Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Kopytko »

Ej bez przesady nie od patrzenia, ale porównania wytrzymałosci do wtryskiwanego elementu nie ma, do jazdy sie nie nada. Ale jeżeli kolega chce drukowac fotele osłony lamp itp to można. Ew można drukowac ramy, obrabiać, a następnie robic na ich podstawie formy odlewcze itp.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: mcxmcx »

Jeżeli chcesz coś klasy przemysłowej, to na razie jest to tylko "dobrze" i "w miarę szybko", to używane są za takie kwoty.

Nawet będą mogły konstrukcyjne drukować.

ObrazekObrazek
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Julian »

To może inaczej. W wolnej chwili wydrukuje Ci jakiś model na UM3 i prześlę? Nasi kliencinsą bardzo zadowoleni z tego modelu i często wracają po następne egzemplarze. Kwestia tego czy rzeczywiście jakość Cię zadowowli.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: FlameRunner »

Nick1234 pisze: Przyzwoita jakość oznacza dla mnie to ze nie będą się wszędzie strzepic nitki z modelu. Będzie stanowil jedna ladnie wygladajaca calosc.
Taka np.:

https://www.google.co.uk/search?q=wydru ... mZCGHE97kM:
albo np.:
https://www.google.co.uk/search?q=wydru ... b46x1bw0HM:
A ja się na wszelki wypadek powtórzę...
Te wydruki nawet nie leżały obok niskobudżetowej drukarki FFF.

Ultimaker – i Original, i 2, i 3 – to wciąż niskobudżetowe drukarki FFF.
Nie mówię, że to nie są dobre drukarki, UM3 chyba sam kupię, ze względu na względnie bezproblemowy druk z rozpuszczalnymi podporami, mimo że druk z niską warstwą z użyciem dwóch głowic trwa bardzo długo.
Na wszystkich trzech modelach można osiągnąć bardzo dobrą jakość druku - jak na niskobudżetową drukarkę FFF.
Na MakerBot też można osiągnąć bardzo dobrą jakość druku - jak na niskobudżetową drukarkę FFF.

PS Padła propozycja wykonania wydruku testowego, koniecznie z niej skorzystaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: virgin71 »

Tylko nie chodzi o jakiś wydruk. Chodzi o coś konkretnego. Należy to wydrukować na różnych drukarkach. Ew. puścić coś na domyślnych ustawieniach pewnych drukarek.
Pomimo, że nie usłyszysz ode mnie złego słowa o drukarkach UM, to przy dobrej jakości czas jest porażający. Przy drugiej głowicy, jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: robertm »

Nick1234 pisze:Ok. Rozumiem.
Tylko ze ja nie chce drukowac figurek ludzi. Ale i tak dziękuje za Wasze komentarze, bo dalo mi to trochę do myslenia.
Szczerze powiem ze może Zortrax M200 by wystarczyl przynajmniej na początek. Jak wszystko poszlo by dobrze to może rzeczywiście później bym poczynil większe inwestycje.
w takim przypadku proponował bym farmę m200 :)
Nick1234 pisze: Co myślicie o M200 ?
Mam od ponad 2 lat wersje 4 - bezawaryjna, warta swojej ceny
Nick1234 pisze: Moje doświadczenie jest takie, ze żeby zapewnić jakość wydruku, trzeba niestety wylozyc kase na maszyne. Tania maszyna = slaby druk = brak klientów. Nikt nie będzie chciał kupic czegos co wygląda zle.
Jakos mnie nie przekonuje ten Prus, szczerze powiem. Nie mowie ze jest zly, ale jakos jak popatrze sobie na jego konstrukcje to mam wrazenie ze już ten MakerBot lepiej się prezentowal.
nie oceniaj drukarki po wyglądzie lepiej po wydruku :)
Nick1234 pisze: I tak pewnie pasowaloby zrobić jakiś wydruk testowy modelu, żeby samemu przekonać się o jakości.
Możecie polecić, jeszcze jakies konkretne drukarki ?

Pozdrawiam
Zastanów się czy droga którą chcesz iść jest najlepszym wyjściem dla detali które masz zamiar produkować, być może 100 razy bardziej opłaca się wydrukować formę, a z niej odlewać detal niż drukować milion takich samych pierdółek ... ale to już sam wiesz co chcesz produkować.
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Nick1234
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:54

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: Nick1234 »

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Dalo mi to dużo do myslenia i jest bardzo pomocne.
@Julian
Postaram się pod koniec tygodnia podeslac na priv jakiś przykładowy nie duzy plik. Chciałbym go: wydrukować w trzech wariantach:
a) Standardowa
b) Najszybszy możliwy czas wydruku
c) Najwyzsza jakość

Kolejne moje pytanie jest takie:
A co jeśli np. chciał bym wydrukować takie cos ?
https://www.shapeways.com/product/5Q9J5 ... Id=5975583
Tak z ciekawoski pytam. Z tego co wstępnie rozeznawałem to Formlab dal by rade. Jakie sa wasze zdania ?
Czy ewentualnie będę wstanie na Ultimaker osiagnac taka jakość ?
I pytanie glowne, jak to wygląda z materialem, tutaj na tej stronie jest napisane ze naprzyklad mogę wykrukowac to z stali nierdzewnej albo aluminium ?
Naprawde jest to możliwe na Formlab ? Czy to tylko wygląd zewnętrzny tego plastiku i na stronie tylko tak pisza ?
Nastepna sprawa:
Moglby ktoś wyjasnic co daje mi to ze mam dwie glowice. Jakie to daje plusy i jakie ma minusy.
Rozumiem ze czas wydruku dluzszy. Moglby ktoś potwierdzić o ile dluzej się wtedy będzie drukowalo jak będę uzywal dwóch glowic ?W sensie np. jeśli jeden element normalnie przy uzyciu jednej głowicy będzie się drukowal godzine to przy uzyciu dwóch, będzie to dwa razy tyle. Chodzi o to żeby dac mi pogląd o ile dluzej się drukuje przy uzyciu dwóch glowic. Czy jest to np. dwa razy dluzej itp.

Rozumiem ze Formlab to juz technologia SLA, czyli tak jak by wyzsza liga, dobrze rozumuje?

Pozdrawiam
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: mcxmcx »

U, panie kolego, spiekanie Prószków to już naprawdę zabawa dla zawodowców, cena używanej maszyny 15*20*15 cm to około £80k.

Więc budżet musisz naciągnąć.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: anraf1001 »

mcxmcx pisze:U, panie kolego, spiekanie Prószków to już naprawdę zabawa dla zawodowców, cena używanej maszyny 15*20*15 cm to około £80k.

Więc budżet musisz naciągnąć.
Kolega rozróżnia SLA od SLS?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Post autor: robertm »

sorry ja jestem chyba wredny ale jak czytam te pytania to mam wrażenie, że szykuje się kolejny "Leszek" ...

Kolego weź swój detal i pojeździj po sprzedawcach - jedź do Juliana jak masz blisko - wydrukuj go na różnych maszynach, porównaj czas druku na podobnej warstwie, porównaj jak się robi postprocesing, przelicz gotówkę i kup UM albo M200 ;)
dziobu, balgator
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Zablokowany

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”