Wycena wydruków

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wycena wydruków

Post autor: SQ9KRD »

Jasne że byłbym zniesmaczony.
To w końcu własność intelektualna choć z drugiej strony ja ten wirnik też odtwarzałem mając do dyspozycji 1/3 całości.
Dlatego uważam iż jeśli ktoś ma głowę pełną pomysłów, potrafi coś sam namalować, znajdzie odbiorcę to może powoli zarabiać na druku.
Prawda jest taka iż mam stała prace - zupełnie nie związaną z drukiem i to ten pracodawca płaci za mnie większość składek a to już mocno odciąża i ułatwia własną działalność zresztą nie jedyną ;P
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Artu »

FlameRunner pisze:Artur, wrzuciłeś stare nieaktualne zdjęcie.
Na początek tyle wystarczy :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Wycena wydruków

Post autor: sagittario »

Stary jestem. Aż kurna musiałem sprawdzić co znaczy "diss" :D
Coś Wam napiszę. Jak ktoś ma rodzinę to sprawa ma się tak, że etat jest cholernie pewny. Z własną firmą różnie bywa. I dla mnie ta stała praca to podstawa. Na szczęście robię to co lubię ale rozumiem osoby, które się męczą w pracy.
I dlatego jak jeszcze nie macie rodzin to róbcie to co lubicie. Kto wie. Może kiedyś u któregoś z Was będę pracował ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: dziobu »

sagittario pisze:Jak ktoś ma rodzinę to sprawa ma się tak, że etat jest cholernie pewny. Z własną firmą różnie bywa. I dla mnie ta stała praca to podstawa.
Do momentu wypowiedzenia to faktycznie pewna robota. Potem zaczyna się strach i zgrzytanie zębami.
Ale co kto lubi.
Własna firma wymaga zupełnie innego podejścia i innych oczekiwań. Kwestia branży też jest otwarta; można być wielobranżowy ;p

btw.
Nie wiem co Wy z tym dzieleniem się informacjami. W sumie ciekawe komu to by naprawdę zaszkodziło - zauważcie ile osób ma Arduino (przypomnę - kody źródłowe są dostępne) a ile faktycznie potrafi zrobić coś więcej niż wyklikać program z gotowców. A Ci co potrafią to poradzą sobie i bez tego. To odróznia wiedzę od informacji ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2662

Re: Wycena wydruków

Post autor: Berg »

ja tam nawet nie wiem o jakiej tajemnej wiedzy Wy mówicie? Wiedzy o tym jak i za ile wycenić druk ? :crazy2:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: dziobu »

Z tego co tu zrozumiałem, chodzi o sprawy biznesowe ;)
Awatar użytkownika
Modern Air Customs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 107
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:38
Lokalizacja: Przydroże Małe
x 52
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Modern Air Customs »

Ja mam bardzo prostą kalkulację od 1-2 zł/gram wydruku w zależności od rozmiaru/ilości. Ale często wydruk poddawany jest obróbce- np w postaci wyszlifowania i zapodkładowania na gładko.

Przykład- druk jako produkt w bazie 120zł/ z wygładzeniem i zapodkładowaniem. Pokryty carbonem na gotowo 200zł
35223032_2204176399598803_4213780237873315840_o.jpg
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

Ładnie i cena konkretna. Carbon jak nakładany?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze:ja tam nawet nie wiem o jakiej tajemnej wiedzy Wy mówicie? Wiedzy o tym jak i za ile wycenić druk ? :crazy2:
Ja znajomym ostatnio wydrukowałem za browara kilka bzdur :rotfl2: ... ja mam taką tajemną wiedzę że zarabiam na czymś innym i jakoś nie ciągnie mnie by kroić dobrego kumpla za pierdołę (aby mieć parę zł na waciki)... ot taka moja tajemna wiedza... Natomiast nie widzę jakiejś kasy w druku 3D na FDM... może jak by się miało kilka EOS-ów... ale też nie wiem... IMHO raczej trudno było by utrzymać z tego firmę...


@Modern Air Customs

...heh Nissan Tech 100 lat mnie na tym forum nie było... czyli widzę że i jakieś konkretne auta, a nie tylko plastikowe ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Wycena wydruków

Post autor: Julian »

dziobu pisze:
sagittario pisze:Jak ktoś ma rodzinę to sprawa ma się tak, że etat jest cholernie pewny. Z własną firmą różnie bywa. I dla mnie ta stała praca to podstawa.
Do momentu wypowiedzenia to faktycznie pewna robota. Potem zaczyna się strach i zgrzytanie zębami.
Ale co kto lubi.
Własna firma wymaga zupełnie innego podejścia i innych oczekiwań. Kwestia branży też jest otwarta; można być wielobranżowy ;p

Potwierdzam :D
Zwłaszcza za porozumieniem stron, gdy się okazuje że za 10 minut masz opuścić firmę i nie wracać :D


Wiem, byłem w takiej sytuacji. Wypowiedzenie po 5 latach, bo obroty firmy spadły :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”