3DTouch podłaczenie Ramjps

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Szaman »

dragonn pisze:Zamiast krańcówki mechanicznej można wsadzić krańcówkę optyczną - koszt 5zł. Dodatkowo kwestia konfiguracji softu odpowiednio, może za szybko dojeżdżasz do krańcówki Z, podwójne sprawdzanie masz włączone? Próbujesz strzelać do muchy z armaty.
Optyczne eliminują takie problemy z rozstrzałem na mechanicznych? Mam kilka sztuk więc mogę sprawdzić, kwestia zrobienia trzymajców do nich. Podwójne sprawdzanie jest włączone. Drugi dojazd jest powiedziałbym ślamazarny więc nie stawiałbym na to. Nie widzę żadnej zależności w rozstrzałach wysokości ponieważ potrafi mi tydzień drukować dobrze a potem klops. Wczoraj mnie zjeżyła na maxa bo wróciłem z weekendu do domu, chciałem coś wydrukować a dysza rysuje po lustrze wrr...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: dragonn »

Tak, optyczne powinny mieć lepszą dokładność. Jak masz to sprawdzaj od razu, lepiej to niż wydawać ~50zł na bltouch
Szaman
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: tig33r »

Bltouch jest bez obsługowy, krańcówkę musisz czasem regulować jak zdejmujesz i zakładasz szybę. Ale fakt cenowo to nie ma porównania.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: dragonn »

Bltouch też bezobsługowy nie jest, jak rozbierasz głowicę też musisz poprawiać. Zresztą tak w ogóle jak nam sie minimalnie pierwsza warstwa rozjeżdża polecam sobie włączyć babystepping, można na starcie wydruku doregulować np. jak drukuje jeszcze skirt.
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Szaman »

dragonn pisze:Bltouch też bezobsługowy nie jest, jak rozbierasz głowicę też musisz poprawiać. Zresztą tak w ogóle jak nam sie minimalnie pierwsza warstwa rozjeżdża polecam sobie włączyć babystepping, można na starcie wydruku doregulować np. jak drukuje jeszcze skirt.
Jakby nie patrzeć to częściej zmieniamy szybę niż głowicę. Przynajmniej tak jest w moim przypadku bo drukuje na dima. Głowica jak już działa cacy to raczej jest nieruszana. Dlatego też myślałem początkowo o bltouch.
Ten babystepping fajna rzecz ale mimo wszystko wolałbym po włączeniu druku nie zastanawiać się czy muszę stać przy drukarce kilka pierwszych minut żeby zobaczyć czy czasem czujnik czy tam krańcówka się znowu nie machnęła.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Kopytko »

Pytanko, a czy w tych krańcówkach masz te blaszki ? Ja po wyłamaniu blaszek i pozostawieniu tylko przycisku nie mam najmniejszych problemów z powtarzalnością, stół w moich p3s, reguluje raz na kilka miesięcy. Mam też optyczne w delcie ,a le różnic poza tym, ze optyczna można bez przeszkód regulować programowo wstecznie ( co przydaje się w delcie) to , różnic z powtarzalnością nie widzę, tylko ważne aby stabilnie ją umiejscowić. Podeślij zdjecia twojego mocowania krańcówki oraz tego co ją naciska, to coś więcej powiemy Ci co możesz poprawić.
We wszystkich drukarkach nie ma autolevelingu, miałem w jednej tylko po to aby zobaczyć jak to działa i się tym pobawić, ale dobrze złożona mechanika pozwoli Ci na jedno ustawienie i można zapomniec na jakiś czas o tym.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: 3DTouch podłaczenie Ramjps

Post autor: Szaman »

Tak to u mnie wygląda. Nie wiem czemu obraca mi zdjęcie po wrzuceniu. Blaszka jest - montowałem jak fabryka dała. Na razie jest pomysł zmienić to na krańcówkę optyczną.
Załączniki
IMG_20180122_170542.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”