Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

FlameRunner pisze:Jak po zakończeniu druku wyłączasz zasilanie, oś Z zjeżdża w dół?
Nie sądzę by opadała ale przyznam, ze się nie przyjrzałem :D ale jak wyłączałem silniki osi Z podczas wydruku to rysował więc wolę to piszczenie no ale tam pewnie bujająca się głowica powodowała opadanie
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: dragonn »

Nie wierzę w to żeby te podstawki były na tyle sztywne  żeby nie miał żadnego negatywnego efektu. No ale kłócić się nie będę, a koleś z filmiku też na pewno z gumy tego nie wydrukował. Wbrew pozorom podstawka z gumy ale pełna byłaby lepsza niż takie coś :D.
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

Możesz mi nei wierzyć ale rama z 3mm stali jest tak ciężka, że pewnie się ugięły pod ciężarem ale mimo to nawet jedna jest w stanie utrzymać całą ramę i tu muszę przyznać, ze ktoś dobrze to zaprojektował no i rama nie przesuwa się po blacie ale na testach zwrócę uwagę na to czy nogi latają lub się uginają bardziej niż szafka :D ale wiem, ze ludzie dodają gąbkę albo coś innego pomiędzy by bardziej amortyzowały ale może mają wydrukowane z czegoś innego niż PLA a co z mocowaniem osi Y ??
Jeśli coś jeszcze zobaczysz na fotkach to pisz ale elektronika będzie zdemontowana i wrzucona do pudełka widocznego na zdjęciu (jestem dumny z drukarki bo to dwa wydruki po 2-4h i dała radę ale wyglądało jak jaskinia pająków :D ale z tym później )
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

Pragnę zwrócić uwagę i poprosić was byście nie odebrali moich uwag jako krytyki na porady ale drukarka drukarce nie równa więc w mojej niektóre rozwiązania mogą inaczej działać więc nie krytykuję waszych porad ale wyciągam z nich uwagi na jakie zwrócę podczas pierwszych wydruków po przebudowie
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

Zaprojektowałem mocowanie do osi Y wiec to już mam zamknięte no i mam kolejne pytanie.
Używam ramps 1,4 i mam oprócz extrudera to reszta silników pracuje na drv8825 i tu jest pytanie czy lepiej mieć drv8825 z tl-smother czy same TMC2208 ?? jedne i drugie w swoich konfiguracjach polepszają wydruk ale jaka konfiguracja jest dla mnie najlepsza ??
Zasilam wszystko zasilaczem 12v a silniki jakich używam to 42SHD0217-24B z prądem 1,5A
Jeszcze jedno pytanie, właśnie znalazłem taki wynalazek:
https://www.banggood.com/3PCS-Silicone- ... rehouse=CN
Co o tym sądzicie ?? pomysł dobry bo silikon wytrzymuje wysokie temperatury
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: tig33r »

Przeczytaj co zostało napisane o stepstickach w którymś z twoich poprzednich tematów. Już nie wiem, w którym, bo w każdym pytałeś o wszystko.

Skoro zaprojektowałeś coś, to pokaż to, może komuś się przyda.
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

tig33r pisze:Przeczytaj co zostało napisane o stepstickach w którymś z twoich poprzednich tematów. Już nie wiem, w którym, bo w każdym pytałeś o wszystko.

Skoro zaprojektowałeś coś, to pokaż to, może komuś się przyda.
Uchwyt jest zaprojektowany tylko do tej ramy (wymiary prętów i kształt mocowań na ramie) więc nie wiem czy będzie pasować do innych
Muszę jeszcze zmodyfikować bo wydaje mi się, ze będzie haczyć o regulację wysokości stołu ale to najpierw założę stół na prętach i sprawdzę odległości.
Nie lubię do każdego pytania zakładać nowy post więc jeśli mam pytanie piszę w tym samym.
Z tego co pamiętam nikt nie porównał DRV z diodami z samym TMC tylko napisali, że TMC lepszy od DRV ale zobaczę
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

Dwa dni rozwiercania tej drunej aluminiowej płyty od stołu bo ten co projektował ta ramę zrobił otwory za szeroko wzgledem mocował prętów (Niech cię Makergal) ilekroć próbowałem zamontować łożyska na plastikowych uchwytach te się blokowały na prętach więc ostatecznie musiałem wrócić do cięższych aluminiowych tylko zdjąłem oringi i wymieniłem na IGUSy i jest cięższe ale nie są ściśnięte wewnątrz mocowania.
Następnie wyprostowałem płytę i przez pół godziny siedziałem przesuwając płytę i dokręcając mocowania tak precyzyjne ustawienie dla tych łożysk musi być.
Tak wiem, zaraz będzie, że to się robi inaczej czy coś w tym stylu ale cóż jest założony stół tylko mocowań brak więc tymczasowo wrócą do łask uchwyty od endstopów.
W miedzy czasie dostałem brakujące łożyska więc oś Z oraz X mogę już zmontować
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Awatar użytkownika
Adrian202
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2017, 23:50
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: P3STEEL v4 Custom
x 3
Kontakt:

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Adrian202 »

Teraz to oś X się blokuje w prawej części a dokładniej po prawej stronie czuć opór.
Coś mi się wydaje, ze te IGUSy są do precyzyjnych ram bo wystarczy 1mm różnicy i już się blokuje.
Dla Y źle, dla X źle, dla Z niezalecane, i na co mi to było ??
W osi X zamontuje na górze zwykłe łożysko a niżej zostawię IGUSy i zobaczę czy jest to samo
Załączniki
IMG_20171206_190213.jpg
IMG_20171206_190153.jpg
IMG_20171206_190130.jpg
Czym się różni mężczyzna od dziecka ??
Ceną jego zabawek :)
P3STEEL v4 Rama stalowa 3mm MakerGal Ramps 1.4
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Ulepszenia drukarki P3STEEL v4 - potrzebne porady

Post autor: Marcin3D »

Ja dzisiaj zmieniałem na te igusy w anet a8, największy problem to było skręcenie całości tak żeby to latało ładnie, pierwsze skręcenie i okazało się że się blokuje wszystko bo te obudowy łożysk można przy skręcaniu dać lekko po skosie przez niewielkie luzy jakie są na śrubach dokręcających i wtedy same igusy latają po pręcie po skosie, nie wiem jak to wytłumaczyć fachowo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”