Usuwanie supportu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Usuwanie supportu

Post autor: dragonn »

Napiszę po raz setny raz - ustawianie na kartkę nic nie daje! Chyba trzeba zrobić osobny temat o tym ;p.
Ale dobra, nie będę mówił że tutaj to musi być. Bo mogą być jeszcze inne przyczyny?
BTW drukujesz na czystym ultrabase? Może po prostu Ci się nie trzyma warstwa, miałem ostatnio okazję uruchamiać i3 Mega i pierwsze co zrobiłem to spryskałem ten wynalazek hegronem co by mi się PLA w ogóle trzymało.
cardjunk
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

A jak lepiej skalibrować wysokość stołu?

Tak drukuje na czystym ultrabase, ale problem trzymania się modeli przestał mi doskwierać w ostatnim czasie
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Usuwanie supportu

Post autor: dragonn »

Na oko ;)
Kilka przykładów:
first-layer.png
first_layer.jpg
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Usuwanie supportu

Post autor: mobile4you »

KarolF pisze:Poprawiłem odległość do stołu i niestety nadal jest średnio. Muszę pokombinować, bo faktycznie coś jest nie tak. Wątpię żeby dysza była za wysoko, bo przy kalibrowaniu na kartkę dosyć mocno ją dociska. Spróbuje jeszcze pokombinować przy prędkości ale ustawiłem dosyć niską przy wydruku podstawy
Gdyby był zły dystans wypełnienie też by było kiepskie. Dobrze myślę?
Jak masz ustawione Infill Before Walls (W opcjach->Infill)?
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

Mam zaznaczony infill before walls jako aktywny po prostu
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Usuwanie supportu

Post autor: Gulumik »

dragonn pisze:Napiszę po raz setny raz - ustawianie na kartkę nic nie daje! Chyba trzeba zrobić osobny temat o tym ;p.
Ale dobra, nie będę mówił że tutaj to musi być. Bo mogą być jeszcze inne przyczyny?
BTW drukujesz na czystym ultrabase? Może po prostu Ci się nie trzyma warstwa, miałem ostatnio okazję uruchamiać i3 Mega i pierwsze co zrobiłem to spryskałem ten wynalazek hegronem co by mi się PLA w ogóle trzymało.
Święta prawda i tylko prawda, kalibracja na świstek papieru to tylko zabezpieczenie że dysza w czasie druku nie pi....nie w stół.
Hegron to jest rozwiązanie nie tylko dla PLA i super sprawa, żaden tam Dimafix który jest zresztą kapryśny w zależności od filamentu.
Ja osobiście najpierw stosuje kartkę a potem przy pierwszym druku ustawiam więcej linii skirts na 3 lub 5 i reguluje stół w trakcie układania się filamentu żeby było pod ten filament i z tymi parametrami OK. Od tego czasu nie mam problemów z kalibracją stołu. Sama kartka to słabo, stąd się biorą wszystkie problemy z pierwszą warstwą i odklejaniem.A te obrazki high low - too low wg mnie trochę bzdurne bo niekiedy zwłaszcza na szybie lepiej jest bardziej wydruk przycisnąć do szyby (albo co ważne to jest widoczna najbardziej krawędź przedmiotu), ale np miałem ABS który na dimafiksie normalnie odklejał się z kawałkami szyby i trzeba było robić to na wyższch warstwach, bo nie miałem zamiaru na każdy druk kupować nowej szyby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”