Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: dragonn »

belialek pisze:
I czy ta oryginalna nowa i3 Prusa, która kosztuje ~3000zł będzie miała lepsze wydruki niż taki Creality/ANET/Tronxy/LUMA? Bo szczerze powiedziawszy pogubiłem się trochę, z tego co czytałem to większość konstrukcji z Chin/kitów DIY to klony i3 Prusy, tylko teraz chyba jeszcze kwestia która generacja itd?
Kwestia jakości ;p. Klon klonowi nie równy. Jeśli chodzi o porównanie do drukarek które wymieniłeś to ja bym opisał to tak:
Prusa i3 Oryginalna > trochę gorsze LUME > trochę gorsza Creality > trochę gorsza Tronxy > długo, długo długo nic > ANET :lol: :lol:
Oczywiście to moja subiektywna opinia i z tych drukarek posiadam tylko pierwszą wersję LUME, tak że swoją opinię opieram na podstawie opinii innych użytkowników.
belialek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:14

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: belialek »

Z tego co widzę, to złożona Prusa prawie 3,5k, LUME koło 3... w samodzielny montaż raczej się nie będę bawił, mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o takie rzeczy :)

Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem jeszcze coś takiego: "Drukarka 3D PRUSA i4 2017 i3 RepRap PL" - to jakiś forumowy model?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: dragonn »

belialek pisze:Z tego co widzę, to złożona Prusa prawie 3,5k, LUME koło 3... w samodzielny montaż raczej się nie będę bawił, mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o takie rzeczy :)

Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem jeszcze coś takiego: "Drukarka 3D PRUSA i4 2017 i3 RepRap PL" - to jakiś forumowy model?
Nie, reprap to idea, poszukaj na wikipedii co znaczy to słowo. Co do 'i4' to ktoś na forum ma tutaj tą drukarkę no i cóż - określę to tak - jest dziwna i bez sensu :D.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: dziobu »

belialek pisze:Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem jeszcze coś takiego: "Drukarka 3D PRUSA i4 2017 i3 RepRap PL" - to jakiś forumowy model?
Nie ma forumowych drukarek. RepRap -> https://pl.wikipedia.org/wiki/RepRap
A to o co Ci chodzi ma w pierwszym wierszu w tabelce (na aukcji) stosowną informację "Producent: PROPOX". Poszukaj na forum słowa "PROPOX" i poczytaj to co znajdziesz :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: virgin71 »

belialek pisze:Z tego co widzę, to złożona Prusa prawie 3,5k, LUME koło 3... w samodzielny montaż raczej się nie będę bawił, mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o takie rzeczy :)
Instrukcja by Cię zaskoczyła zapewne. Moim zdaniem.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: McKee »

belialek pisze:
MaxXxi47 pisze:Odnośnie drukarki - nie jest zła ale ale ma swoje minusy (w pierwszej serii, którą posiadam stół powinien być zasilany 24V a jest przez zasilacz 12V przecież co osiągania temperatur dla ABSu nie jest możliwe a do 60* rozgrzewa się 25 minut ... Ale dołożenie 2giego zasilacza i mosfetu to koszt 150zł a drukarka kosztowała mnie 1250zł niespełna pół roku temu. Teraz kosztuje 980zł na GearBeście).
O jakiej drukarce mowa?
Z treści tego co MaxXxi47 pisał wynika, że Tronxy X5S
Jeżeli nie chcesz samodzielnie składać / grzebać w sprzęcie, to zdecydowanie celuj w oryginalną Prusę ew. Lume
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
belialek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:14

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: belialek »

McKee pisze:Jeżeli nie chcesz samodzielnie składać / grzebać w sprzęcie, to zdecydowanie celuj w oryginalną Prusę ew. Lume
Prusa i3 MK3 jako zestaw do montażu kosztuje 3,4k, złożona pewnie ponad 4k - to już ponad budżet. Dużo zabawy jest przy kalibracji po samodzielnym montażu?
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: MaxXxi47 »

Poskładanie drukarki to jeden dzień z piwem i śrubokrętem w ręku. IMO każdy zajmujący się drukiem hobbysta powinien znać sprzęt na jakim pracuje. Ja rozumiem że do firmy to się bierze coś pewnego żeby nie grzebać a tylko drukować ale jeśli chodzi o domowy użytek to dodatkowa wiedza zawsze się przydaje prędzej czy później.

Przed swoją pierwszą drukarką (Tronxy X5S) też byłem zielony jak szczypior w tym temacie, pomogli forumowicze wspierając podczas pierwszych problemów z drukiem, a przy składaniu filmiki z Youtuba i dałem spokojnie radę. Teraz nie boje się wykonać jakiejś prostej modyfikacji bo wiem co jak jest poskładane.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: anraf1001 »

belialek pisze:Prusa i3 MK3 jako zestaw do montażu kosztuje 3,4k, złożona pewnie ponad 4k - to już ponad budżet. Dużo zabawy jest przy kalibracji po samodzielnym montażu?
Tu masz instrukcję do Mk3: http://manual.prusa3d.com/c/Original_Pr ... t_assembly
Najlepiej sam oceń czy dasz radę, ale większość ludzi nie ma problemów ze złożeniem. ;-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Sklejanie elementów w całość i nie tylko :) Pytania

Post autor: FlameRunner »

belialek pisze: I czy ta oryginalna nowa i3 Prusa, która kosztuje ~3000zł będzie miała lepsze wydruki niż taki Creality/ANET/Tronxy/LUMA?
Ogólnie: tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”