Wycena wydruków

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Modern Air Customs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 107
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:38
Lokalizacja: Przydroże Małe
x 52
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Modern Air Customs »

FlameRunner pisze:
Artu pisze:Być może się mylę, ale wydaje mi się, że aby GODNIE zarabiać na druku 3D, to trzeba mieć takie zaplecze jak Josef Prusa :git:
Artur, wrzuciłeś stare nieaktualne zdjęcie.
To co na zdjęciu to jest jakaś popierdółka w porównaniu do tego, co Prusa ma obecnie. ;)

"trochę" tego więcej ;) https://www.open-electronics.org/hundre ... ting-farm/
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Wycena wydruków

Post autor: sagittario »

Nie żebym "podcinał skrzydełka" ale trochę mnie bawią niektórzy, co zaraz po studiach chcą być "biznesmenami". Każdy chce być prezesem a robić nie ma komu ;) Pomijając nielicznych, którzy faktycznie po studiach pozakładali firmy i mają się dobrze (mieli pomysł, trafili w niszę itp.) to ja uważam, że lepiej sobie popracować na etacie a dopiero później iść w firmę. Można pracować na etacie i mieć firmę :D
Oczywiście nie mam zamiaru krytykować - w końcu sam zrobisz co uważasz za słuszne.
Co do wyceny to mam znajomego z jedną drukarką. Bierze 20 zł za 100 g (dla :znajomych") i trochę więcej dla innych. Czy ma firmę to nie wiem. Nie ciekawi mnie to, a i pytać nie zamierzam ale takie ma stawki. Rzecz jasna przy większych projektach wycena robi się inna.
Czy psuje rynek to nie mnie to oceniać. Mam własną drukarkę i drukuję dla siebie więc nie rozeznaję się w cenach.
Modern Air Customs
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

SQ9KRD pisze:Jest jeszcze inny sposób:
- Jesteś projektantem ( tzn potrafisz projektować 3D lub mocno się tego uczysz ), masz głowę pełną pomysłów, projektujesz na życzenie lub pod modyfikację istniejących "plastików" , potrafisz przekonać do swoich produktów,pomysłów potencjalnych odbiorców.
O to, to :) Robiłem w tym roku dobry kurs Inventora żeby mieć papier, ale papier to tylko papier, umiejętności nie zastąpi. Druk z tym co mi w głowie siedzi to połączenie również projektowania/modelowania.
W najgorszym wypadku będę miał za jakiś czas umiejętności których nie miałem i znajdę bardziej ciekawą, lepszą pracę :)

Co do argumentów, że skończyłem studia i chcę zwojować świat...
Wręcz przeciwnie, po prostu wiele różnych rzeczy w życiu robiłem, technikum było nie to, studia też wyszło że to nie to, druk póki co najbardziej cieszy i otwiera możliwości przydatnego rozwoju. Ja nie celuję w super, mega biznes, celuję w to by w końcu cieszyć się z tego co robię. Gdybym przez ostatni rok nie wracał z pracy na etacie i nie grzebał przy mechanice itp. w garażu to bym zwariował, bo czułem się niespełniony :D
Ostatnio zmieniony 25 lip 2018, 12:47 przez bandinse, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Wycena wydruków

Post autor: Berg »

Nie wiem czemu nie podać koledze @bandinse po prostu przykładowych kwot. Jakiś wstydliwy temat, czy jak?
Zdecydowanie widzę, że my Polacy mamy z tym jakiś kłopot i tym sami sobie utrudniamy życie. Gadamy, "owijamy w bawełnę" a inni w tym czasie skupiają się na robocie i wsadzaniu kasy do szuflady.


Nigdy nie używałem, ale z ciekawości, dla zabawy:
1. pobieram plik. Przykładowo forumowy brelok https://www.thingiverse.com/thing:2822401/files
2. uploaduje na serwis https://www.3dhubs.com/3dprint

wychodzi 1euro za rozpoczęcie druku i 0.94 euro za druk
zlecenie czeka na weryfikację przez Piotrka z Bratysławy, średni czas odpowiedzi to 55min.
Zrzut ekranu 2018-07-25 o 12.25.12.png
po 10 minutach Piotrek potwierdził i dodał koszt wysyłki 10 euro.
Zrzut ekranu 2018-07-25 o 12.39.27.png
Zatwierdzone, zapłacone PayPalem, w kolejne 2 minuty i status się zmienił na "printing" :D

Po wejściu na profil Piotra można zobaczyć przykadowe ceny z "średniego marvina" czyli model 5cm w zależności od materiału:
Zrzut ekranu 2018-07-25 o 12.31.08.png
Zrzut ekranu 2018-07-25 o 12.28.56.png
PS: ktoś dalej chce zarabiać na usługach druku 3D ? :D
PS2: jeśli komuś się przydało i chce zrobić donację za market research, to numer mojego konta na priv :D
virgin71
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

Dzięki piękne za link i poświęcenie własnego czasu :)

My Polacy chyba już tacy jesteśmy, dochodzimy do czegoś poświęcając często nawet zdrowie, a później obawiamy się że ktoś szybciej od nas, zdobędzie tą wiedzę, pomijając część doświadczenia i zacznie zarabiać dzięki innemu podejściu do danego tematu. Dlatego nie lubimy dzielić się wiedzą, ułatwiać komuś zadanie, zwiększać sobie konkurencję.

