Splątany filament na rolce ?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: TDI-CAD »

Miałem kiedyś kilka rolek pet-g , które nie tyle co były poplątane co podczas rozwijania w czasie druku, bardzo mocno się skręcamy. Trzeba było co kilka obrotów szpulki obrócić ja w osi o 360 st aby wyprostować filament.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 11
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: marek91 »

I to już zaczyna brzmieć jak wina producenta.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: TDI-CAD »

Na szczęście to nie był Wasz materiał.
marek91 pisze:I to już zaczyna brzmieć jak wina producenta.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: sp6vgx »

@kipi

Powiem ci tak nie wiem o jakim forum wzajemnej adoracji mówisz (bo mówisz to też w stosunku do mojej osoby). Pozwól że przypomnę ci twój wpis.
kipi pisze:Sam trafiłem na coś takiego - niech krew to zaleje. Świeżo rozpakowany, nie zakurzony ani przeterminowany. Horror! Gdyby nie to że wyrzuciłem paragon na pewno bym reklamował. Sprzedawca powiedział że dla Devil Design się to zdarza i dlatego rezygnuje ze sprzedaży tego filamentu. Nigdy mi się to nie zdarzyło z Fiberlogy, może troszkę droższy ale kupujesz spokój. Tego nie mogłem zostawić na dłużej niż 1 godzina bo przerwie wydruk. Raz miałem tak że się tak zaplątał że w ostatniej chwili poluzowałem go na rolce i puścił ale wydruki kilkugodzinne odpadają.
I jak mówiłem nie moje małpy nie mój cyrk. Nie neguję że ci się trafił taki filament. Ale gadasz pierdoły o jakimś paragonie choć od początku nawet nie chciałeś załatwić sprawy normalnie. Tylko wpadasz i obsmarowujesz kogoś... Wina może i jest po stronie DD, ale ty zachowujesz się wcale nie lepiej i wymagasz by ktoś był za tobą. Może bym był jak byś to normalnie starał się załatwić...

Sorry ale jak bym miał taki problem to bym odesłał, albo prosto napisał trafił mi się splątany i więcej nie kupię - tyle i aż tyle. Po co gadanie że nie kupisz, że wolisz Fiberlogy - kogo to interesuje... Po co pierniczyć o całej produkcji jak do czynienia miałeś z jedną rolką - jak wspomniałem zrozumiał bym jak by takich rolek było kilka...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2018, 16:18 przez sp6vgx, łącznie zmieniany 1 raz.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: dziobu »

kipi pisze:Proszę usunąć moje konto nie mam tu nic do szukania, wiem że pomocy nie znajdę.
Argumentów nie podajesz. Rad nie przyjmujesz. Postów poprzedników jak widać też nie czytasz. O wyglądzie towarzystwie wzajemnej adoracji też niewiele wiesz.
Snujesz tylko swoją smutną opowieść o biedaku doświadczonym przez poplątaną szpulę. I na 8 stronie tematu dalej powtarzasz to samo.

Na koniec się dowiadujemy że szukałeś pomocy.

Na koniec odważnie kasujesz konto. Zachowujesz się jak rozpieszczony dzieciak.
Mnie to rybka :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: virgin71 »

virgin71 pisze:Ja Ci ten plastik wymienię, daj mu drugą szansę, a wierz mi, będziesz usatysfakcjonowany.
virgin71 pisze:Chcesz inny plastik, wyślę Ci inny plastik - innego producenta.
kipi pisze: [...]
Proszę usunąć moje konto nie mam tu nic do szukania, wiem że pomocy nie znajdę.
No powiem szczerze, że poczułem się urażony.
dziobu, Berg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: FlameRunner »

A dajże spokój, on tu pomocy nie zdołał znaleźć - bo w ogóle pomocy nie szukał.


Po raz kolejny w ostatnich dniach zastanawiam się, jak można pomóc komuś, kto sam sobie nie chce pomóc...
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:A dajże spokój, on tu pomocy nie zdołał znaleźć - bo w ogóle pomocy nie szukał.
Masz rację.
Ostatnia gównoburza była moim zdaniem rozdmuchana niepotrzebnie i myślałem, że tanim kosztem unikniemy kolejnej. Widzę jednak, że kolega nie szukał rozwiązania. Nie do końca rozumiem istotę zakładania tego tematu w takim razie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: dziobu »

Temat był założony przez kogoś innego po co innego. Rozwinął się tak po poście k*.
Awatar użytkownika
daras
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:46
x 2

Re: Splątany filament na rolce ?

Post autor: daras »

kipi pisze: Kiedyś kupiłem pampersa córce i po wysikaniu śmierdziały - zgłosiłem do firmy przyjechał osobiście przdestawiciel i dostałem górę podarków żebym nie nagłaśniał sprawy.

Tu jest pies pogrzebany. Wszyscy proponowali mu nowy filament a kipi chciał górę filamentów. Kipi nie trzeba było tak od razu? Kipi straciłęś całą dziecięcą radość spróbuj czekoladek Wedla, chrup, chrup, pycha, pycha. :lol:
Domell
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”