo drogie.
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

No i to ja rozumiem. Popatrzylem sobie troszke na internecie na Ultimaker i jakosc druku wyglada jak najbardziej rozsadnie dla mnie. To jest wlasnie to czego szukam. Nasuwaja wam sie jeszcze jakies podobne tego typu drukarki ?

Co sadzicie np. o Ultimaker 2 i jaka jest roznica miedzy 2 a 3 ?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: virgin71 »

Nick1234 pisze:No i to ja rozumiem. Popatrzylem sobie troszke na internecie na Ultimaker i jakosc druku wyglada jak najbardziej rozsadnie dla mnie. To jest wlasnie to czego szukam. Nasuwaja wam sie jeszcze jakies podobne tego typu drukarki ?

Co sadzicie np. o Ultimaker 2 i jaka jest roznica miedzy 2 a 3 ?
UM 2 drukuje z jednej głowicy, a UM 3 ma 2 głowice.
UM to jest odpowiedź na Twoje pytanie, z tym, że nie do końca.

Ciągle piszesz, że żeby osiągnąć jakość, potrzeba za dużo czasu. Tak samo jest w przypadku każdego FDMa. Potrzeba dużo czasu, chociaż, przy UM potrzeba go mniej akurat. UM ma Bowden, przez co karetka głowicy jest lekka i można drukować dużo szybciej.

Moim zdaniem dla Ciebie jest właśnie Ultimaker. Pytanie czy 2, czy 3. Jeśli będizesz drukować dwiema głowicami, to czas wydruku i tak będzie bardzo długi.
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: oskar »

A może ultimaker i jako druga drukarka formlabs? Jednak dalej oczekujemy cudów w czasie wydruku. Kolega chce jakości i czasu wydruku w technologi clip za cenę średniego FDM.
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

oskar pisze:A może ultimaker i jako druga drukarka formlabs? Jednak dalej oczekujemy cudów w czasie wydruku. Kolega chce jakości i czasu wydruku w technologi clip za cenę średniego FDM.
Oczekuje jakosci, za ktora chce zaplacic.

Jeśli Pan uważa ze potrzebuje cos jeszcze lepszego to proszę podac model konkretnej drukarki i chętnie się jej przyjrze, przegladne zastanowię.
Mysle ze ta drukarka Ultimaker bylaby jak najbardziej w moim zasiegu finansowym, po prostu zonie nie kupie auta w tym roku xD

Kwestia tak jak pisałem wcześniej. Jeśli uważacie ze potrzebna jest jeszcze lepsza maszyna do druku na moje potrzeby to chętnie wysłucham propozycji, ale konkretnych. Bo to już wiem ze chce drukować w FDM cuda i jest to mało realne. Chciałbym wiedzieć jaka konkretna drukarke i technologie mogę zastosować na moje potrzeby.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: dziobu »

Nick1234 pisze:Oczekuje jakosci, za ktora chce zaplacic.
To tak w FDM nie działa.
Do pewnego stopnia pieniądze przekładają się na jakość, ale potem już tylko na możliwości które trzeba umieć wykorzystać samemu.

Zobacz jeszcze model Sigmax:
https://www.bcn3dtechnologies.com/en/
I bonus: chcesz szybki druk - a toto może drukować dwa detale jednocześnie. To już coś.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Kopytko »

Zapytam czy kolega miał wydruki z FDM w rękach, zwłaszcza takie z cienkimi częściami jak ten model ramy przestrzennej. Niestety wytrzymałość takiego wydruku będzie dużo ale to dużo słabsza. Nie można porównać tego do części z wtryskarek. Jeżeli ma to być część użytkowa a nie tylko projektowa , to ten aspekt tez należy przemyśleć.
Nie chciałbym , abyś pomyślał ,ze tu chcą ciebie wszyscy zniechęcić. Ale po prostu modele takie jak rama jest modelem wymagającym i za pierwszym razem może nie wyjść nawet z najlepszej drukarki niestety. Nawet z podporami ścianki nie będą idealnie gładkie i bez skaz na powierzchniach podpieranych.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: virgin71 »

Tak, jak pisze Kopytko, pewnych rzeczy nie przeskoczysz pieniędzmi. UM3 wydrukuje różne cuda, tak samo jak BCN. Jednakże czasu, ani ograniczeń FDM nie przeskoczysz. Może faktycznie zacznij od zamówienia kilku części z istniejących drukarni, czy 3D Hubs.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: kapi »

Ew później kolega poświęci bardzo dużo czasu na tzw post-processing czyli wykończenie detalu.
Ja drukowalem poręcze, w skali 1:30 (około) i wyszło to średnio. Tzn z dalsza jak się model ogląda to je widać :) ale z bliska to jest się do czego przyczepić a wydrukowana średnica tej poręczy to ok 3-4 mm .
No i "lekko kruche" to jest. Jak pisze Kopytko. Od patrzenia się rozlatuje ;)


tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Zablokowany

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”