Sierpień mimo rezygnacji z pracy szykuje się bardzo aktywny, może znajdzie się czas na zrobienie jakiejś wstępnej strony, wymyślenie nazwy i loga oraz obmyślenie zakresu oferowanych usług.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wycena wydruków

Post autor: SQ9KRD »

BANDINSE nie przejmuj się po prostu zacznij projektować drukować pokazywać w około.
Moje pierwsze płatne zlecenie
https://a360.co/2NKGF3g

87,00 netto.

Do dziś sprzedane 12 szt.
Jeśli znajdziesz zbyt po prostu będziesz zarabiał.
Marketing marketing marketing.

Mam modele o wadze 3g za które ludzie są w stanie zapłacić po 45 zł.

Dla mnie to trochę tak jak z mechanikami samochodowymi w mojej wsi mam ich 5! i każdy żyje, zarabia, serwis tylko na umówiony termin.
PS. Mechanicy samochodowi to też dobre źródło zbytu plastiku na zamówienie :rotfl:
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Wycena wydruków

Post autor: sagittario »

Może zostanę skrytykowany ale i tak napiszę. Ja się nie lubię dzielić wiedzą. Nie dlatego, że samolub ze mnie. Pomijając wiedzę jaką w moim przypadku można zdobyć z książek i z rozmów z mądrzejszymi ode mnie to uważam, że dlaczego mam podawać komuś na tacy coś co latami próbowałem osiągnąć.
Nie mam problemu z pomocą ludziom czy chociażby stażystom w firmie, w której pracuję. Ale też nie pomogę we wszystkim bo sam ciężko na to pracowałem.
Co do Twojego projektowania. Figurki, samochody, stacje kosmiczne. Nieważne co będziesz projektował. Zatrudnienie się w firmie, która robi konkretne rzeczy to naprawdę dobry pomysł. I zdobędziesz doświadczenie i pieniądze na życie i/lub przyszłą działalność.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wycena wydruków

Post autor: SQ9KRD »

Sagittario ale na forum jesteś by tylko czerpać ??
To nie złośliwość.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Wycena wydruków

Post autor: sagittario »

Jak najbardziej żeby czerpać. I wyssać do dna całą wiedzę ;) (żart)
Dlatego napisałem, że nie mam problemu z pomocą innym. Ale są granice :)
A teraz odpowiedz mi na pytanie-czy gdybyś podał "przepis" na wymodelowanie takiej części a potem zobaczyłbyś kogoś kto sprzedaje to samo za 67 zł netto to byłbyś zadowolony? Pytanie bez złośliwości - ciekawy jestem odpowiedzi :)
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

Nie krytykujcie kolegi, bo dla mnie to co mówi to nie diss, a racja w tym jest.
Bardzo dobrze mówisz, tylko ja po prostu trafiłem kolejny raz z przypadku do pracy której nie lubię, nie rozwija mnie, a swój czas chcę poświęcać na coś co da efekt mi a nie czyjejś firmie. Nie mówię że nie będę myślał też o kolejnej pracy i wtedy założeniu firmy. W tym miesiącu kończy mi się umowa i stwierdziłem, że pójdę na bezrobocie a dalej będę rozwijał pomysł druku, jeśli pośredniak zaoferuje coś interesującego to spróbuję czemu nie :)
Ale na pewno nie chcę pracować przy wycenie stolarki stalowej na inwestycje, sorry ale 90% patrzenia w excela to nie to, już wolę jak za dzieciaka metry kostki brukowej robić. I mam już w nosie to, że firma się rozbudowuje, ma ogromną renomę, do końca roku będzie 2x więcej hall itp. to po prostu nie dla mnie, nie mam już sił mieć takie podejście do pracy jak większość Polaków, byle stały $ i dobry i etat i w dupie, i co swoje i do domu i codziennie to samo. Kiedy kombinuję życie mnie cieszy, kiedy wpadam w monotonię moje życie staje się do dupy.

Szanuję Twoje podejście do niedzielenia się w takim wypadku, rozumiem że jak się zdobywa jakąś wiedzę latami to ciężko od tak się z nią dzielić.
Ale skoro jestem tu już jakiś czas, czytam, szukam, sam też drukuję to też już raczej nie wyszedłem z prośbą o podanie wszystkiego na tacy:)

ps. Jak skończą Szkieletora w Krk pamiętajcie jak chwycicie za klamkę drzwi płaszczowych o tym kto je wyceniał XD.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”