3DTouch podłaczenie Ramjps

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Marcin.KnD »

Do marlina jest pełno tutoriali. Gorzej z repieter. Ale dzięki za link powyżej. Jutro będę patrzył.
----------------------
Edit:
Tak na szybko. Ja mam fanextender, przesunięty o 2 piny jak Artur podpowiedział. Działa. Touch podłączony do D11 i Zmin. W konfiguracji nie zaznaczalem pullup i trigger on higher i też działa.


U mnie wszystko działa, tylko muszę poprawić fizycznie wysokość sondy, i poprawnie ustawić offset w firmware. Jak zrobię to wrzucę cały konfig
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Marcin.KnD »

ok skończyłem. jest super

posiłkowałem się tymi dwoma tutorialami:
http://antony-jordan.co.uk/3d-touch-tutorial.html?i=1

i


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OoWP5C8lSig

teraz takie mam ustawienia Repieter:
Corel001.jpg
Corel000.jpg
Offset liczy się najlepiej suwmiarką, przy czym jeśli sonda jest między dyszą a end stopem to podajemy ujemna wartość.
Z Probe Offset policzyłem w następujący sposób. Przy pierwszym autolevelingu tak jak w tutorialach ustawić na 0. Potem w punkcie gdzie chccemy mierzyć, ja dałem środek stołu, G1 Z10 i w panelu drukarki, Settings, calibration, Z calibration, uswaw Z i przy pomocy pokrętła jedziemy do góry ustawiając odległość na wizytówkę. Wartość Z wpisujemy w ustawienia i tyle, przy czym zmieniamy znak przy wartości (powinno nam wyjść ujemne, ponieważ sonda ma być niżej niż dysza, wtedy wpisujemy odczytaną wartość bez minusa).

Potem już tylko w Cura dodajemy

Kod: Zaznacz cały

G1 F200 E-4; retract 3mm (żeby nie zostawić bloba na stole)
G28 ;Home
M340 P0 S2194, reset 3dTouch
M322; reset autolevel Matrix
G32 ; Autolevel
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Marcin.KnD »

zauważyłem ze po ustawieniu wszystkiego w mojej drukarce musiałem zwiększyć ilość warstw skóry żeby nie było dziur z 2 do 4
popatrzcie na foty od lewej 2 ,3 i 4 warstwy "skóry"
Obrazek
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: McKee »

Jak dla mnie to masz za małą szerokość ścieżek ustawioną.
Zrób kalibrację, bo nawet na ściankach widać że ścieżki się nie łączą (najwidoczniej na prawej kostce na dole: idą obok siebie zamiast lekko na siebie zachodzić i sklejać że sobą).

Gdzieś czytałem, że ilość dolnych i górnych warstw powinna być taka jaka się zmieści w 1 mm i często się tego trzymam (choć zwykle dolnych trochę mniej ustawiam niż górnych).

Zresztą: jeżeli masz 3 obrysy ścianek to daje to 1.2-1.5mm - dlaczego góra i dół mają być słabsze? Też 1.2-1.5mm możesz ustawić odpowiednią ilością warstw (oczywiście zależy jaką wytrzymałość chcesz uzyskać).
Kopytko
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Szaman »

Chciałbym zakupić do swojej drukarki opartej na rampsie i marlinie czujnik bltouch/3dtouch jednak nie chcę go używać do autopoziomowania a jako samą krańcówkę osi z. Czy jest taka możliwość i czy ktoś już "obadał" ten temat?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: dragonn »

Szaman pisze:Chciałbym zakupić do swojej drukarki opartej na rampsie i marlinie czujnik bltouch/3dtouch jednak nie chcę go używać do autopoziomowania a jako samą krańcówkę osi z. Czy jest taka możliwość i czy ktoś już "obadał" ten temat?
Możliwość jest, sens - zerowy, szkoda kasy.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Marcin.KnD »

Wiesz co nie wiem jak to będzie działać, bo 3dtouch działa w pewien specyficzny sposób.

Po wysunięciu palca komendą, palec po aktywacji wraca (wysuwa sie) jeśli w tym czasie stół nie odjedzie to łapie błąd (alarm) i trzeba komendą go reaktywować
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: dragonn »

Marcin.KnD pisze:Wiesz co nie wiem jak to będzie działać, bo 3dtouch działa w pewien specyficzny sposób.

Po wysunięciu palca komendą, palec po aktywacji wraca (wysuwa sie) jeśli w tym czasie stół nie odjedzie to łapie błąd (alarm) i trzeba komendą go reaktywować
Będzie, wystarczy nie używać komendy autolevelingu. Co nie zmienia faktu, po co?
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Szaman »

dragonn pisze:Możliwość jest, sens - zerowy, szkoda kasy.
Dlaczego sens zerowy? Moje krańcówki mechaniczne potrafią dawać różne wysokości dla stołu co jest dla mnie bardzo irytujące. Sama funkcja autopoziomowania jest dla mnie niepotrzebna ponieważ nie zależy mi na dodatkowych dźwiękach z osi Z przy pracy autopoziomowania.
Najwygodniejszym dla mnie sposobem byłoby zamontowanie na karetce właśnie czujnika BLTouch. Kwestię kasy pomijam bo koszt 45 zł za powtarzalność wysokości jest dla mnie niewygórowany.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: dragonn »

Szaman pisze:
dragonn pisze:Możliwość jest, sens - zerowy, szkoda kasy.
Dlaczego sens zerowy? Moje krańcówki mechaniczne potrafią dawać różne wysokości dla stołu co jest dla mnie bardzo irytujące. Sama funkcja autopoziomowania jest dla mnie niepotrzebna ponieważ nie zależy mi na dodatkowych dźwiękach z osi Z przy pracy autopoziomowania.
Najwygodniejszym dla mnie sposobem byłoby zamontowanie na karetce właśnie czujnika BLTouch. Kwestię kasy pomijam bo koszt 45 zł za powtarzalność wysokości jest dla mnie niewygórowany.
Zamiast krańcówki mechanicznej można wsadzić krańcówkę optyczną - koszt 5zł. Dodatkowo kwestia konfiguracji softu odpowiednio, może za szybko dojeżdżasz do krańcówki Z, podwójne sprawdzanie masz włączone? Próbujesz strzelać do muchy z armaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”