Usuwanie supportu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Usuwanie supportu

Post autor: sp6vgx »

Pjoter pisze: Co do samego wózka osi Y to akurat u mnie nie sprawia on problemu...
Powiedzmy sobie tak sprawia czy nie sprawia... problem taki że tą blachę to można w palcach wyginać jak się chce... tak samo wygina się przy mocniejszym ściśnięciu sprężyn... Może nie widać tego na "oko" ale przy pomiarach już tak - dodam że i bez poprawek z "bólem" ale szło ustawić stolik i drukować... Dodanie luźno położonej szyby tylko niweluje ten problem że go nie widać (jak jest zapięta na klipsy to jej nie wygina)...

W sumie u mnie na początku też wyglądało na krzywą szybę... ale krzywe szkło to trudno trafić, natomiast to że można ugiąć taflę szkła to już normalne. Powiedzmy sobie tak spędziłem przy tej osi Y trochę czasu i dokładnie wszystko przemierzyłem czujnikiem zegarowym itd. eliminując po kolei od krzywego wałka, mocowań, płyty itd. Obecnie nie mam jakiegokolwiek problemu z krzywym Ultrabase - choć to niestety wymagało trochę godzin pracy aby wszystko ładnie poprawić...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Usuwanie supportu

Post autor: Pjoter »

Nie wiem nie sprawdzałem czy jest taka plastyczna. Jednak nie sprawia mi ona problemu i tyle. A Ultrabase ściągnąłem z heatbeda i sprawdziłęm linią że jest wykrzywiona, nowe szkło wyeliminowało wszystkie problemy. Nie mówię że jeśli ja mam krzywy Ultrabase to każdy tak będzie miał. Wypowiadałem się co do mojego przypadku. Tak samo Ty masz - w Twoim przypadku Ultrabase był ok. Ale nie zawsze tak będzie. Więc możesz mnie przekonywać ile chcesz że znasz się lepiej ale nie zmienia to faktu że jak do Ultrabase przyłożę linie to z jednej strony jest przylegająca a na środku odstaje na grubość 2 kartek.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

Kupiłem PLA od Colorfillu i DD, będzie testowane.

Kolejne wydruki dają radę: przetarłem stolik acetonem z pozostałości po starszych wydrukach poprawiłem delikatnie głowice i do tego zmniejszyłem prędkość druku. Nie ma już ciągnącego się plastiku i odklejającego się modelu, także dzięki za wszelkie rady.

Co do acetonu: kupiłem techniczny, delikatnie nasączam szmatkę i przecieram. Wydaje mi się że Ultrabase nie ucierpiał od takiej kuracji ;)

Zaczynam drukować co raz większe i bardziej skomplikowane modele, aż jestem ciekawy co czeka mnie dalej :)
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

Jak to bywa z tymi początkami problem goni problem. Aktualnie nie mogę się uporać z problemem "okrągłości" otworów, które zaczynają się już na dnie wydruku. Pierwsza kładziona warstwa jest bardzo cienka albo w ogóle "rozmywa się" zamiast tworzyć stabilny okrąg. Wiecie skąd może to wynikać?

Jutro postaram się wrzucić jakieś zdjęcia o co dokładnie mi chodzi
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Usuwanie supportu

Post autor: dragonn »

Prosta sprawa, masz dyszę za blisko stołu lub drukujesz pierwszą warstwę za szybko ale obstawiam to pierwsze.
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

Dobra, będę dalej majstrował przy kalibrowaniu tej dyszy w takim razie ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Usuwanie supportu

Post autor: dragonn »

Nie przy dyszy tylko przy regulacji stołu ;p, ewentualnie krańcówce osi Z.
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

Tak tak oczywiście, muszę wyregulować w osi Z stół :)

Błąd wyglada jak na obrazkach
Załączniki
D4C1FA4C-A19F-4C49-B748-E16EDF61A414.jpeg
192864AE-2BC4-471B-B233-03BBC5EB67BC.jpeg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Usuwanie supportu

Post autor: dragonn »

Hmmm po zdjęciach to znowu bardziej wygląda jak byś miał za daleko ;p.
KarolF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2018, 18:28
Drukarka: Anycubic I3 Mega

Re: Usuwanie supportu

Post autor: KarolF »

Poprawiłem odległość do stołu i niestety nadal jest średnio. Muszę pokombinować, bo faktycznie coś jest nie tak. Wątpię żeby dysza była za wysoko, bo przy kalibrowaniu na kartkę dosyć mocno ją dociska. Spróbuje jeszcze pokombinować przy prędkości ale ustawiłem dosyć niską przy wydruku podstawy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”